Skocz do zawartości

Wybór radia do VW Lupo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem posiadaczem podanego w temacie samochodu, VW Lupo. Kupiłem go bez radia, więc przydałoby się w jakieś go wyposażyć. No bo jak to tak jechać samochodem bez żadnej muzyki :P . Głośniki mam w nim fabryczne, na dystansach MDF oraz wygłuszone przeze mnie matą wygłuszającą. Mam możliwość do tego zestawu wstawienia jednego z tych modeli radyjek - JVC KD-R422, JVC KD-G342 oraz Pioneer DEH-3900MP. Dlaczego tylko takie? Ano dlatego, że jedno z nich mogę mieć za darmo, a że nie są to najtańsze chińskie szajsy bez nazwy, to myślę, że to opłacalny interes. Tylko teraz jest pytanie - które z nich wybrać? Które będzie najlepiej się sprawdzało w takim zestawie jak mój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Okej, czyli jak rozumiem, do obecnych głośników nie będzie różnicy które wezmę, bo każde będzie grało tak samo dobrze? A co gdybym w przyszłości np. zabawił się w jakieś custom audio i wstawił inne, lepsze głośniki, jakiś wzmacniacz, subwoofer itp? Dalej będzie bez różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dokładnie przeglądać instrukcje do tych wszystkich modeli, porównywać ich specyfikację i tak dalej. Dzięki temu odrzuciłem radio JVC KD-G342. Było najtańsze gdy było dostępne jako nowe i z tych trzech ma najgorsze parametry, a przynajmniej tak wynika z parametrów które widnieją w instrukcjach tych produktów. Dlatego ostateczny wybór rozgrywa się między Pioneerem DEH-3900MP a JVC KD-R422. To pierwsze ma jak można przeczytać większą moc (4x22W vs 4x20W w JVC), ma lepszą separację kanałów i jest cięższe, z kolei JVC ma lepszy współczynnik sygnału do szumu i szerszy zakres częstotliwości na wzmacniaczu. Teraz pytanie, które radio sprawdzi się lepiej w takim małym samochodzie jak lupo? No i jak wspominałem, nie wykluczam w przyszłości możliwości zbudowania jakiegoś custom audio i wtedy różnica między jakością mogłaby być między nimi bardziej słyszalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całe FAQ B.Nazara, i nie wiem o co konkretnie Tobie teraz chodzi :dontgetit:. Jeśli chodzi o radia JVC to model nowszy, wyżej pozycjonowany i o lepszych parametrach raczej nie zagra gorzej :P. A jeśli chodzi o porównanie JVC KD-R422 z Pioneerem DEH-3900MP, no to nie wiem. Dlatego pytam tutaj, bo wiadomo, nie jestem alfą i omegą w tych tematach, a jak ktoś zna się lepiej to mógłby doradzić co jest lepsze i pomóc z ogarnięciem danych podawanych w manualach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie, dodatkowe 2 W dadzą różnicę głośności na poziomie jakiejś dziesiątej części decybela, jesteś w stanie to usłyszeć? Nie patrz kompletnie na moc, wybierz to radio, które jest lepsze jakościowo i ma lepsze wyposażenie. A wyższą głośność uzyskasz wybierając głośniki o większej efektywności albo w przyszłości dokładając wzmacniacz. Tak naprawdę dobrej jakości 2 x 20 W jest wystarczające, a przy normalnym słuchaniu muzyki rzadko się wykorzystuje tą moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie postanowiłem, że rozpiszę tu specyfikację i wszystkie parametry tych radioodtwarzaczy.

JVC KD-G342

Wzmacniacz

- max moc 4x50w

- rms 4x19w przy 4ohm, częstotliwość 40hz-20000hz, THD nie większe niż 0,8%

- impedencja 4-8ohm

- częstotliwość 40hz-20000hz

- stosunek sygnał szum 70dB

- poziom wyjścia liniowego 2.5V/20Kohm

- impedencja wyjściowa 1Kohm

Tuner

- częstotliwość 40-15000hz

- separacja kanałów 30dB

CD

- częstotliwość 5-20000hz

- stosunek sygnał/szum 98dB

- dynamika 93dB

- masa 1.3KG

Złącza

1x Aux

1x CD

1x RCA

 

JVC KD-R422

Wzmacniacz

- max moc 4x50w

- rms 4x20w przy 4ohm, częstotliwość 40-20000hz, THD nie większe niż 1%

- impedencja 4-8ohm

- częstotliwość 40-20000hz

- stosunek sygnał/szum 70dB

- poziom wyjścia liniowego 2.5V 20Kohm

- impedencja wyjściowa 600ohm

Tuner

- częstotliwość 40-15000hz

- separacja kanałów 40dB

CD

- częstotliwość 5-20000hz

- stosunek sygnał/szum 98dB

- dynamika brak danych

- masa 1.2kg

Złącza

2x Aux

1x CD

1x RCA

1x USB

 

Pioneer DEH-3900MP

Wzmacniacz

- max moc 4x50w

- rms 4x22w przy 4ohm, częstotliwość 50-15000hz, THD nie większe niż 5%

- impedencja 4-8ohm

- częstotliwość 50-15000Hz

- poziom wyjścia liniowego 2,2V 1Kohm

- impedencja wyjściowa brak danych

Tuner

- stosunek sygnał szum 75dB

- separacja kanałów 45dB

CD

- częstotliwość 5-20000Hz

- stosunek sygnał/szum 94dB

- dynamika 92dB

- masa 1.3kg

Złącza

2x Aux

1x RCA

1x CD

 

Teraz mając te dane przed soba, bezpośrednio zestawione przed sobą - który z tych radioodtwarzaczy będzie najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wziąłem tego JVC, aczkolwiek przemyślałem temat i postanowiłem, że wezmę sobie jakieś radio lepsze kupie, gdyż w przyszłości chciałbym sobie jednak rozbudować trochę audio w moim lupo. Jestem w stanie dać max 300 zł łącznie z wysyłką (i to tak max że max, ni da rady ani złotówki wincyj). Oczywiście w tej kwocie wiadomo, że nie kupię nic nowego godnego uwagi, dlatego trzeba się skłonić w stronę używek. Myślałem o czymś ze stajni Alpine, znalazłem takie modele jak CDA-9885R, CDA-9827, CDE-9880R, CDA-9847 i jeszcze kilka różnych modeli które wyglądają bardzo podobnie, każde ma podobny zestaw złącz z 3xRCA na czele i podobny przedni panel. Żadnego z tych modeli nie znalazłem na liście która jest przypięta w tym dziale, dlatego pytam tutaj czy te modele są godne polecenia, a jeśli tak, to które z nich. A jeśli nie, to co w tej cenie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie dać max 300 zł łącznie z wysyłką (i to tak max że max, ni da rady ani złotówki wincyj). 

 

Chytry dwa razy traci ... te twoje jvc i Pioneery z pseudo media markt nie dla idiotów... to te z serii CDA alpine bije te wszystkie nówki na głowę... odpowiedź jest prosta skoro chcesz później iść w rozbudowę? To co na tym JVC rozbudujesz...? Z alpine masz lepsza bazę wyjściowa. A jak nie jesteś w gorącej wodzie kompany, dozbieraj i rozglądaj się za CDA 9855 np fajne radyjko z wbudowana zwrotnica albo 9835 trochę droższe... ale warte uwagi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko zalezy jak bardzo bedziesz chcial rozbudowac system. Jesli chodzi o granie z radia to pionek moim zdaniem wypada lepiej niz alpine. Granie z zewnatrznych wzmacniaczy to inna sprawa.

 

Jesli chcesz przeznaczyc 300zl, to w tej kwocie kupisz juz rozsadne radio z BT USB itp itp. Radio bedzie bardziej przyszlosciowe przez BT. Stare seria cda graja fajnie, ale przy mało rozbudowanych systemach wolalbym isc jednak w strone funkcjonalnosci, a jak zagra to glownie zalezy od reszty komponentów.

 

Z uzywek:

na olx widzialem cde-178bt za 380. Mysle ze warto dolozyc.

w budzecie do 250/300 bardzo ciekawe rozwiazanie ma np pionek x580bt /dab. Radio ma zwrtonice na 2way,3xrca, sterowanie z aplikacji itp. Bardzo ciekawe radio jak za te pieniadze.Jak ktos wie jak krecic to mysle ze mozna postawic niezle granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jak bardzo bedziesz chcial rozbudowac system. Jesli chodzi o granie z radia to pionek moim zdaniem wypada lepiej niz alpine. Granie z zewnatrznych wzmacniaczy to inna sprawa.

 

Jesli chcesz przeznaczyc 300zl, to w tej kwocie kupisz juz rozsadne radio z BT USB itp itp. Radio bedzie bardziej przyszlosciowe przez BT. Stare seria cda graja fajnie, ale przy mało rozbudowanych systemach wolalbym isc jednak w strone funkcjonalnosci, a jak zagra to glownie zalezy od reszty komponentów.

 

Z uzywek:

na olx widzialem cde-178bt za 380. Mysle ze warto dolozyc.

w budzecie do 250/300 bardzo ciekawe rozwiazanie ma np pionek x580bt /dab. Radio ma zwrtonice na 2way,3xrca, sterowanie z aplikacji itp. Bardzo ciekawe radio jak za te pieniadze.Jak ktos wie jak krecic to mysle ze mozna postawic niezle granie.

No to teraz trafiłeś kulą w płot. Wymień które pionki grają lepiej niż stara poczciwa japońska seria alpine cda od 98... ?

Stara seria cda przy mało rozbudowanych systemach jest słaba yhy nie jedne dobre granie słyszałem z bazą wyjściowa cda ... ( HALO smok ) wypowiedź się coś w tej kwestii...

Na cde 178 BT idzie postawić dobre granie bo co bo ma bluetooth USB Aux itp itp a na CDA 9835 9831 9855 9853 nie idzie dobrego ... ?? Odpowiedz bo jestem bardzo ciekaw twojej opini 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz trafiłeś kulą w płot. Wymień które pionki grają lepiej niż stara poczciwa japońska seria alpine cda od 98... ?

Stara seria cda przy mało rozbudowanych systemach jest słaba yhy nie jedne dobre granie słyszałem z bazą wyjściowa cda ... ( HALO smok ) wypowiedź się coś w tej kwestii...

Na cde 178 BT idzie postawić dobre granie bo co bo ma bluetooth USB Aux itp itp a na CDA 9835 9831 9855 9853 nie idzie dobrego ... ?? Odpowiedz bo jestem bardzo ciekaw twojej opini

jeśli uważasz że na 178 nie można postawić dobrze grającego systemu to o pozdro stary;) nie porównuj radia za 1000 zł do radia które kosztowały 3/4 x tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po co ta głupia dyskusja z twojej strony ? Pomyśl sam najpierw zanim coś napiszesz.Bo widać że mało słyszałeś na uszy i widziałeś na oczy. Ja wolę audi zamiast bmw ... a mądry człowiek powie to co widział, A głupi to co ,,usłyszał" tyle ode mnie w temacie...

Sory za off topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz trafiłeś kulą w płot. Wymień które pionki grają lepiej niż stara poczciwa japońska seria alpine cda od 98... ?

Stara seria cda przy mało rozbudowanych systemach jest słaba yhy nie jedne dobre granie słyszałem z bazą wyjściowa cda ... ( HALO smok ) wypowiedź się coś w tej kwestii...

Na cde 178 BT idzie postawić dobre granie bo co bo ma bluetooth USB Aux itp itp a na CDA 9835 9831 9855 9853 nie idzie dobrego ... ?? Odpowiedz bo jestem bardzo ciekaw twojej opini 

Niby czemu trafilem kula w plot? Czytaj ze zrozumieniem co napisalem to Ci gumka w majtkach nie strzeli:) Facet ma fabryczne glosniki na razie. Nie wiemy co zamierza zbudowac. Przy średniej jakosci komponentach roznica mysle bedzie mało zauwazalna.

Nowsze radia maja bardziej rozbudowany przetwornik oraz eq. Zamiast czytac slepo forumowe madrosci sugeruje posluchac. Napisałem, że w cenie do 300zł kierowałbym sie FUNKCJONALNOSCIA, a w obecnych czasach usb i bt bije na glowe serie cda własnie tym

 

jak napisalem powyzej x580bt mozna kupic za 200zl-250-300zl. Nie pisze,że to cudo. Ale radio ma wszystko czego potrzeba aby zbudowac naprawde niezle granie. Zwrotnica (2way), procesor, czasowki, do tego bardzo wygodnie sie ustawia wszystko z aplikacji. Nie gra to źle naprawde. Do systemu powiedzmy do 2tys to jedna z rozsadniejch opcji obecnie MOIM zdaniem. do 3way sie nie nadaje

 

Bardzo długo jezdzilem z 9835 takze wiem o czym mowie, to swietne radio, jak ktos nie chce usb , bt a konczacy sie laser mu nie przeszkadza, ale nie przesadzajmy, że to jedyna słuszna droga, idac tym tropem najlepiej kupic 7909 itp:DD

 

Mialem wiekszosc alpin z seri cda, porownywalem starsze pionki( jak rowniez nowsze) a takze nowe alpiny. Wszystko zalezy od tego z czym to ma grac. Przerost formy nad trescia lepiej zainwestowac w glosniki zamiast w bajeranckie zrodlo i gorszą reszte systemu.

 

Na cde-178bt zbudujesz praktycznie takie samo granie jak na 9855, z ta roznica, że tutaj masz zdecydowanie nowe radio, z zestawem, swiezym laserem i wygodnym USB:)

 

 

p.s 9853 brzmi najgorzej z calego Twojego zestawienia. niby tylko roznica w wyswietlaczach pomiedzy 55 i 53 i 4v vs 2v ale brzmia totalnie inaczej.

 

A teraz odpowiedz mi Ty. Czemu wg Ciebie seria CDA to jedyny rozsadny wybor na postawienie systemu? :)

jeśli uważasz że na 178 nie można postawić dobrze grającego systemu to o pozdro stary;) nie porównuj radia za 1000 zł do radia które kosztowały 3/4 x tyle

wez pod uwage , ze takie 15 letnie radio , ktore nie bylo na stole u kumatego serwisanta. Nie gra juz tak jak kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...