Skocz do zawartości

Cx15d2 wytrzymalosc mocowa I temperatura


kolt122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spiolem cx15d2 w jeden ohm pod taramps hd3k przy zoltym clipie mam 14.1V wiec wzmak powinien oddac okolo 3.5Kw wedlug pomiarow,czy Po kawalku okolo 3minuty glosnik moze juz byc dosyc goracy? Sadze ze tak ale chce sie upewnic zeby go nie upalic bo w manualu ma 4.5kw,jak gram dochodze do zoltego clipa I cofam az zgasnie,pytam bo mam nie duze doswiadczenie z wiekszymi mocami ponad 1,5kw, Skrzynia 125L strojona na 38hz I przy tym strojeniu mniej wiecej katuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 minutach może go już dawno nie być A nie tylko może być gorący :)

ok rozumiem ale gram normalnie bez przesterów to jak dostaje ponad 3kw ciagle to powinien to normalnie znosic bez obaw o uszkodzenie czy przegrzanie nie schodząc zbytnio z niska czestotliwoscia,druga sprawa to czy nie lepiej go dac odwrotnie to bedzie miał wiecej zimnego powietrza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wywnioskowałeś, że wzmacniacz oddaje 3.5kW przy 14.1V ? :D Bo tyle pisze w manualu przy 1ohm ? Sprawdź teraz jak grasz do clipa ile tak na prawdę na tej muzyce np co słuchasz widzi suba jako 2-3ohm ? Zależy jak bardzo zwalona paczka. Także weź na przyszłość poprawkę na to, że głośnik spięty w stanie spoczynku może i ma ten 1ohm a podczas pracy rośnie dużo wyżej przy niskiej częstotliwości zwłaszcza. Także automatycznie wzmacniacz Ci nie odda 3.5kW tylko z 2.5 :) A taka moc na ten głośnik jeszcze przy wyższych częstotliwościach powinna lekko go smerać chyba, że to co napisali na papierze ma się nijak do rzeczywistości i jest to po prostu kiepski subwoofer :) Możesz dać odwrotnie lekko spadnie Ci strojenie i zwiększy się litraż paczki a czy dużo zmieni to w wentylacji ? Coś pewnie tak. 38Hz strojenie 15" masakra ;c Chyba ostro celujesz w wynik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu niby 38hz to masakra skoro lubie sluchac szybszego basu? Te 3.5 kw wzialem z testow jaki byl robiony w necie oczywiscie przy 1ohm,no I mysle ze CX ni jest az tak zlym glosnikiem I producent chyba nie zawyzyl zbyt mocy bo widzalem ze laduja w nie duzo wiecej.

PS. A ty na ile bys wystroil hz? W manuaulu jest az 47hz,ten glosnik nie lubi schodzic bardzo nisko.

 

Jak to wywnioskowałeś, że wzmacniacz oddaje 3.5kW przy 14.1V ? :D Bo tyle pisze w manualu przy 1ohm ? Sprawdź teraz jak grasz do clipa ile tak na prawdę na tej muzyce np co słuchasz widzi suba jako 2-3ohm ? Zależy jak bardzo zwalona paczka. Także weź na przyszłość poprawkę na to, że głośnik spięty w stanie spoczynku może i ma ten 1ohm a podczas pracy rośnie dużo wyżej przy niskiej częstotliwości zwłaszcza. Także automatycznie wzmacniacz Ci nie odda 3.5kW tylko z 2.5 :) A taka moc na ten głośnik jeszcze przy wyższych częstotliwościach powinna lekko go smerać chyba, że to co napisali na papierze ma się nijak do rzeczywistości i jest to po prostu kiepski subwoofer :) Możesz dać odwrotnie lekko spadnie Ci strojenie i zwiększy się litraż paczki a czy dużo zmieni to w wentylacji ? Coś pewnie tak. 38Hz strojenie 15" masakra ;c Chyba ostro celujesz w wynik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Błądzisz w czeluściach niewiedzy, mimo iż Panowie starają się wytłumaczyć najprościej jak się da - dalej nic z tego nie wyciągasz...

Chodzi mi o to ze jak just dostaje okolo 3kw bez przesterow I sie mocno grzeje to wieciej nie ma co w niego ladowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy z neta hm hm hm może nie do końca warto im ufać bo robione są zapewne inaczej głównie po to by pokazać max głośnika w odpowiednich warunkach tak by faktycznie wytrzymał ? Ludzie ładują w niego dużo więcej tzn ? Widzisz po filmiku, że ktoś ładuje w niego 5kW na kablu przy muzyce bo tam napisane w tytule filmiku ? Czy może pakują na 3sek pod wynik ? Może nie warto aż tak bardzo ufać clipowi wzmacniacza ? Lekko skręcić gain i cieszyć się żywotnością głośnika i czystym sygnałem :) Zapewne gdybyś kupił wzmacniacz 5kW i pozwoliłby Ci na to prąd głośnik przyjął by więcej a zarazem się nie grzał bo tutaj wykorzystujesz max potencjał wzmacniacza gdzie już możesz odczuwać lekki przester a zarazem nawet większe spadki napięcia przez to. Poza tym głośnik który się trochę grzeje pogra pogra i jeszcze raz pogra... Nie stopi się spokojnie :) Tak to jest jak się chce zasilić dobrze głośnik który może przyjąć 3/4kW spięty w 1ohm wzmacniaczem 3kW 1ohm :) Sam mam podobny problem chociaż spięte mam w 0,5ohm i trochę lepszej klasy wzmacniacz więc teraz planuje przeskok o przynajmniej +3kW żeby dobrze czysto zasilić suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Może nie warto aż tak bardzo ufać clipowi wzmacniacza ? Lekko skręcić gain i cieszyć się żywotnością głośnika i czystym sygnałem

Diody clip w trampkach są czasami zbyt czułe, osobiście uważam że jak clip sobie mrugnie w rytm basu to nie ma tragedii, ale są też tacy co uważają że clip ma się świecić :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody clip w trampkach są czasami zbyt czułe, osobiście uważam że jak clip sobie mrugnie w rytm basu to nie ma tragedii, ale są też tacy co uważają że clip ma się świecić :D

własnie po to jest czerwony clip protect wtedy juz raczej jest przester ja tez uwazam ze ma sie swiecic,według instrukcji zólty jest przed progiem przesteru czerwony juz przester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie po to jest czerwony clip protect wtedy juz raczej jest przester ja tez uwazam ze ma sie swiecic,według instrukcji zólty jest przed progiem przesteru czerwony juz przester

Czerwony clip ? jaja sobie chyba robisz, ma niby mrugać na czerwono czy jak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zółty może mrugac nawet swiecic ciagle jak czerwony mrugnie to jest juz duzy przester (według instrukcji) migająca żółta dioda zgodnie z muzyką wskazuje, że wzmacniacz działa na progu zniekształceń.

jeśli czerwona dioda również miga, oznacza to nadmierne zniekształcenie (silne grzanie cewki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za długo nie żyją :) Jak ludzie zawsze piszą, że trampkiem bezpiecznie to jeszcze do 11V można grać to takie Janusze myślą, że faktycznie można tak na długą metę bo mega żywotne a potem zapychają kontenery tym złomem :) Jak ktoś jeszcze stabilnie trzyma napięcie i faktycznie gra czysto to raczej podkreślam raczej powinien pochodzić sporo czasu. Z reguły dobre wzmacniacze kupują ludzie z głową dlatego niektóre mają po 20 lat czy więcej i nadal działają a za 10 lat o tarampsach z tej epoki to będzie jedynie głośno na złomowisku. Tak samo reszta spawarek. Najlepiej badaj przester samemu nawet po tym jak bardzo się grzeje głośnik bo jak widzisz nie powinno walić przesterem według manuala a jednak głośnik się grzeje. Tak zapytam jeszcze. Ile już pograłeś na tym głośniku godzin ? Bo jak może pograłeś z 2h max lecisz ostro z mocą w niego to się nie dziw, że czasem się zagrzeje czy nawet przyśmierdzi... Ja tak miałem wiele razy jak chciałem za szybko i za ostro wygrzać suba a z czasem wszystko ustaje o ile oczywiście grasz bez przesterowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak może pograłeś z 2h max lecisz ostro z mocą w niego to się nie dziw, że czasem się zagrzeje czy nawet przyśmierdzi...

 

wygrał kilka godzin napewno wieciej niz 2 i mniej niz 10 godzin, z napieciem nie spadam ponizej 13,8V, a i przerobiłem port na 34hz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeakoś gram na trampkach już trzeci rok i nic się z żadnym nie dzieje... Ale to pewnie trafiłem akurat wyjątkowe i dobre sztuki ;) Cewka też potrafi się zagrzać ale z pewnością nie przez kółka i kwadraty z pieca :D Z 8kW daję 3-3.5kW (mierzone) na suba który w papierze ma 5kW wytrzymałości... Dlaczego się grzeje? Bo paczka w której siedzi troszkę zmniejsza jego wytrzymałość mocową ;) To akurat fajnie opisywało kiedyś adire audio... Sub ma wytrzymałość mocową 1.5kW ale to w paczce cl 75l, przy br 90l wytrzymałość spada do 1.1kW a przy optymalnej czyli jakieś tam 130l@18Hz spada do 700w rms ;) Oczywiście to dane dotyczące jednego z ich produktów, proszę się nimi nie sugerować zbytnio w odniesieniu do reszty subów... Choć można takich danych używać jako podpowiedź ;)

 

Edit 

 

Nawet znalazłem to u siebie :)

post-15019-0-86004200-1556724621_thumb.jpg

Edytowane przez Demondemidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...