Skocz do zawartości

Audi a6 c7 Bose - modifikacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chciałbym poprawić nieco dźwięk w mojej audi wyposażonej w zestaw Bose, gra on dramatycznie jak na ta klasę samochodu ale nie chce pakować sie w duże koszty i niedużym nakładem pieniężnym i pracy poprawić to co " powinno grac a nie gra " . Chciałbym zacząć od wymiany samych głośników wysokotonowych umieszczonych na przedniej desce pod szybą , chciałbym na ten cel przeznaczyć do 200 zł max na same głośniczki z dedykowana zwrotnica ( najlepiej małych rozmiarów bo miejsce jest ograniczone ) i tu liczę na wasze rady co zagra w miarę a na pewno lepiej od serii na samym wzmacniaczu Bose . Kolejny etap to podmiana subwoofera na tylnej półce i wygłuszenie samej polki matami żeby nic nie trzeszczało . Oryginalnie siedzi tam 10 " głośnik a za jego komorę robi cały bagażnik . Nie chce robić osobnej skrzyni z głośnikiem , nie chce zaśmiecać bagażnik chce żeby wszystko wyglądało jak ori fabryka dlatego muszę tam wsadzić głośnik free air , macie jakieś propozycje co by tam spasowało pod sam wzmacniacz Bose ewentualnie jeśli nie będzie mnie zadowalać jego gra dołożę wzmacniacz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już założyłem za 200 zł Audisony i jestem mega zadowolony , niema nawet porównania między nimi a Bose . Pozostał jeszcze do wymiany subwoofer na tylnej półce 25cm , pisałem post na forum ale niechętnie ktoś chce cokolwiek doradzić  co tam wsadzić żeby grało a nie robić osobnej skrzyni i zaśmiecać bagażnika , oczywiście tez coś do powiedzmy kwoty 400 zł i czy przy takim przedziale cenowym różnica miedzy free air a głośniku w skrzyni będzie duża . PS to ze jeżdżę a6 nie znaczy ze muszę wydawać 10 tys zł na audio .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem te tematy ale nigdzie nie  znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie , czy warto free air , czy przy tym budżecie będzie czuć aż taka różnice miedzy obudowa a free air ,bo podejrzewam ze miedzy seria BOSE a free air np ALPINE będzie duża, bo na chwile obecna miałem gdzieś w piwnicy jakiś 25 cm woofer GMs do którego nie mogę nigdzie znaleźć parametrów i go podmieniłem i wygłuszyłem tylną półkę matami i jest już duża różnica na samym wzmacniaczu BOSE, gdyby tylko dodać trochę watt na pewno grałoby to już ciekawie (seryjny glosnik 2 ohm, GMs 4 ohm , gra ciszej ) , a to tylko jakiś tam GMs 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. W sumie jak by do rzucić tam jakiś wzmaka na ten subwoofer? Teoretycznie nie musiał by mieć nawet filtrów bo chyba już jest przefiltrowany kanał na suba. Jedyne co by musiał mieć wzmaka to hi-input.

Może nawet oryginalny sub bose jak by dostał więcej mocy zagrał by lepiej?

 

Sam się kiedyś zdziwiłem jak mogą grać fabryczne woofery jak je popiołem pod wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli całe pasmo to trzeba by przefiltrowac.

 

Ja na twoim miejscu zrobił bym tak:

 

- kupił wzmaka z wejściem hi-input lub konwenter hi input->rca i wtedy zalozyl wzmaka z filtrem na suba

- podłączył pod to na próbę bose...

- w ostateczności na gms-a którego i tak posiadasz zrobił bym prowizoryczna bude closed 25l netto. Z tym że to rozwiazanie zajmie miejsce w bagażniku.

 

- A naj lepiej to wzmak i postarał bym się zrobić jakąś komorę zamknięta chociaz te 6l netto z tej półki w której siedzi głośnik bose. I wsadził re audio 8s4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...