Skocz do zawartości

Dobieramy sprzęt, cz1.


Bravu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem w posiadaniu mini "hot-hatcha" - Suzuki Swift Sport 2014, jako że seria to jest totalny dramat i niszczy moje uszy - pora to zmienić. Zawsze miałem instalki raczej SPL oparte na DD, Pride, EDGE itp.
Tutaj chciałbym pójść w kierunku SQ. Zostawić generalnie fabryke jeżeli chodzi o plastiki, słupki. Szukam głośników 2way, mam parę opcji tutaj..
 
Mój budżet to okolice 1000zł, oczywiście im mniej, tym lepiej. ;) Jeżeli warto z naciskiem na to słowo, to dopłacę.
 
Póki co w aucie jest radio oryginalne, z czasem wejdzie inne, zapewne Kenio/Pioneer 2 din. Wygłuszenie - tutaj będzie dosyć tłusto (bez oszczędzania totalnie), planuję zakupic od AS maty alubutylowe lub Gladen, nie będzie szczędzone.
Drzwi jeszcze nie rozbierałem, auto jest trzydrzwiowe więc drzwi dość długie. Zatem komora wydaje się raczej dość spora ;)
 
Szukam zestawu kopliwego, większość utworów to szybkie kawałki. Jak będę chciał zejścia - wejdzie subwoofer. Ale to już w późniejszym czasie, dziś nie o tym.
Bardzo podobało mi się brzemienie tweetera HS25 EVO od Audio Systemu, słuchalem z zestawu X200 z BMW.
 
Moje typy to..
 
*DLS R6A
*STEG MT650C
(ponad budżet, podobno bardzo melodyjny, nie było mi dane słuchać na żywo)
*Audio System HX165SQ
 
Nie mam aż takiego rozeznania w temacie, nie słuchałem tego typu głośników. Chciałem iść w Helony nawet, ale zapewne będzie samo mięso - poza tym wysoka prądożerność i wydajny wzmacniacz pod te klocki. No i obawiałbym się tutaj o głębokość montażu! Chce to zainstalować w impregnowanym dystansie MDF w oryginalne miejsce ;)
 
Dziekuje za przeczytanie postu. O DLS naczytałem sie na forum, sporo różnych, mieszanych opinii. Zaś o HX165 niewiele, a STEG? To już wgl zima ;) Fred&Sound na Youtube ocenił Stegi jako lepsze od HX165 w tej klasie cenowej.. Po wyborze głósników przyjdzie czas na wzmacniacz i okablowanie..
 
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście polecam poczytać najpierw Forum, Dział dla początkujących, podwieszone tematy o doborze sprzętu na początek i nie tylko. Dobór głośników to często pojawiający się temat, ten niczym nowym nie jest, alternatyw systemów w tym budżecie jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...