Skocz do zawartości

Podłączenie głośnika pod wzmacniacz.


sobek4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam pytanie o podpięcie głośnika pride eco 12  Na początku miałem połączony pod wyjścia zaznaczone jak na zdjęciu schematu. Grało przez 2 tygodnie normalnie i nagle  wzmacniacz zaczął palić bezpieczniki . Odesłałem do serwisu i okazało się że spalone były tranzystory  IRF640  oraz IRF9640 . Teraz podłączyłem tak jak na zdjęciu 2 . Przy podłączeniu tak jak za pierwszym razem grało potężnie , bardzo mocno , gain we wzmacniaczu ustawiony na połowę. no ale coś poszło nie tak i  się sfajczyło.Teraz podłączone  jak na zdjęciu  2 i gra znacznie ciszej, mam lekkiego cykora aby podłączyć tak jak za pierwszym razem bo nie uśmiecha mi się wydawać 90 zł za naprawę. Wzmacniacz który przy 2 ohm pluje około 900 w a przy 4 ohm w . Czy to możliwe że źle podłączyłem za pierwszym razem i poszły tranzystory od przetwornicy , czy po prostu pech bo  był ciepły dzień i najzwyczajniej wzmacniacz się spocił i spaliło mosfety. 

post-24691-0-88665900-1559421668_thumb.jpg

post-24691-0-53948700-1559421679_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak mam spięte teraz to źle , i mam go spiąć   jak było na początku . 


W jakich okolicznościach się sfajczył?

Wracałem z pracy , zrobiłem trochę głośniej po kilku minutach grania wzmacniacz się wyłączył . Okazało się że spaliło bezpiecznik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podepnę go tak jak był. Grałem około 5 minut umiarkowanie głośno. Dodam że auto stało w słońcu i w środku było gorąco. Być może to było przyczyną upalenia mosfetów. Gain we wzmacniaczu mam ustawimy na trochę więcej jak połowa bo szkoda żeby ten pride wypluł membranę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...