Skocz do zawartości

Jaki głośnik 25cm 500W RMS?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, będę robił pierwszą skrzynkę, ze względu ograniczonego miejsca będzie ona zamknięta. Wzmacniacz Sonido Mask fx-400.4 pierwszy i drugi kanał na przód, natomiast 3 i 4 na sub - 600w rms 4ohm w mostu albo 2x 312w rms 2ohm. Nie wiem jaki subwoofer wybrać, Digital Designs DD510C DVC2 2x2Ohm będzie dobry? Może DD610 DVC2? Myślę o czymś 500w rms, może być też używany. Budżet max 600zł, co polecacie? Samochód to opel astra h hatchback.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana planów Panowie, wczoraj kupiłem astre h kombi więc będzie szczelina nie closed. Zaraz popatrzę na te głośniki z komentarzy, dostałem propozycję Ural TT 25, jest ktoś w stanie się wypowiedzieć na temat Urali? Mało znane są, podobno robią robotę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam urala bulava 12 i robi robotę

Zawsze mnie zastanawiało to określenie...

Robi robotę...Ale że trawnik wykosi czy coś więcej? ;)

Robi robotę w porównaniu do czego?

Czy jest szybki wolny twardy miękki itd?

Jakiś konkretny opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim warto zacząć od tego do czego koledze potrzebny ten sub :) Czy do nawalania pod remizą czy do niskiej gry czy do głośnej / jakościowej.. Czemu konkretnie do 500w to, że wzmacniacz odda tam blisko 600 to nie znaczy, że dobrze zasili takiego dd610 bez przesady... Urale grają niżej i bardziej miękko względem dd/pride porównując podobne serie choć tutaj tt to dosyć niska półka. 

 

Po pierwsze napisz do jakiego rodzaju muzyki potrzebujesz głośnik wtedy będzie więcej konkretnych propozycji bo jak wiadomo nie każdy głośnik się do wszystkiego nada. Nie ma żadnego uniwersalnego suba aż na tyle by każde ucho się nim zadowoliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham przede wszystkim rapu z soczystym basem, lubię zejścia. Jedyny sub jaki miałem to lanzar max 12 w skrzyni jak teraz obliczyłem strojonej na 55hz i domyślacie się jak to gra... tragedia. znajomy miał też lanzara ale pro i w dwa razy większej skrzyni, o nie znanym strojeniu ale to już grało ładnie, były zejścia i się zdziwiłem, że tak to może zagrać. Ogólnie nie miałem okazji słuchać markowych subów, jedyne czego jeszcze słuchałem to kilka najtańszych jbl'i 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Może ktoś coś podpowie co wybrać? Na szybkości mi nie zależy, a na porządnym masażu pleców. Po obliczeniach zwęziłem port do 3cm w tej kupnej skrzyni, wyszło około 34hz-36hz i lanzar gra o wiele lepiej. Potrzebuję czegoś co zagra mocniej, same zejścia już są fajne ale chciałbym jeszcze troszkę mocniej/głośniej ponieważ mimo, że słucham bez przetworów to przy tłustych bitach czuć smród cewki i przyciszam na kilka minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speaker box fajna apka jeśli wiesz, ile litrów ma mieć paczka i jakie strojenie :) Co prawda chyba da się tam robić symulacje itp itd ale nie znam się na tym, wklepałem litraż, strojenie, dwa wymiary które musiały być zachowane i resztę samo policzyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po przerwie, wybrałem urala jest ok. 

Co by nie zakładać nowego tematu zapytam tu. Chciałem puścić nowe kable do głośników w drzwiach problem polega na tym że kostka jest na zewnątrz drzwi i nie ma wolnych pinów. Zostawić oryginalne cienkie kable czy wywiercić dziurę w drzwiach obok kostki i puścić kabel luzem? Drugie rozwiązanie będzie mało estetyczne, kabel 2x2.5 głośniki, głośniki m165evo

Kolejny problem natomiast dotyczy głośników. Po zamontowaniu dystansów 20mm gdy wsadzę głośnik w otwór montażowy, linki miedziane zasilające cewkę dotykają blachy drzwi i jest zwarcie lub to konektory dotykają, nie jestem pewien. Po lekkim podgięciu konektorów w stronę membrany jest ok i zwarcia nie ma lecz pojawił się niepożądany dzwięk tak jakby drżący kabel dotykał blachę, wydaje mi się, że teraz te linki od cewki są za blisko membrany i przy basie stukają o nią. 

Macie na to jakieś patenty? Dołożyć dystans 10/15mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 


o pierwsze napisz do jakiego rodzaju muzyki potrzebujesz głośnik wtedy będzie więcej konkretnych propozycji bo jak wiadomo nie każdy głośnik się do wszystkiego nada. Nie ma żadnego uniwersalnego suba aż na tyle by każde ucho się nim zadowoliło.

 

Podłącze się do tematu jaki głośnik byś mi polecił  też myślałem o uralu molot lub tt ale widzę że nie koniecznie może być on dobry dla mnie.

Słucham muzyki techno , szybkie bity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby DD 10/12" typu seria Redline 2/5/6 daje radę przy szybszej muzyce zależy też jakiej mocy suba potrzebujesz i w jakim budżecie. Wszystko o Uralach powie Ci pewien użytkownik tego forum a zarazem dystrybutor owej marki a także doradzi odnośnie zakupu :) U niego na pewno dobierzesz coś pod siebie jeśli interesuje Cie nowy sprzęt.

 

Kontaktuj się z 

karuzel506
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...