Skocz do zawartości

Potrzebuje Pomocy z Dobraniem Wymiary Skrzyni Basowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w Temacie. Czy mogłby mi ktos Policzyć wymiary skrzyni basowej (dlugość, szerokość, Wysokość). Z tego co się doczytałem to jeżeli mam głośnik 20 cm szerekości to skrzynia powinna mieć 20 litrów i nie wiem jak z tego obliczyć wymiary i proszę was o to zebyscie mi w tym pomogli. Jeżeli się to przyda to dodam że panele mają grubość 18 mm. Wiem że do zbudowania takiej Skrzyni potrzebowałbym dokładniejszych specyfikacji głosnika lecz ich nie posiadam. Z tego co się dowiedziałem to głosnik jest firmy a-tex i ma 150 watt maks i 4 ohm (jest to głośnik niskotonowy). Wydaje mi się że pod takie słabsze głosniki lepszym wyjściem byłoby zrobienie Skrzyni zamkniętej, lecz jeśli lepiej by było z bass relfeksem to też taką mogę zrobic, lecz będę potrebował wymiarów skrzyni i mam nadziejię że mi w tym pomożecie. Dodam że głosnik będzie grał w domu. Dzięki za Wszelką pomoc i Pozdrawiam :wink:  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objętość prostopadłościanu to iloczyn trzech długości wewnętrznych, a jeden litr to 1000 cm sześciennych.

Jeśli stosujesz skośne ścianki w jednej płaszczyźnie to objętość to pole powierzchni ścianki bocznej (tej z nieprostokątnym kształtem) mnożona przez szerokość skrzyni, oczywiście tez wewnętrzne wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem wynika, że ta 8'' optymalnie powinna pracować w ok. 16 litrach i FS = 40Hz.

Natomiast w 20 litrach jest bardziej elastycznie jeżeli chodzi o strojenie poniżej 40Hz - długość portu... ale nie jestem pewny, czy ten przetwornik będzie dobrze brzmiał przy niskim strojeniu.

Czyli 20 litrów netto, brutto 25 litrów. Brutto -> pojemność skrzyni liczona według wymiarach wewnętrznych skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...