facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

Alternatywa dla HiLevel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 18 maj 2019 - 10:51

Wielu z forumowiczów korzysta z fabrycznej jednostki + DSP z sygnałem HiLevel.
Czy rozwiązanie polegające na wyciągnięciu sygnału sprzed końcówki mocy i jego konwersja na optyk przy użyciu konwertera Analog to Digital nie da lepszego efektu? Sygnał o niskim poziomie nie będzie pokonywał długiej drogi, konwerter można zainstalować w radiu, co za tym idzie nie będzie narażony na zakłócenia i inne problemy jakie są przy wyciągnięciu RCA z radia.
Nie spotkałem się z takim rozwiązaniem wiec na pewno ma jakieś wady, ale poza utratą sterowania głośnością z kierownicy nie widzę innych wad.
Nie chce porównywać tego rozwiązania do wyciagnięcia optyka jeszcze sprzed dekodera cyfrowo analogowego tylko to rozwiązanie kontra HiLevel.

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#2 mirek_smok

mirek_smok
  • Użytkownik
  • 1334 postów

Napisano 18 maj 2019 - 11:14

I jeszcze coś do regulowania głośności , np director jak helix , a tak z innej beczki moduł usb ci nie pasuje ? 

Alpine f1 status i nie ma bata  :wink:

#3 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 18 maj 2019 - 11:49

Oczywiście regulacji głośności jestem świadomy.
Cały czas mam z tylu głowy inne źródło, jak np HEC USB audio lub X10T 2 jednak ciagle podłączanie i odłączanie urządzeń przy moich 15-20 minutowych ciągłych przejazdach po mieście będzie denerwujące.

#4 michas75

michas75
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 18 maj 2019 - 11:51

Ciekawy pomysł, masz kogoś kto coś takiego jest w stanie zrealizować? Jestem chętny by uczestniczyć w projekcie, obecnie Helix po HI input z fordoskiego radia. Oczywiście chciał bym dalej mieć możliwość wyjścia wysoko poziomowego, trzeba by porównać na ile jest to istotna zmiana bo pewnie tak, pytanie czy jest o co walczyć.

DSP PRO MK2, RD400/4, ACP208LG-W3v3, 8W3v3-4, MP5.16 MK2, GZPM 80SQX, EXT.T28 -> C25-6-158

#5 stanec

stanec
  • Użytkownik
  • 2431 postów

Napisano 18 maj 2019 - 11:58

Oczywiście regulacji głośności jestem świadomy.
Cały czas mam z tylu głowy inne źródło, jak np HEC USB audio lub X10T 2 jednak ciagle podłączanie i odłączanie urządzeń przy moich 15-20 minutowych ciągłych przejazdach po mieście będzie denerwujące.

Ja mam Fiio X5 i siedzi cały czas w aucie. Po co miałbyś ciągle odłączać tego X10T?

#6 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 18 maj 2019 - 12:00

Nie mam, na razie pomysł urodził się w głowie.
Na pewno eliminujemy zniekształcenia końcówki mocy i pozbywamy się jakichkolwiek zakłóceń po drodze, gotowy konwerter nie jest drogi:

KONWERTER RCA DO TOSLINK COAXIAL
https://allegro.pl/o...xial-6562199472

Ja mam Fiio X5 i siedzi cały czas w aucie. Po co miałbyś ciągle odłączać tego X10T?

Sterowanie z iOS jest uciążliwe, musiałby być pod ręka a przez okno będzie kusił...

#7 stanec

stanec
  • Użytkownik
  • 2431 postów

Napisano 18 maj 2019 - 12:11

Jakbym miał się martwić złodziejami to bym się przesiadł w autobus  :wink:  Ja w tym przypadku wolę wygodę użytkowania niż życie w strachu, ale wiadomo, każdy sam decyduje.

#8 michas75

michas75
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 18 maj 2019 - 12:13

Kwestia znaleźć osobę która podejmie się wszczepienia do radia tego konwertera. Może ktoś ma namiary na takiego elektronika. Natomiast u mnie jest modułowa budowa, radio bez wyświetlacza, ciężko będzie je na stole odpalić bez samochodu by czegoś poszukać, tu może być problem.

DSP PRO MK2, RD400/4, ACP208LG-W3v3, 8W3v3-4, MP5.16 MK2, GZPM 80SQX, EXT.T28 -> C25-6-158

#9 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 18 maj 2019 - 12:51

Jakbym miał się martwić złodziejami to bym się przesiadł w autobus :wink: Ja w tym przypadku wolę wygodę użytkowania niż życie w strachu, ale wiadomo, każdy sam decyduje.

Czego oczy nie widzą to nie kusi, to nie jest życie w strachu tylko minimalizowanie zagrożeń. Dwa razy miałem „włam” do auta, więcej szkód niż wartość skradzionych fantów.

#10 stanec

stanec
  • Użytkownik
  • 2431 postów

Napisano 18 maj 2019 - 13:39

Rozumiem, a ewentualnie jakieś opcje ukrycia grajka w jakimś schowku czy coś?

#11 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 18 maj 2019 - 15:28

Idealne miejsce to zasuwaną roletka nad cupholderami, ale niesty DS czegoś takiego nie posiada, xDuoo fajnie steruje się z androida po BT ale z iOS jest problem.

#12 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4570 postów

Napisano 18 maj 2019 - 16:16

Nie widzę  żadnych plusów tego rozwiązania , zbędne koszty i komplikacja układu .

Trudna do oszacowania degradacja sygnału , wyraźna w przypadku budżetowych realizacji/ komponentów.

Byle do przodu

#13 TomoMadej

TomoMadej

Tomek

• SCA Team
  • 5162 postów

Napisano 18 maj 2019 - 17:56

Koncepcja nie jest głupia, lecz jest to wybór między mniejszym złem, a nie pozbawieniem wąskich gardeł, jak w przypadku klasycznego wyciągnięcia RCA, które trafiałoby do wzmacniacza.

Rozwiązanie technicznie tego nie jest niczym skomplikowanym, lecz i tak będziesz miał tę samą liczbę miejsc ingerencji w sygnał. Każdy proces we wzmacniaczach, przetwornikach, procesorach jest obarczony jakimś "przekłamaniem". 

Czy na wyjściu z procka uzyskasz lepszej jakości sygnał, gdy wyjdzie on z Twojego radia w sygnale wysokim po wcześniejszym przejściu przez wzmacniacz, trafi na odwrotną konwersję w procku i zostanie dopiero przetworzony na sygnał cyfrowy, czy wtedy gdy weźmiesz wcześniejszy sygnał w niskim poziomie, od razu trafi do jakiegoś ADC i w postaci cyfrowej przejdzie przez auto do procka.

Wyprowadzenie niskiego poziomu z radia to mały koszt. Jeśli masz dostęp do ADC sensownej jakości, to warto byłoby przetestować. To dość istotne, bo choć nie znam budowy DSP Helixów, to należy przypuszczać, że producent w tej klasie sprzętach nie traktuje po macoszemu wejść Hi-input.

Użytkownik TomoMadej edytował ten post 18 maj 2019 - 17:56

### Piszę poprawnie po polsku. ###

#14 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4570 postów

Napisano 18 maj 2019 - 18:33

Pytanie jest inne , skąd to utarte przekonanie , ze przepuszczenie sygnału przez wzmacniacz końcowy w jakiś istotny sposób degraduje ten sygnał ?

Byle do przodu

#15 michas75

michas75
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 18 maj 2019 - 18:47

Ja jestem zadowolony z tego co udało się osiągnąć w moim setupie opartym o HI input ale jak wszystkim wiadomo zawsze jest chęć by coś poprawić. Jestem umówiony z Stanec by podłączyć jego Player bezpośrednio cyfrowo do procesora, dam znać jak to wypadnie i czy degradacja występuje na zauważalnym poziomie poprzez wzmacniacz w seryjnej jednostce. W sumie to sporo osób było zdziwionych kiedy dowiadywało się że to czego słucha leci z telefonu przez BT z Tidala a potem do procesora trafia sygnałem głośnikowym. Tak że posłuchamy już niebawem i dam znać.

#16 wcrew

wcrew
  • Użytkownik
  • 560 postów

Napisano 18 maj 2019 - 19:01

Pisałem już o xduoo i hibylink, bardzo wygodne choć oprogramowanie na ios może sprawiać problemy, grajek leży w zabudowie, odłączam tylko jak chce podpiąć w domu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

KING FOR A DAY FOOL FOR A LIFETIME

#17 TomoMadej

TomoMadej

Tomek

• SCA Team
  • 5162 postów

Napisano 18 maj 2019 - 20:03

Pytanie jest inne , skąd to utarte przekonanie , ze przepuszczenie sygnału przez wzmacniacz końcowy w jakiś istotny sposób degraduje ten sygnał ?

Istnieje właśnie takie przekonanie, że te scalaki w radiach są marnej jakości, ponieważ po podłączeniu systemów przez RCA do zewnętrznych wzmacniaczy ludzie odczuwają różnice w graniu.

#18 kowal 2002

kowal 2002
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 18 maj 2019 - 20:04

Przy dobrej końcówce mocy pracującej w klasie AB nie powinno być z tym problemu w większości aplikacji ( może delikatnie wyższy poziom szumu, ale i tak praktycznie niezauważalny, szczególnie gdy jest opcja przełączenia końcówki w tryb Line Driver). Jednak większość nowych jednostek ma na pokładzie końcówki pracujące w klasie D a te już nie są takie fajne, szczególnie gdy nie pracują ze znamionowym obciążeniem ( wejścia Hi input zazwyczaj mają kikukrotnie większą impedancję niż typowe 4 ohm głośnika ). 

#19 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4570 postów

Napisano 18 maj 2019 - 20:18

Istnieje właśnie takie przekonanie, że te scalaki w radiach są marnej jakości, ponieważ po podłączeniu systemów przez RCA do zewnętrznych wzmacniaczy ludzie odczuwają różnice w graniu.

A to , ze pobierają czymś za 20 zl , to juz nie piszą .

Przy dobrej końcówce mocy pracującej w klasie AB nie powinno być z tym problemu w większości aplikacji ( może delikatnie wyższy poziom szumu, ale i tak praktycznie niezauważalny, szczególnie gdy jest opcja przełączenia końcówki w tryb Line Driver).

To mialem na myśli , w zestawieniu ze znikomą impedancją źródła i sygnałem symetrycznym ( zbalansowanym ) jest optymalnym sygnałem do transmisji , porównywalnym z technikami Pro i w załozeniach znacznie lepszym sposobem na przesył sygnału niż przez RCA.

Byle do przodu

#20 TomoMadej

TomoMadej

Tomek

• SCA Team
  • 5162 postów

Napisano 18 maj 2019 - 20:24

A to , ze pobierają czymś za 20 zl , to juz nie piszą .

Ja miałem na myśli sytuację rozwoju, gdy ktoś przechodzi z wewnętrznego wzmacniacza na RCA.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych