Skocz do zawartości

AMA DL160 i kilka innych pytań....


Ebastian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zakupiłem focusa hatchback MK3, w standardzie 6 głośników, o dziwo całkiem fajnie grających (jak na fabrykę) - ale oczywiście "trzeba było" poprawić.

Wygłuszone drzwi i zainstalowany system Excursion SHX-6C. Gra już kilkadziesiąt godzin więc w zasadzie wygrzany ... gra pod samym radiem - niby 3OHM głośniki więc powinno jakoś grać - ale IMHO gra dosyć słabo... owszem niskie tony są i to chyba za dużo nawet, ale brak środka i "krzycząca" góra.

 

1. pytanie czy ktoś słyszał ten zestaw podłączony pod wzmacniacz i był zadowolony z grania ? Wiem, że w takiej cenie nie należy oczekiwać rewelacji, z moich obserwacji to z muzyką "elektroniczną" jeszcze jako tako daje radę ale cokolwiek Rock'owego i strasznie się gubi.. a generalnie to strasznie bolą uszy.. dosłownie.

 

W moim "niedzielnym" pojeździe, Mazda MX5 mam zamontowany zestaw AMA DL160 + gwizdki Mission + customowa zwrotnica a całość gra pod fabrycznym radiem (napędzana jakimś Blaupunktem)

 

2. pytanie - czy takie głośniki (AMA DL160) są jeszcze gdzieś do dostania ? pomijając szukanie po necie ? sa jakieś miejsca w PL, że można takiego "antyka" spotkać ?

3. pytanie  - może ktoś kiedyś słyszał jak cudownie grają te głośniki i potrafi wskazać głośniki dostępne aktualnie na rynku, które są w stanie zagrać tak miękko i delikatnie a jednocześnie super wyraźnie ?

 

Pozdr.
SeB.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.2) Ostatnio kupiłem tu na forum nowe AMA bl160 w pudełku + dedykowane zwrotki pod bi-amping + missiony, a także zwrotki po H/K i same H/K z pierścionkami do montażu. Więc da się. Wrzuć ogłoszenie w odpowiednim dziale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zestaw tak słabo gra pod radiem że bolą uszy to podłączanie go pod wzmacniacz mija się z celem. Charakterystyk przetworników nie zmienisz w ten sposób, u mnie seryjna jednostka w Focusie spisuje się na medal o ile masz takie samo radio to nie ono jest problemem więc nic nie wskurasz. Dziś jest spot, jak chcesz zobaczyć co można wyciągnąć z seryjnego radia to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zestaw tak słabo gra pod radiem że bolą uszy to podłączanie go pod wzmacniacz mija się z celem. Charakterystyk przetworników nie zmienisz w ten sposób, u mnie seryjna jednostka w Focusie spisuje się na medal o ile masz takie samo radio to nie ono jest problemem więc nic nie wskurasz. Dziś jest spot, jak chcesz zobaczyć co można wyciągnąć z seryjnego radia to zapraszam.

Czy ja dobrze widzę, czy masz u siebie JL 8W3 ? Przywiozę swojego - kupiłem 100 lat temu i siedzi w skrzynce 8litra a to chyba o 2,5 litra za mało ... chciałbym to sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie słuchający dzisiaj mojego wspaniałego systemu za 4 stówki - takie pytanie - może ktoś opisać jak by zabrzmiał (w odniesieniu do mojego hiper Excursion'a) Morel Tempo 6 ? 

Warto kombinować czy dać sobie spokój bo w tej klasie / cenie nie ma sensu ? (wtedy zacznę kombiniować z AMA, tweeterami i zwrotnicami czego się trochę boję bo może mi się za szybko znudzić, poddam się i przestanę lubić to auto :) )

 

 

BTW. problem z Apple vs Android chwilowo rozwiązany ale nadal niewyjaśniony - z uwagi na ograniczenia radyjka (jedyne co obsługuje to SBC więc i andron i iphon komunikuje się tak samo) nadal Android gra dużo lepiej - aaaaale jak podłączyć Iphona po kablu - aaaa to już gra zupełnie inaczej... a android... kurde po ponad godzinie kombinacji nadal nie udało mi się przesłać Tidal'a bezpośrenio po kablu USB-C :) albo odpala się jako serwer multimediów i szuka track'ów albo milczy i gada, że urządzenie USB nie jest obsługiwane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal nie udało mi się przesłać Tidal'a bezpośrenio po kablu USB-C :) albo odpala się jako serwer multimediów i szuka track'ów albo milczy i gada, że urządzenie USB nie jest obsługiwane :)

 

Bo to radio nie ma takiego trybu by streaming przechwycić, nie uda Ci się to.

 

 

 

witam. michas75 jak wychodzisz sygnałem z radia (jakie fordowskie radyjko) na dsp - wcinam się koledze w temat ale ma też foksia mk3 może Jemu :hyhy:się przydać

 

Radio środkowe czyli to bez ekranu dotykowego ale z większym wyświetlaczem. Wychodzę sygnałem głośnikowym do wejścia HI Level w DSP Helixa. Jeśli masz najwyższe z ekranem dotykowym to się ciesz bo ona czyta FLAC.

 

Radio musisz ustawić w tryb optymalizacji dla wszystkich siedzeń a nie dla kierowcy by wyłączyć jego czasówki, kolejna sprawa to na routingu w procesorze ustawiasz 50/50% sygnał przód i tył i z tego dopiero robisz podział aktywny. Kombinacja taka z powodu tego że radio jest equalizowane i ten zabieg pozwala na przywrócenie pewnych częstotliwości poprzez zsumowanie kanałów przednich i tylnych, chodzi głównie o dół pasma. Wbudowany korektor zostawiasz wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...