Skocz do zawartości

Cx15d2 wytrzymalosc mocowa I temperatura


kolt122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Twoja instalacja teraz ogarnia te powiedzmy 300A przy muzyce (czyli w peakach w zasadzie), hd8 szarpie prawie 3x tyle prądu co hd3... W prostym założeniu i tak będzie lepiej z hd8 niż na hd3 bo nawet przy spadku do 12.8 będziesz miał więcej mocy do dyspozycji a to ile będziesz jej miał i jakie będą przy tym spadki zależy już od instalacji ;)


Oczywiście o normalnym graniu mówimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że przy instalacji jaką masz będziesz w stanie utrzymać powiedzmy 4-5kW stabilnie z kabla choć dla tego głośnika to już i tak byłby pogrom gdybyś w niego tyle pakował na muzyce :) Na pewno będzie lepszą opcją kupno hd8k niż pozostanie przy hd3k no chyba, że jest dla Ciebie wystarczająco :) U mnie z piecyka 3kW gdzie głośnik spięty dokładnie w 0.6ohm maksymalny pobór na muzyce wynosił 180A przy czym peak mógł być koło 250A bo tyle wychodziło mi z pomiaru na kablu 2550w 35Hz  sinus 1.12ohm spadek poniżej 13V więc nie ma szans żeby z hd3k u niego było nawet w peaku 300A bo ma spięty głośnik w 1ohm więc widzi mu zapewne ponad 2ohm na niskiej częstotliwości może nawet z 3ohm a wtedy góraaa 200A ale to by zrobić pomiary cęgami bo co tu gdybać. 

 

Nie wiedziałem o tym, że paczka aż tak bardzo wpływa na wytrzymałość mocową głośnika ale dobrze wiedzieć :)

 

Także jak masz okazje bierz śmiało hd8k i możesz przecież schodzić nawet do 12.6V poniżej już kiepsko ogarnia wzmacniacz ale tyle jest bezpiecznie a spadki które opisujesz do 14.1V to może i masz bo pewnie z kabla leci Ci z 1.5kW rms max :) Kupisz hd8k zobaczysz jak prąd może lecieć. Puść sobie na max na kilka sekund test tone chociażby 25Hz i zobaczysz jak szybko możesz zrobić zjazd prądu (no chyba, że masz jako bufor z 6 aku i 2000f)

 

P.S. Walka między koreą a brazylią będzie zawsze :P Każdy kupuje to co chce i na co pozwala jego budżet ale mimo wszystko dużo osób które robiły przeskoki we wzmacniaczach z Korei na Brazylie odczuwa różnie jakości dźwięku nawet przy dużej mocy, że jednak Brazylia kiepsko wypada na tle Korei. Stosunek mocy do kasy jest bardzo dobry zaś Korea drożej ale rzekomo lepiej jakościowo i z kontrolą suba.

 

Demon zarzuć pw odnośnie tego bass 12k. Ciekawi mnie tez wzmacniacz i źródło kupna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...