Skocz do zawartości

Problem z radiem, wzmakiem, subem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :D

Jako, że wiem jak podpiąć już kondensator mam kolejne pytanie

 

Posiadam radio Alpine CDE-171rm i mam z nim pewien problem. Mianowicie radio nie zapamiętuje ustawień co przy częstym użytkowaniu radia jest nieco irytujące. Podejrzewam, że wystarczy zamienić kable w kostce, lecz nie mam pojęcia które (niedługo dorzucę zdjęcie kostki.)

 

Drugim z kolei problemem jest fakt, że po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki wzmacniacz działa jeszcze parę sekund a następnie subwoofer zaczyna buczeć przez około 3 sekundy by na koniec stuknąć.

 

Ostatnim kłopotem z jakim się zmagam to wzmacniacz. Jest to Hifonics BXI 1600D, który zaczyna działać dopiero po 2 przekręceniu kluczyka. Wygląda to mniej więcej tak:

 

-Wsiadam do auta, wsadzam kluczyk w stacyjkę, przekręcam na zapłon a na wzmacniaczu zapala się protect.

-Wyciągam kluczyk ze stacyjki, wsadzam jeszcze raz, znów zapłon i magicznym sposobem zapala się zielona lampka sygnalizująca gotowość do "startu"

 

Czy ktoś wie jak to rozwiązać? 

Jeśli będzie trzeba wrzucę setki zdjęć oraz filmów :P

Z góry przepraszam za moje nie ogarnięcie lecz szeroko pojęta elektryka to dla mnie czarna magia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Posiadam radio Alpine CDE-171rm i mam z nim pewien problem. Mianowicie radio nie zapamiętuje ustawień co przy częstym użytkowaniu radia jest nieco irytujące. Podejrzewam, że wystarczy zamienić kable w kostce, lecz nie mam pojęcia które (niedługo dorzucę zdjęcie kostki.)

 

 

Generalnie to radio ma problem z Toba:P instrukcja obslugi, miernik i sprawa rozwiazana, sa tez filmiki na YT ewentualnie jak ktos nie lubi czytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to radio ma problem z Toba:P instrukcja obslugi, miernik i sprawa rozwiazana, sa tez filmiki na YT ewentualnie jak ktos nie lubi czytac.

I czego szukać tym miernikiem ? Jakichś spadków napięcia czy braku napięcia a może całkiem czegoś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka ISO od radia powinna mieć przewody żółty i czerwony. Niektóre marki maja zamienione te przewody przez co radio nie ma podtrzymania pamięci.

Przewody te powinny wyglądać jak na zdjęciu w linku,kostka ISO : https://www.ebay.de/i/392256136803?chn=ps

Zamieniasz żółty z czerwonym i powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak powinien być zasilany z aku - tak jak w tym poglądowym rysunku:

http://www.fotem.pl/data/mini/min_444405a8c3f6391138c8dec24194e69.jpg

źródło: borovljany.com

Żadna stacyjka i kręcenie kluczykiem!

Tym bardziej, że ten wzmak w stresie potrafi pobrać ok. 130A.

Oczywiście rozmieszczenie głośników w drzwiach jest standardowe, jak producent przewidział :)

Normalnie nikt "kumaty" tak nie robi :wink: ...

 

Oczywiście u Ciebie mówimy o mono, nie o 5-kan. jak na rysunku. W tym przypadku chodzi mi o poprowadzenie zasilania mono.

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeczny właśnie tak jest zasilany aczkolwiek przy wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki stuka.

Stuknięcie jest cichsze jeśli wyłączę radio, więc myślę że jest jakieś powiązanie problemu

To jak powinno się odbywać wybudzanie suba jak nie po stacyjce? Wszyscy znajomi tak mają a tylko mi stuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


-Wsiadam do auta, wsadzam kluczyk w stacyjkę, przekręcam na zapłon a na wzmacniaczu zapala się protect.

Ale dlaczego zapala się Protect po przekręceniu kluczyka?

Normalnie nic nie powinno się palić aż do momentu uruchomienia radia - obojętnie czy tuner, aux, usb. Alpina uruchamia się automatycznie po przekręceniu kluczyka w poz. zapłon? Bo inaczej nie powinna dawać na Remote Turn-On Lead (Blue/White) napięcia. Podaje w momencie uruchomienia odbiornika. W manualu wzmacniacza jest stwierdzenie, że zasilanie musi być wyższe niż 11V.

W innym przypadku zapali się czerwony Protect.

Schemat kostki ISO:

http://www.fotem.pl/data/mini/min_6da7f9b450860fc68d9d34b1c96.jpg

Interesuje Ciebie dolna kostka, ale nie bierzesz wzbudzenia wzmaka z tej kostki, tylko z biało/niebieskiego kabla oznaczonego Remote Turn-On.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...