Skocz do zawartości

Ściszające radio


dzazgol1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum. Jestem nowym użytkownikiem forum i szczęśliwym posiadaczem nowego Renault Megane 4. Swoje auto zakupiłem w salonie w marcu tego roku i niestety zaraz pojawił się problem z radiem. Walczy z nim serwis, ale na razie bezskutecznie, więc postanowiłem zasięgnąć informacji tutaj. Może ktoś miał podobny problem lub podpowie jakieś rozwiązanie. W samochodzie mam zamontowane podstawowe radio z wyświetlaczem monochromatycznym. Problem z radiem polega na tym, że samoistnie ścisza się podczas jazdy. Dzieje się to tylko przy słuchaniu radia , przy puszczaniu muzyki z usb lub przez bluetooth wszystko działa poprawnie. Nie ma to nic wspólnego z funkcją dostosowania głośności do prędkości jazdy, gdyż jest ona wyłączona. Dźwięk po ściszeniu jest również dziwnie przytłumiony . Dzieje się to tylko podczas jazdy, na postoju nie występuje. W serwisie wymienili antenę i kompletne radio, jednak problem dalej istnieje. Czy ktoś ma pomysły w czym tkwi problem? Dodam, że jestem absolutnym laikiem jeśli chodzi o tematy car audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisy są od zamiatania pod dywan takich spraw. Ja jeździłem nowym Focusem na gwarancji zgłaszając kłopoty z pracą sprzęgła przy przebiegu 14 tysięcy i wmawiano Mi że wszystko jest OK po czym dwa tygodnie temu dostałem list że moje auto jest objęte akcją serwisową związana z wymianą oprogramowania dotyczącego układu sprzęgła i że mam zgłosić się do serwisu i pokazać list który do mnie dotarł, i to jak najszybciej. Oni wiedzą że jest problem i pewnie wiele osób już u nich z tym było ale Ty się o tym nie dowiesz. Na Twoim miejscu zebrał bym dokumenty które pewnie już masz związane z tą usterką, wpisy do książki serwisowej, zeskanował to wszystko i wysłał do centrali na Europę z dokładnym opisem usterki i nieudolnymi próbami jej usunięcia przez ASO. Moim zdaniem jedyna droga jak chcesz coś z nimi załatwić. Mówiąc krótko nie masz co jeździć do serwisu bo nic nie wskórasz, przerobiłem. W końcu kupiłeś nowy samochód i nie powinno Cię interesować czemu tak się dzieje, mają usunąć usterkę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckich forach piszą o podobnych problemach z radiem ale w maździe. Problem polega na tym ze radio ścisza wysokie tony w przypadku słabego sygnału radiowego żeby nie było słychać zakłóceń. Polecam Ci męczyć ASO aż do skutku, jeśli ten problem nie występuje w radiach z nawigacja to niech Ci takie zamontują. Pisz skargi do centrali.

 

Jakis czas temu wymieniałem w Space Starze radio na navi z dab+ z podobnego powodu. Wszystko zapłaciła centrala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckich forach piszą o podobnych problemach z radiem ale w maździe. Problem polega na tym ze radio ścisza wysokie tony w przypadku słabego sygnału radiowego żeby nie było słychać zakłóceń. Polecam Ci męczyć ASO aż do skutku, jeśli ten problem nie występuje w radiach z nawigacja to niech Ci takie zamontują. Pisz skargi do centrali.

 

Jakis czas temu wymieniałem w Space Starze radio na navi z dab+ z podobnego powodu. Wszystko zapłaciła centrala...

Dzięki. No właśnie nie umiałem ubrać tego w słowa: "radio ścisza wysokie tony w przypadku słabego sygnału radiowego". No właśnie tak to wygląda...Trzeba zacząć działać w takim razie i kontaktować się z centralą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...