Skocz do zawartości

Głośniki "home audio" w samochodzie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Nawiązując do mojego poprzedniego tematu o rozbudowie grania w Smarcie Fortwo chciałbym zasięgnąć rady jak wygląda temat wrzucenia do auta głośników przeznaczonych w swoim pierwotnym założeniu do montażu w kolumnach stereo. Otoż mam ogromny problem z zakupem zestawu odseparowanego 165mm. Oferta na allegro czy sklepach stacjonarnych jest co prawda ogromna ale nigdzie nie ma opcji żeby dokonać odsłuchu. A trochę smuteczek wyrzucić 1.5kzł na coś co rozczaruje po 3min grania. Zastanawiam się właśnie nad zakupem "domowych" głośników. Oferta też jest spora: Vistaton, STX, Scan Speak, Tonsil itp. Pomijając kwestię wytrzymałości na warunki pogodowe- jak to się ma do parametrów T-S? Podobno głośniki samochodowe mają zupełnie inny QTS niż domowe i to je wyklucza z użytku w aucie. 

Bardzo proszę o jakieś sugestie- pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś inne T/S i to nie tylko sam qts. Chyba, że planujesz robić komory w drzwi wtedy można domowe dać. Oczywiście te które po przeliczeniu mogą pracować w małych litrażach jak 4-8l L. W zależności jakie komory idzie upchnąć. Jest coś takiego jak spot. Pojedzie posłuchaj w swojej okolicy. Może jakieś rozeznanie będzie większe.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zasadniczo to każda 16cm może grać w 8L.

Zainstaluj sobie winisd i sprawdź kilka głośników domowych w 5 litrach closed. Zobacz jakie podbicie będzie ci się robić na 60-80Hz.

Głośnik to i w ręku gra [emoji1782]

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...