Skocz do zawartości

Pomoc w instancji


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bollo bo będzie bez pośrednio z klemy? Przy 110A będzie może 1kw. Co do alternatora to 180A jest mi największym który jest montowanym seryjnie może i są większe stosowane w car audio ale to są koszta...

To jaki powinien być alternator przy takim zestawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób big3 poprawiając wszystkie połączenia włącznie z zabezpieczeniem tychże pod kątem Ew. korozji. Minus bierz z budy krótkim odcinkiem kabla z miejsca z konkretnie wyglądającą śrubą. Odpal system i pomierz napięcie na wzmaku.

 

Tylko zadbaj o właściwe ustawienie gain/level, nie na oko...

Powinieneś przy pracującym silniku mieć ciut powyżej 14V.

Przy napięciu 14.2V i altku 140A teoretycznie będziesz dysponował mocą w granicach 1.2/1.3kW.

Wstępnie ustaw wzmak na 1.5kW max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób big3 poprawiając wszystkie połączenia włącznie z zabezpieczeniem tychże pod kątem Ew. korozji. Minus bierz z budy krótkim odcinkiem kabla z miejsca z konkretnie wyglądającą śrubą. Odpal system i pomierz napięcie na wzmaku.

 

Tylko zadbaj o właściwe ustawienie gain/level, nie na oko...

Powinieneś przy pracującym silniku mieć ciut powyżej 14V.

Przy napięciu 14.2V i altku 140A teoretycznie będziesz dysponował mocą w granicach 1.2/1.3kW.

Wstępnie ustaw wzmak na 1.5kW max.

To nie o te konkretną odpowiedz biega , tylko uwaga ogólna .

Wydzielanie mocy przez wzmacniacz jest funkcja rozciągniętą w czasie , a to piszecie jest obrazem dla funkcji sinus z max amplitudy . To nie jest prawdziwy obraz "mocy " , przy sterowaniu sygnałem muzycznym do max dostępnej amplitudy na wyjściu wzmacniacza realna moc powinna zawierać się w okolicy 30 %  i raczej nie przekroczy 50 % dla różnego rodzaju gatunków muzycznych .

Chyba , ze ktoś nie wyczuwa kompresji dzwięku / przesteru .  

Zatem pozostaje jedynie pytanie jak wzmacniacz będzie to zapotrzebowanie na moc pokrywał  ( wartości szczytowe ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odłączeniu suba i podłączeniu multimetru w to miejsce, masz mieć na zakresie AC napięcie 38... max. 38.7V.

Konkretnie jak to ustawić masz w wątku @ZoHaN'a


@nakamichi

Tak.

Natomiast podanie takiego info jest często "czarną magią" dla laika - jak będzie miał ustawione na tyle i tyle, to niejako zmieści się w widełkach bezpiecznej eksploatacji tak sekcji zasilania jak i sekcji zasilanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pisze o realnym obrazie a nie teoretycznych założeniach . Gdyby przyjąć średnią realną moc i przyjąć do tego średni prąd aby to zasilić , to faktycznie te 50 mm/2 tez powinno dać sobie radę bez zadyszki. Kwestią jest jedynie jaki jest przebieg tego prądu ( na ile wzmacniacz / kondensatory wewnętrzne i ew zewnętrzny / jest to w stanie uśrednić ) .

 

Tak tez traktowana jest moc przez producentów wzmacniaczy ( obecnie ) , bo raczej żaden z nich nie wytrzyma termicznie mocy sinus przez godzinę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bollo bo będzie bez pośrednio z klemy? Przy 110A będzie może 1kw. Co do alternatora to 180A jest mi największym który jest montowanym seryjnie może i są większe stosowane w car audio ale to są koszta...

To jaki powinien być alternator przy takim zestawie ?

Z Audi są dostępne większe, pasują p&p tylko trzeba zmienić rolkę i regulator napięcia

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak nakamichi pisze. 

Mam u siebie wzmacniacz który potrafi ponad 300a "pociągnąć w sinusie"  oraz dwa inne wzmacniacze (na WF i TW) alternator "tylko" 180A.

Czyli teoretycznie bilans dużo na minus.A mimo to mam spadki przy odpalonym silniku na poziomie 0.5V.

Kable 70mm2 posiadam więc jeśli kolega ma 50mm2 to powinno wystarczyć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...