Skocz do zawartości

Dołożenie subwoofera do Lexusa LS 460 Mark levinson


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam auto LS 460 z systemem nagłośnienia MARK LEVINSON. Moje pytanie jest takie. Wtyczki kable wszystko jest nietypowe. Więc nie wyjdę po rca z radia na wzmaka i gra. Pytanie moje następujące. Czy mogę odłączyć od zestawu MARK LEVINSON woofer i do kabli które szły do tego woofera podłączyć takie cudo https://allegro.pl/oferta/konwerter-poziomu-sygnalu-audio-rca-adapter-hi-low-6769614761  

 

Czyli w skrócie mówiąc do kabli z woofera podłączam to cudo i potem już RCA do wzmacniacza. Teraz pojawia się pytanie. Ten konwerter posiada 2 pary kabli wejściowych a z woofera będą szła tylko  1 para,  jak to podłączyć?? 

Posiadam jeszcze coś takiego (zdjęcia w załączniku) miałem tym cudem podłączony właśnie wzmacniacz i woofer z wyjść we wzmacniaczu takim standardowym domowym. Czy to tez będzie zdawało egzamin?? Jeśli nie to dlaczego? Może lepiej podpiąć to jakoś inaczej? Sub to JL AUDIO 12w7 a wzmacniacz Rockford Fosgate z serii POWER. 

Tak wygląda AUDIO Mark Levinson w  w LS 460  https://www.clublexus.com/gallery/data/500/LS_Inside_Custom_.jpg

 

Dziękuję za porady. 

 

ps. jeśli ktoś ma LS 460 lub robił audio w tym to proszę o PW lub info w tym temacie.

post-15512-0-34064700-1559493849_thumb.jpg

post-15512-0-62635200-1559493858_thumb.jpg

post-15512-0-58828200-1559493868_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to z zasady wzmak suba jest zasilany sygnałem z kanału lewego.

Ten konwerter jest standardowy (niemal standardowy- bo ma regulację poziomu na RCA) i obsługuje dwa kanaly stereo, czyli L i R.

Teoretycznie możesz użyć lewego kanalu - mono - ale jak wzmak ma wejście stereo i switch'em można ustawić na nim mono, to wlączasz się na lewy i prawy woofer osadzony w drzwiach i podajesz na RCA wzmaka ustawiając switch suba/rear na mono.

Pamiętaj o odpowiednim ustawieniu poziomu na konwerterze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz złapać sygnał z przed wooferów za wzmacniaczem. Wejść tym w konwerter lub wzmacniacz z wejściem po wysokim.

No tak czyli odłączam tylni woofer ten 25 cm i kable które od niego odłączyłem podpinam do tego konwertera dobrze rozumiem?

 

Czy chodzi aby wyciągnąć sygnał z wooferów w drzwiach? Tam są jajka 6x9 Mark levinsona i nie chce mi się aż  tak daleko ciągnąć przewodu. A tylni subwoofer i tak chcę odłączyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...