Skocz do zawartości

Rejestrator jazdy do samochodu, jaką kamerę (onboard) kupić do auta?


tony_tr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przeglądałem całego tematu, ale też z ostatnich relacji to jest niezła kamera :

 

http://allegro.pl/rejestrator-jazdy-overmax-ov-cam-04-kamera-hd-i3752697880.html - Overmax ov-cam04

Słabizna. Lepiej dorzucić kilka złotówek i kupić coś fullHD. Zwykłe HD mają marną jakość nagrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


To lusterko to też średnia opcja wg. mnie.

Co wg. Ciebie w tym rozwiązaniu jest średnie?

Nie rzuca się w oczy, jak podwieszony rejestrator do szyby, nie zasłania widoczności, a lusterko wsteczne nadal jest w pełni funkcjonalne. Ekran pewnie też można wyłączyć, jak się tego nie dotyka przez ileś czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


parametry parametrami a ........ http://cokupic.pl/te...max-OV-CAM-04/2

 

Artur - nie pisałem, że to jest sprzęt nad którym trzeba się "spuszczać", jest to tańsza alternatywa dla drogich kamer.

Niestety nie oszukujmy się, ale chcesz mieć wszystko super wydaj >500 zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od siebie w temacie kamer powiem coś. Jako że testowałem ok. 6 różnych kamerek w cenach 100-300 zł, można powiedzieć, że jakieś pojęcie o tym mam.

Kilka zasadniczych kwestii dot. rejestratorów trasy:

- MUSI mieć HDMI - czy je wykorzystacie, czy nie, to już na 98% świadczy o tym, że przetwornik w kamerze jest HD

- kamery BEZ hd nagrywają fatalnie (te wszystkie wynalazki w cenie 30-120 zł, nie licząc mega promocji), nie jesteście w stanie odczytać rejestracji, a obraz to jedna wielka plama

- większość kamer w powyższym przedziale cenowym ma przetworniki 0,3MPx, nawet jeśli mają napisaną jakąś kosmiczną rozdzielczość, to jest ona interpolowana

- do założenia o posiadaniu kamery złącza HDMI, należy dodać rozdzielczość, musi być panorama lub wielokrotność panoramy, jeśli kamera ma podaną wielokrotność rozdzielczości 320x240, to na 99% jest to tylko interpolacja, np rozdzielczości 640x480, 960x720, 1280x960

- karta pamięci jaką kupujecie do karty będzie owocowała jakością nagrania - kupując kartę klasy 2 lub 4 możecie się spodziewać szatkowania obrazu na nagraniu, SKIP-FPSów, chwilowego zwolnienia a później przyspieszenia obrazu - karta do rejestratora o rozdzielczości 720p to MINIMUM klasa 6, osobiście używam kart adata klasy U1 - koszt 16GB to raptem 35-45 zł, zależy od źródła, 32GB to koszt rzędzu 80-90 zł - mniejszych kupować nie warto, różnica w cenie niewielka, a wygoda większej karty jest spora

- chyba każda z kamer zasilanych z gniazda zapalniczki ma fajny gadżet - ustawiając sobie zasilanie po zapłonie, można kable ładnie pochować i zapomnieć o istnieniu kamery - włącza i wyłącza się sama razem z zapłonem oraz sama zaczyna nagrywać

- znaczna większość kamer które mają napisaną rozdzielczość 1080p/Full HD faktycznie jej nie mają, najczęściej jest to interpolowane 720p

- do czytelnych, przyjemnych i wyraźnych nagrań wystarczają kamery z matrycą która faktycznie ma 720p - 1080p to zbędny gadżet, który wymaga jeszcze szybszej i pojemniejszej karty

- w kamerach 'no name' polecam na dzień dobry zmienić ładowarkę samochodową - miałem przyjemność widzieć, jak w 1 wystrzelił 7805, a w drugiej kondensator, oczywiście zaraz za nimi poszła z dymem kamera, bo przepuściło napięcie z aku

 

 

Chwilowo nic więcej do głowy mi nie przychodzi, jak coś mi wpadnie na co jeszcze zwrócić uwagę to dam znać w temacie :)

 

P.S. Obecnie używam kamerki no-name, rejestracja przód 720p, rejestracja tył 640x480, zawiera czujnik uderzeniowy - w razie wypadku obecne nagranie jest blokowane przed przypadkowym skasowaniem/nadpisaniem, kamera tył jest wyprowadzona na przewodzie bodajże 5m, moja wersja jest również wyposażona w rejestrator trasy w postaci współrzędnych GPS, które można później programem odtworzyć, aby sprawdzić prędkość oraz wyrysować przejechaną trasę :) Koszt takiej to ok. 300 zł z wysyłką, oczywiście import.

 

Co do obecnych i dostępnych w Polsce kamer - Omega OM205 - koniecznie ten model - spisuje się całkiem przyzwoicie, RoadRunnery wszelkiej maści, ze wskazaniem na model 300 i wyżej - dobre i tanie. O kamerach pokroju GoPro mówić nie będę, bo to oczywiste i kamera nadaje się do wszelkich zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dosyć ważna informacja dla tych którzy używają rejestratorów : Wyłączyć funkcję G-sensor która blokuje film przed nadpisaniem podczas "niby" wykrycia uderzenia.

 

Przyczyny : G-sensor blokuje filmy podczas przeprawy po torowisku itp , natomiast np. przy obcierce nie zadziała

Objaw : Brak wolnego miejsca na karcie SD po jakimś czasie na świeże filmy lub tylko np. na jeden film który natychmiast zostanie nadpisany przez następny

Skutki : Brak dowodu w sprawie

 

Wyszło to, gdy chciałem zobaczyć film po tym jak gość mnie prawie obtarł , a upierał się że jechał cały czas swoim pasem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Obecnie używam kamerki no-name, rejestracja przód 720p, rejestracja tył 640x480, zawiera czujnik uderzeniowy - w razie wypadku obecne nagranie jest blokowane przed przypadkowym skasowaniem/nadpisaniem, kamera tył jest wyprowadzona na przewodzie bodajże 5m, moja wersja jest również wyposażona w rejestrator trasy w postaci współrzędnych GPS, które można później programem odtworzyć, aby sprawdzić prędkość oraz wyrysować przejechaną trasę :) Koszt takiej to ok. 300 zł z wysyłką, oczywiście import.

 

 

co to za model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...