Skocz do zawartości

Rejestrator jazdy do samochodu, jaką kamerę (onboard) kupić do auta?


tony_tr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No wybacz, ale bardziej wierzę tej gazecie, niż psom.

To w razie zdarzenia zadzwoń do naczelnego i powiedz mu żeby autor artykułu przyjechał i Ci rozwikłał problem. heheh

 

nie dosc ze nagrywa to jeszce na filmie masz predkosc trase z gps i inne

Inwigilowanie z prędkości może być wzięte pod uwagę na niekorzyść właściciela kamery - niewinnego aczkolwiek przekraczającego prędkość. NP: Jadąc 80 po mieście na 50 -tce gość nie ustępuje nam pierszeństwa. Teoretycznie nie powinni brać tego pod uwagę (Policja Sąd) gdyż do wiarygodnego pomiaru prędkości system winien mieć homologację , ale bywa różnie. Interpretacja prawa w Polsce jest bardzo szeroka ....... więc po co rozszerzać ją jeszcze bardziej.

 

Widziałem. Ten GoClever jak sie spisuje u kolegi? Fajnie sie to nagrywa? Jak z jakością?

Jeszcze nie testował bo nie miał czasu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ma czegoś takiego w stylu np kamery cofania? montujesz same oczko gdzies dyskretnie a całą elektronikę np w schowku lub innym miejscu. (tak aby na stałe zamontować w miarę niewidocznie i nie bawić się w zakładanie, zdejmowanie, kable do zapalniczki itd..)?

 

opcja z telefonem na androidzie też spoko tylko nie mam pojęcia co oznaczają te skróty + bt obd + torque

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego czy jest to dowod to po co juby piszesz glupoty jak nie masz wiedzy? Zadzwon do sadu to sie dowiesz. Mam w firmie monitoring HD, ktorego zasieg jest znacznie wiekszy niz moja firma. Z uwagi na to, ze kolo mnie jest parking co jakis czas do czegos dochodzi. Kilkanascie razy udostepnialem dla Policji nagrania jako dowody, normalnie z protokolem przekazania dla sadu. Zadna z moich kamet nie posiada homologacji, jest to system oparty o komponenty firmy Geovision. Dowodem moze byc zdjecie, nagranie z telefonu itp itd.

 

opcja z telefonem na androidzie też spoko tylko nie mam pojęcia co oznaczają te skróty + bt obd + torque

Mowa o adapterze OBD komunikujacym sie z fonem przez Bluetooth w celu sciagania danych parametrow pojazdu. Dzieki temu posiadamy nie tylko nagranie ale takze parametry pojazdu m.in predkosc. Takie rozwiazanie jednak budzi moje watpliwosci podczas kolizji "nie z naszej winy" ze znacznym przekroczeniem predkosci przez nasz pojazd :rotfl: Nie bawilem sie takim rozwiazaniem wiec nie wiem jak to dziala, bawilem sie skanerem bledow latajacym po bt, dziala to na tej samej zasadzie, kwestia jest tylko aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

i ja sobie coś takiego sprawiłem. GoClever daje radę.

 

http://youtu.be/Pct-wVlxz1o

 

Klatkowanie na powyższym filmie spowodowane jest starą kartą pamięci. Na Sandisk Extreme do cyfrówek chodzi jak złoto, zero przycinania. W dzień jakość bardzo dobra, jak na 100 PLN. Jestem zadowolony. Może uchwyt do szyby mógłby być lepszy, ale i tak, źle nie jest. Przy okazji nagrał się sąsiad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość przesłania takiego materiału do policji. Chodzi mi o przypadki kiedy jakiś kretyn łamie wszelkie przepisy, zasady bezpieczeństwa i rozsądku. Czy przesyłając 'gdzieś' takie nagranie debil mógłby zostać ukarany?

 

Ostatnio żeby uniknąć wypadku prawie wpadłem do rowu bo jakiś idiota urządził sobie prywatny rajd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj gość mi zajechał drogę , milimetry brakowały, byłem pewien że się obtarłem. Na następnym skrzyżowaniu jak go dopadłem to chciał mnie przejechać. Ale mu nie pyknie bo dzwoniłem na policję i kazali mi dostarczyć nagranie do drogówki i zapewniali że go dojadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem autorem odkopanego tematu to spytam jeszcze raz :hyhy: Niestety jeszcze nie kupiłem kamerki ale temat znów do mnie wrócił i chce w końcu coś wybrać.

Możecie coś polecić co nagrywa w dobrej jakości oraz ma funkcję nagrywania w nocy? Pisząc dobra jakość mam tu oczywiście na myśli HD lub FullHD.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem autorem odkopanego tematu to spytam jeszcze raz :hyhy: Niestety jeszcze nie kupiłem kamerki ale temat znów do mnie wrócił i chce w końcu coś wybrać.

Możecie coś polecić co nagrywa w dobrej jakości oraz ma funkcję nagrywania w nocy? Pisząc dobra jakość mam tu oczywiście na myśli HD lub FullHD.

Pzdr

Jak jutro będziesz na spocie, to obczaisz sobie moją (pierwsza z testu z linku wyżej).

 

Poniżej filmik. Nagrany późną porą przy kiepskiej widoczności. Nie zwracać uwagi na datę i godzinę. Pod koniec filmiku widać, jak volvo wyprzedza przed łukiem i prawie spotyka się z ciężarówką:

 

http://www.youtube.com/watch?v=hMI0IK9T_ac&feature=youtu.be

 

Może jeszcze jutro uda mi się wrzucić jakiś filmik z dnia z dobrą widocznością (teraz nie chce mi się już iść do auta po kartę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ma czegoś takiego w stylu np (...) montujesz same oczko gdzies dyskretnie a całą elektronikę np w schowku lub innym miejscu. (tak aby na stałe zamontować w miarę niewidocznie i nie bawić się w zakładanie, zdejmowanie, kable do zapalniczki itd..)?

 

No właśnie. Ja kupiłem rejestrator i nie używam, bo nie znalazłem patentu na niewidoczny montaż. Najlepsza opcja byłaby właśnie z kamerą na kabelku wyprowadzoną z rejestratorka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Trochę odkopię temat gdyż zastanawiam się nad zakupem jakiejś kamerki. Ponoć te są bardzo dobre; tylko ceny trochę mniej dobre http://dod-tech.com/product.php?cat_1st=4 Może ktoś posiada jakiegoś DOD'a i chciałby się podzielić spostrzeżeniami na temat walorów użytkowych. Znalazłem też wersję china made http://www.ebay.com/itm/Original-Shadow-GT300W-Car-DVR-Camera-Recorder-with-WDR-1080P-140-Degree-Len-/111172728038?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item19e26934e6 ponoć daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam prestigo roadrunner 300 i w zupełności wystarcza ale jej już raczej nie kupisz, masz teraz 310-kę, cena, jakość i możliwości  podobne, jedynie wygląd trochę inny.

Możesz jeszcze oko zawiesić na modelu 505 ale mnie on niczym nie zachwycił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miał ktoś do czynienia z rejestratorem na lusterko wsteczne?

Na pierwszej aukcji jest chyba najtańsza propozycja, zaś na drugiej jest film, jak to działa.

http://allegro.pl/rejestrator-trasy-kamera-samochodowa-lusterko-full-i3682095185.html

http://allegro.pl/kamera-samochodowa-auto-rejestrator-w-lusterku-hd-i3721595271.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jest może jakaś dosyć tania kamerka, tylko tak żeby dało się np. obiektyw (czy jak tam sie to zwie) wrzucić w zderzak a reszta była gdzieś w samochodzie? Ew. jak inaczej to rozwiązać? Fajna opcja by była jakby się dało 2 kamerki mieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że najrozsądniej jest kupić jakiś model od Prestigio.To lusterko to też średnia opcja wg. mnie.

Właśnie szkoda, że nie robią takich urządzeń z kamerką na kabelku. Sterowanie masz schowane, a kamerka siedzi w niewidocznym miejscu. Takie wypinanie urządzenia z auta za każdym razem jest dość uciążliwe. Można byłoby oddzielić kamerkę od całego urządzenia ale pytanie czy działałoby to na kablu powiedzmy 1,5 metrowym. Jak wiadomo panele z radia kiepsko sobie radzą przy takich rozdzieleniach.

 

Zostawisz takie w aucie na szybie i rano szyby może niestety nie być.. Często kamerki są obrotowe i przestawne więc dałoby się to rozdzielić. Pytanie czy to będzie działać na dłuższym kablu.

 

Próbował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja u siebie mam prestigo roadrunner 300 i w zupełności wystarcza ale jej już raczej nie kupisz

 

raczej kupi :

 

http://www.mediaexpert.pl/wideorejestratory/wideorejestrator-prestigio-roadrunner-300,id-20751- prestigio 300 z ME

 

:D

Nie przeglądałem całego tematu, ale też z ostatnich relacji to jest niezła kamera :

 

http://allegro.pl/rejestrator-jazdy-overmax-ov-cam-04-kamera-hd-i3752697880.html - Overmax ov-cam04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...