Skocz do zawartości

Mercedes fabryczna jednostka do sterowania porada


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,chce kobicie usprawnic audio w w176 (A klasa),jest to jednostka audio 20 ntg 5 firmy Panasonic, Ponieważ oczywiście radio nie posiada wyjścia RCA będę musiał zostosować przejściówki,trapi mnie tylko jeden temat,niestety radyjka fabrycznie w Mb mają do siebie to że podczas zmiany głośności na wyższe poziomy obcinają dolne i górne pasmo.Zastanawia mnie to czy jest możliwość pominięcia tego tematu żeby sygnał został proporcjonalny dla całego przedziału glosnosci.Co prawda nie grzebałem jeszcze komputerem w tym radiu ale wydaje mi się że nie będzie możliwości pominięcia tego tematu poprzez jakieś kodowanie.Oczywiście chce użyć zewnętrznych wzmacniaczy. Wymiana jednostki na inną nie wchodzi w grę, Fabryczny system nawet w wersji wyższej to dalej nedza a wstawienie w to miejsce jakiegokolwiek innego radia niestety mi nie pasuje. Czy ktoś z Was zasilał coś z takiej jednostki?, czy pojawiały się jakieś kłopoty?Chyba że ktoś ma jakiś inny pomysł, chętnie posłucham.

post-12063-1556814556,2852_thumb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej A klasie dobrze radzi sobie zestaw seryjny LOGIC 7 Harmana, nie wiem na ile możliwy jest przeszczep ale nie sądzę by Ci było więcej potrzeba jeśli wymagania nie są wygórowane, miałem okazje słuchać go kilka godzin i byłem miło zaskoczony że seria tak gra, na pewno nie obędzie się bez kodowania nowej jednostki w serwisie. Zestaw ten jest dostępny na znanym portalu aukcyjnym cena 2.5k PLN za głośniki i wzmacniacz, pytanie czy masz wszystkie potrzebne wiązki u siebie i czy radio da się przekodować by współpracować z tym systemem. Gra głośno i czysto do samego końca skali, scena może nie powala na kolana ale DSP sobie radzi do tego stopnia że obecność tylnych głośników nie psuje całego efektu. Jest niezła równowaga tonalna i sporo basu.

 

 

Co do wycinania częstotliwości przez seryjną jednostkę to niektóre procesory maja procedurę equalizacji - Audison, JL AUDIO, w Helixie nie ma procedury ale możesz ręcznie to zrobić na wejściowym korektorze. Wygląda to tak że wsadzasz płytę z zestawu od DSP ustawiasz volume na radiu do odpowiedniej wartości i włączasz żądany trak, procek sprawdza czy wymagana jest poprawa a jeśli to w następnych krokach robi Ci taką procedurę a na końcu pokazuje wykres z wejścia i wyjścia sygnału po korekcji. Jest trochę filmów na YT z takich zabaw i prosto je znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz

 

po pierwsze jak dla mnie to ten zestaw Harmana jak juz wczesniej pisalem nie jest dla mnie zbyt interesujacy ze wzgledu na moje oczekiwania,po drugie do tego zestawu jeszcze trzeba by zakupic wiazki co generuje dodatkowe niemale koszta (1500pln) pomijajac montaz polegajacy na wyprucia calego wnetrza by fabrycznie umiescic wiazki,nieeeeee

 

pogrzebie w tym radiu,moze ma opcje wylaczenia tego oglupiacza zabezpieczajacego system przed przekoksowaniem,ale nie jestem pewien czy bedzie taka opcja...

Znalazłem takie kodowania aczkolwiek nie jest do końca zrozumiałe dla mnie więc obawiam się że trzeba będzie robić jakieś testypost-12063-1556973037,326_thumb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...