Skocz do zawartości

Dobór przedniego zestawu odseparowanego 407 SW. Szukanie sensu...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Szukam pomocy w doborze głośników przednich do mojego Peugeota 407SW, czyli dosc duże kombi. Radio niestety musi być seryjne bo nawet wł/wył klime robi sie z menu radia... Nie ma przycisku. Kupiłem jedynie najnowszy model tego radia z mp3 i obsługujący moduł ze  streamingiem bluetooth, AUX I USB. Wyprowadze z niego sygnały do wzmacniacza. Ze starych czasów leży mi wzmacniać  Carpower hpb-602,   który chciałbym wykorzystać. Wewnętrzne strony obu blach drzwi wyglusze matami butylowymi Bitmat 2mm, a boczek pianka gumowa 6mm + oczywiście dystanse. Kable Sygnałowe 2xRCA 5m 3xekran. OFC - Premium z allegro plus Kabel  spawalniczy masowy OS OnS CU 25mm2.

Narazie chce tylko odseparowany zestaw przedni ale nie wiem jaki wybrać. Po opiniach myślę o Excursion SX-6C lub Modelach Maximo 6.2 tylko no właśnie czy do takiego zestawu jest sens pakowac morele za 2 razy więcej pieniędzy? :) Kiedy chwaliliscie te morele kosztowały one 350zl, teraz kosztują 550zl czy dalej warto? A moze cos innego polecicie w tym budżecie?

Nie lubie ostrych tweeterów,a słucham niestety bardzo różnej muzyki; hip hop głównie, ale tez rocka więc ciężko coś dobrać pod styl ;) głównie z Tidala i mp3...

Wolałbym jednak coś przyszlosciowego bo kieeeedyś docelowo,chciałbym zmienić wzmaka na czterokanałówke DLS + Rockford Fosgate Punch P1S4-10 w zamkniętej 20l do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko w ciemno konkretnie wybrac dla Ciebie glosniki, ktore TOBIE sie spodobaja bardziej. Zamierzasz wydac na wygluszenie drzwi, od siebie dodam, że warto zainwestowac w dobry przod aby nie wydawac 2xrazy. Morele podrozaly bo chyba weszla nowa wersja.

 

Czyżbym za dobrze odrobił forumowe lekcje że nikt nie ma dla mnie żadnych wskazówek? ;)

 
1. Co do odrobionych lekcji...budzet sam nie wiesz jaki. Chcesz zestawic 2x drozsze glosniki z tanszymi.
 
2. Co do wygluszenia, na tapicerke zamiast pianki , sugeruje uzyc zwyklych mat. Pianke ewentualnie dolozyc w newralgicznych miejscach.,
 
3. Wzmak na przod taki sobie, lepiej by bylo go zostawic na suba a na przod cos lepszego, ale oczywiscie zagra. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem czegoś gdzieś posłuchać ale ciężko...

Jeszcze jedno pytanie: czy mając czterokanałowy wzmacniacz pod który jest podpięty przedni zestaw i subwofer jest jakiś sposób żeby zrobić wyłącznik włącznik samego subwofera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem czegoś gdzieś posłuchać ale ciężko...

Jeszcze jedno pytanie: czy mając czterokanałowy wzmacniacz pod który jest podpięty przedni zestaw i subwofer jest jakiś sposób żeby zrobić wyłącznik włącznik samego subwofera?

 

To cos slabo probowales :) jest wiele zestawow w cenie 300-550zl, wiekszosc z nich gra poprawnie. Mozna rowniez pokusic sie o sensowniejsza uzywke.

 

Mozna zrobic wlacznik np na kablu glosnikowym , a po co Ci cos takiego? edytowalem jeszcze poprzedni post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O spocie wiedziałem,ale byłem wtedy na Węgrzech, a i tak wynikało z tej dyskusji, ze będzie kilka aut pewnie ze sprzętem wykraczajacym poza mój budżet (do 600zl zestaw przedni)

 

Nie chce zestawic tych głośników tylko pytam czy przy seryjnym radiu i tym wzmacniaczu oplaca sie dopłacić do drozszych.

Włącznik musze mieć bo jestem taksówkarzem,a klienci raczej nie lubią mieć subwoofera obok ucha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad zrobieniem czegoś z maskownicą boczka bo widzę że strasznie małe dziurki ma i będą starty na niej spore. Pianka na boczek przy mocnym graniu się nie sprawdza bo boczek rezonuje, musiałem zerwać bo nie dawała kompletnie nic, lepiej już matami wykleić, zrywanie straszna praca, trzeba potem wymyć cały klej np. rozpuszczalnikiem. Polecam pastę Braxa na boczek a przed nią możesz nakleić trochę maty w newralgicznych miejscach, jest cisza po aplikacji a cena przystępna jak na efekt który daje, oczywiście podłoże musi być czyste i odtłuszczone. Warto też dać pierścień z gąbki w koło głośnika by nie grało pod boczek, suma wysiłków daje całkiem przyzwoity efekt bez wyciągania woofera przed tapicerkę. No i oczywiście jak czymś sztywnym zaślepisz otwory technologiczne będzie lepszy kick i dopiero na to mata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za cenne rady.

 

Pomyśl nad zrobieniem czegoś z maskownicą boczka bo widzę że strasznie małe dziurki ma i będą starty na niej spore.

 

Jak sobie z tym radzicie oprócz pierścienia z gąbki? Rozwiercić dziurki, wymienić na siatkę? Nie ukrywam, ze lubię oryginalny wygląd I nie chcialbym W to za bardzo ingerować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...