Skocz do zawartości

Rejestrator jazdy do samochodu, jaką kamerę (onboard) kupić do auta?


tony_tr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem.

Chcę zaopatrzyć się w jakąś kamerę do auta. Czasem zdarza, że podczas stłuczki nie jesteśmy w stanie udowodnić swojej racji i tylko dostaje nam się po dupie... mógłbym tu wymieniać wiele podobnych sytuacji. Stąd chęć posiadania kamery.

 

Pytanie brzmi jaką kupić? Nie chcę wydawać na to kupę pieniędzy, jak pewnie każdy... Dziś kamerki HD są już dość tanie i nie ma sensu płacić powiedzmy 4x więcej dlatego, że jest to "do samochodu". Ma ktoś na to jakieś rozwiązanie, propozycje co kupić? Oczywiście wyposażoną w tryb nocny... czyli diody na podczewień czy jakoś tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Był dziś na bodajże Turbo Kamera czy jak to się zwie materiał o tych kamerkach, gość po zdarzeniu drogowym gdzie obydwaj uczestnicy się nie przyznawali do winy, powiedział policji że ma zamontowaną kamerkę, pojechali na komendę, obejrzeli materiał i gość z drugiego auta który się nie przyznawał po obejrzeniu materiału przyjął mandat więc czasem bez sądu się obejdzie tylko zależy od policji czy przyjmą to jako materiał... A kamerkę sam sobie kupię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest nie chce to wnikać, ale w wywiadzie policjant mówił, iż gdy znajdą w sieci jakiś filmik to po jego analizie mogą odszukać bohatera i go ukarać. Swoją drogą jak każdy założy kamery to zrobi się państwo policyjne... Przeskrobiesz coś, drugi cie nagra i wrzuci na YT, potem policja itp itp... Co by nie było w razie stłuczki jest to dowód!

 

Jak na razie nie padła żadna konkretna propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

W sadze nikt nie uzna ci takiego filmiku jako dowodu

Jeśli nie znasz tematu, lub nie jesteś pewien , nie wprowadzaj ludzi w błąd.

 

Kamera 2 obiektywowa - 1 na wprost 2 w lewo (najlepszy config - nagranie jadącego z lewej strony na prawym kierunkowskazie, niekoniecznie w prawo....) 8 DIOD - 2 KAMERY = 1 REJESTRATOR TRASY DZIEŃ NOC (2823478844) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Można by przetestować lewa w lewo prawa w prawo ale pod takim kątem aby obie tworzyły jeden panoramiczny obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie miałem zakładać temat o rejestratorach.

 

Co do uwzględniania nagrań przez sąd, to czytałem kilka numerów wstecz art w "auto moto świat" (czy jakoś tak), że wszystko zależy od sądu, czy będzie chciał uwzględnić takie nagranie w rozprawie. Nie było mowy o jakiejś homologacji.

 

A druga sprawa, że zazwyczaj ten, który nie chce przyznać się do winy, to po samym zobaczeniu kamerki już mięknie, a jak obejrzy nagranie, tak już nie ma pytań :)

 

Mi w oko wpadł ten rejestrator:

 

http://allegro.pl/rejestrator-trasy-kamera-samochodowa-720p-hd-hdmi-i2764490847.html trzeba tylko kartę kupić, bo nie ma na wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera 2 obiektywowa - 1 na wprost 2 w lewo (najlepszy config - nagranie jadącego z lewej strony na prawym kierunkowskazie, niekoniecznie w prawo....) 8 DIOD - 2 KAMERY = 1 REJESTRATOR TRASY DZIEŃ NOC (2823478844) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Tej nie testowałem ale myślę że nie masz czego się obawiać za taką cenę. Podałes próg cenowy dlatego poleciłem taką.

Wspólnik testuje teraz GoClever http://allegro.pl/rejestrator-goclever-kamera-samochodowa-dvr-hd-8gb-i2814285065.html

 

że wszystko zależy od sądu

Łykaj wszystko co piszą w takich gazetach...... Pytałem się policji na miejscu w opisanym przypadku ojca opisanym w moim temacie. Powiedzieli że to jest pełnoprawny dowód w sprawie. A świadek który "widział" że było inaczej nagle zniknoł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.co.uk/itm/F900LHD-1080P-Full-HD-2-5-TFT-Digital-Car-Camera-Video-Recorder-DVR-120-Lens-/300745674912?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4605d6d0a0

 

Brat zamówił mi takie coś - fullHD. Może na Święta dojdzie :) porównajcie z Alledro - dla kilku sztuk wychodzi znacznie taniej! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...