Skocz do zawartości

Jakie dobrać głośniki do auta Golf V z radiem Sony i subwooferem, pref. Sony


Rekomendowane odpowiedzi

Przełącznik ustawiam tak jak jest podłączone i opisane. Podłączenie cinchami do wzmacniacza na radiu - przełącznik na RCA, dioda Power zapalona na czerwono. Zmieniam rodzaj podłączenia zmieniam też ustawienie przełącznika i dioda również pali się na czerwono co sugeruje niby, że głośnik jest uruchomiony i działa. Z instrukcji: "W przypadku podłączania radia samochodowego innego producenta należy dopasować czułość na wejściu zgodnie z wytycznymi producenta". Gdzie znajdę te wytyczne ? Czy chodzi wyjście na wzmacniacz w radiu np. 5 V ?

 

MEX-GS820BT jest już u mnie, jeśli nie pojawią się przeszkody to w sobotę montaż. Mam nadzieję że nie spali mi obecnych głośników :D DSX-A410BT poszedł na sprzedaż. Za głośnikami też już się wstępnie rozglądałem, za ok. 300 zł jest zestaw Hertza dedykowany dla VW Golf 5 z akcesoriami ułatwiającymi podłączenie, tj. dystanse, przewody z wtyczkami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony twierdzi, że 4 x 100W max. uzyskane będzie przy napięciu 16V :), co mogłoby zaowocować mocą rms ok. 4 x 50W.

Jakie auto posiada takie napięcie na pokładzie?

Teoretycznie przy standardowym 14.2V max. będzie w okolicach 4 x 88W, co realnie dla rms "zmieści się" w 4 x 40W.

Testy dla 14.6V dały wynik 42W na kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony twierdzi, że 4 x 100W max. uzyskane będzie przy napięciu 16V :), co mogłoby zaowocować mocą rms ok. 4 x 50W.

Jakie auto posiada takie napięcie na pokładzie?

Teoretycznie przy standardowym 14.2V max. będzie w okolicach 4 x 88W, co realnie dla rms "zmieści się" w 4 x 40W.

Testy dla 14.6V dały wynik 42W na kanał.

Auto z regulatorem dokładanym, albo takie z tym niesprawnym :D

 

 

Tak jak pisałem wczesniej, sprawdz jak masz ustawiony poziom subwoofera w radiu , bo jak widac to nie kwestia pstryczka (ewentualnie poprawnego wyregulowania gaina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe radio nie rozwiązało problemów ze zniekształceniami dźwięku, ale widzę różnicę w podłączeniu suba cinchami.Teraz niskie tony są bardziej słyszalne podobnie jak przy podłączeniu kabelkami do głośników. Która marka głośników byłaby lepsza - Hertz czy Audio System ? Pioneer podobno się zepsuł, a z Sony będzie chyba za dużo zachodu z podłączeniu tego u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Najbardziej prawdopodobne rozwiązania:

 

1. Przyczyną słabego grania utworów mp3 z USB była bardzo kiepska jakość samych plików ściąganych z serwisu YT, a konkretnie wydobywanie ścieżki audio z wideo. Pobranie mp3 z innego źródła czy własnoręczna konwersja oryginalnych płyt Audio-CD na  formaty stratne już nie mówiąc o bezstratnych spowodowało, że gra to o niebo lepiej.

 

2. Jeśli chodzi o ciszej grający sub przy podłączeniu RCA to wszystko wskazuje na to, że boloo trafił. Regulacja gaina na radiu w obu przypadkach była ustawiona na 0 dB (w przedziale -10db - 10dB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jak człowiek Tidala i słuchaj w Hifi... Chociaż sam sie z siebie śmieje bo na radio mi Tidal nie działa (nie te proporcje ekranu i niestety ale nieda sie nic zrobic) więc włączam z telefonu i streamuje po BT także jakość i tak ucieka... Youtube puszczony przez BT a ten bezpośrednio z Radio to 2 różne światy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...