Skocz do zawartości

Radio Mazda 3 zepsute NO DISC nie działa CD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów! Odrazu podam parametry auta
Mazda 3 silnik 1.6 diesel 109KM rocznik 2009.
Mam dość nietypowy problem z moją Mazdą, mianowicie.. Kupiłem ją 7 miesięcy temu z oryginalnym radiem z CD mp3,radio fm funkcjonowało normalnie a kiedy przełączałem na CD pokazywał się migający napis NO DISC i po chwili wracało z powrotem na Radio fm. Na przycisk LOAD jak i również OPEN radio nie reagowało ponieważ,radioodtwarzacz nawet nie uruchamiał CD tylko ten komunikat No DISC i po 2 sekundach powrót na fm... Dzwoniłem do ludzi zajmujących się naprawą i od każdego słyszałem że jak jest tanie radio to lepiej kupić nowe niż bawić się w naprawę starego.Tak też uczyniłem i kupiłem używane oryginalne radio od innej mazdy. Radio funkcjonowało 5 tygodni po czym jest dokładnie tak samo jak w pierwszym przypadku, komunikat NO DISC i strata oryginalnych płyt które zostały w odtwarzaczu.. Czy ktoś na forum wie co może być przyczyną? ? pozdrawiam serdecznie Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam :)

Model Radia to MODEL NO. 14793708 PART NO. BS4J 66 ARX Być może to mechanizm zmieniarki się zablokował,tylko dlaczego dwa radioodtwarzacze w przeciągu miesiąca użytkowania w ten sam sposób się zepsuły.. Zastanawiam się czy może kostki lub przewody w samochodzie nie są jakieś zepsute i robią jakieś zwarcie akurat w mechanizmie który odpowiada za zmianę płyt... Czy jestem w stanie to samemu np. odblokować i nasmarować ten mechanizm czy musi to zrobić ktoś kto się na tym zna?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...