Skocz do zawartości

Alpine CDA7893R po włączeniu (zawiesza się? ) na jakiś czas , potem ok.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie.

Pewnego dnia po odpaleniu radyjka (było ustawione na opcji radia). Żaden przycisk nie reagował , tylko za jakimkolwiek wciśnięcie przycisku mrygala czerwona kontrolka..gdzie np powinne być cyferki danej stacji radia pojawiło się 00.00 a po jakimś czasie wszystko wracał do normy. Nawet wyłączyć radia nie mogłem bo po wciśnięciu power mrygala czerwona kontrolka tak długo jak trzymałem przycisk (w sumie to obojętnie jaki przycisk)

Tak samo w trybie aux czy cd.

 

Stało się to nagle bez mojej jakiejkolwiek ingerencji w ,,prąd,,

Czasem losowo np po 2 min po odpaleniu radia się ,,odmula,,? A czasem po ok 1h

 

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

 

Edi. Oczywiście w czasie ,,zamulenia,, radio nie gra w jakim kolwiek trybie po odmuleniu zaczyna grać itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zresetować radio. Na panelu sterowania jest taki malutki przycisk umieszczony wgłębnie który należy wcisnąć i przytrzymać np. długopisem. Możesz również odłączyć całkowicie na pewien czas zasilanie. Oczywiście wszelkie ustawienia się wtedy wyzerują. Sprawdź również stan złącza w panelu i jednostce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniarki nie mam (zato podpięty aux pod to złącze)

Mówisz o stanie złącz ( chyba że konkretne masz na myśli) to przecież by się nie włączało radio...

Zauważ że w trybie radio ( w tym widać dokładnie jeden ze skutków) na ekranie powinno być zazwyczaj nazwa stacji lub inne pierdoły się wyświetlają) a w czasie zamulenia są tylko cyferki 00.00 a od razu po odmuleniu znika 00.00 i pojawiają się normalne ,, zeczy,, i radio gra....

 

Dnia dzisiejszego, pomimo ukazaniu się nazwy stacji (czyli być powinno ok) ku mojemu zdziwieniu nie grało nic i brak reakcji na przyciski.. wtf??

 

Po pracy lub jutro sprawdzę wyżej wymienione żeczy i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odłączenie zasilania (odłączenie całego akumulatora) nic nie dało. Działał tylko przycisk src. Radio, cd, aux nie dawało nic na wyświetlacz (był pusty), tylko na źródle zmieniarki niby czytało co jest w kasecie, ale się zawieszalo dalej. Reszta przycisków też nie działała. Odlaczaj wszystko, reset i ewentualnie prąd. Może pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem reset i nic...

Dziś poodłączałem wszystko ..aale wątpię aby coś dało

Np jak wyłącz radio to się nie chce włączyć i dopiero wyjęcie kluczyka (oodcięcie zasilania) i ponowne przekrecenie pomaga lecz nie za pierwszym razem...

Jutro dam znać.

Ciekawe ile naprawa może kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...