Skocz do zawartości

Audi A6 C4 Avant - upgrade


juter22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko pytam, bo zastanawialem sie czy to "okablowanie" w zabudowie to ich robota czy ty coś tam po nich robiłeś.

A zadowolony jesteś? Pytam też o to strojenie.

Jak mozesz daj wiecej fot słuków i reszty.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Sorry, montażu tweeterów. Masz wiecej fot?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W sobotę zrobię kilka więcej fotosów bo będę znał finalny efekt, mogę jedynie dodać że to moja trzecia instalacja w tymże zakładzie i za każdym razem jest bardzo profesjonalnie po każdym względem montaż, dobór komponentów itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - odebrałem auto od tygodnia jeżdże, w sb niestety musiałem zostawić na chwilę bo mi coś trzeszczało, jak się okazało mój Rockford na jednym z kanałów zniekształcał i wydawał "dziwne" dżwięki, został chwilowo zastąpiony innym Rockfordem do momentu aż mój zostanie zdiagnozowany.

Alpine CDA-117 +H100, plus w/w elementy każdego dnia miło "niszczą mi kontrukcję" i bardzo jestem zadowolony z gry. Czekam na mojego Rockford ponieważ te pierwsze kilka minut, nim zaczeło trzeszczeć, efekt był powalający wręcz, dźwięk mega napowietrzony (aż odczuwało się wrażenie że strzy), fajny szybki bas, średnica OK, ale wiem że RS Audio wjedzie za jakiś czas w rozmiarze właściwym (165 :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, macie może jakiś patent na ochronę akumulatora, bo mam go pod kanapą i dzisiaj kolejny zaczeło mi się tam tlić trochę, zareagowałem w czas i nic się nie stało ale trochę mi się zrobiło miękko ...

Czym i jak zabezpieczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Hej, macie może jakiś patent na ochronę akumulatora, bo mam go pod kanapą

 

Jest tam umieszczony fabrycznie, przykręcony i ma fabryczne, dość uniwersalne(pasują do wielu akku) osłony na zaciski -jeżeli nikt nic nie spieprzy to nie wymaga on żadnych dodatkowych patentów. Wrzuć zdjęcie co tam jest namodzone, bo szkoda czasu na gdybanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nikt nic nie urwał, zaślepka jest, ale mimo wszystko pręt od siedziska się nagrzał i zaczął tlić piankę, mam tez zastosowaną odgrodę z trudnopalnego tworzywa ale wydaje mi się że akku jest za wysoki, standard to 19cm a Audi ma 17,5cm.

Coś muszę wymysleć - jakiś patent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś muszę wymysleć - jakiś patent

 

Założyć właściwej wielkości akumulator i zadbać, żeby absolutnie nigdzie się nawet mgliście nie zanosiło na zwarcie. Żadnego puszczania kabla plusowego po krawędziach czy przyciętego.

Na siedzeniu jak ktoś siada to ono pracuje i odkształca się. Należy uwzględnić to w ocenie sytuacji -ja ważę 104kilo, bynajmniej nie kluskowate, więc siadając na wyżłobionej kanapce(a myślę, że to do głowy Ci przyszło -dorobienie wnęki na akku w kanapie ;) ) mógłbym uruchomić z automatu mocno podgrzewane siedzisko...

 

Całość po takiej przeróbce może stracić sztywność, bo z tego co czytam i kojarzę musiałbyś giąć i/lub usuwać pręty stelażu kanapy. 

A tam pod nią jest ciaśniutko -nawet wzmacniacz low profile to ciężki bardzo temat zmieścić. 

Ewentualnie dorabiać sztywną wnękę z podporami, żeby nie uginała się ku akumulatorowi. Tak czy inaczej szukanie smaku w dup...

No i rolnicze metody -wymłotkować podłogę pod większy akku  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam zaślepka na plusa jest, a ona osłania też przyłącze przecież -no to czemu się grzeje i tli? Zapewne o tyle za wysoki akumulator, że stelaż siedziska przeskakuje i mija jego brzeg zwierając okazjonalnie i niezbyt pewnym stykiem do plusa(jakby było dobrze dociśnięte i czysto zetknięte problem sam by się "rozwiązał").

Albo już obecnie gniecie mocno akumulator, bo ten wystaje ponad zalecenia -nie wzięto ich z kosmosu, to nie Hindustan ale całkiem porządne auto.

Więc nie widzę sensu dodawania jeszcze wysokości akumulatorowi poprzez dodatkową pokrywkę. Bo musi być ona na tyle mocna, żeby stelaż jej nie połamał czy nie wypaczył. A jeżeli ona wytrzyma to czy jazda (zwłaszcza po nierównościach) z pasażerem z tyłu nie odbije się na samym akumulatorze? Twarda pokrywa ugniatana rytmicznie może wbić słupek albo ukruszyć jego mocowanie. 

 

Zaizolować to można na wsioka nawet reklamówkami z Biedry(jakbym nie widział to bym nie pisał) czy dziecięcym basenikiem nadmuchiwanym(to już zmyśliłem) ale pozostają kwestie mechaniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 




Założyć właściwej wielkości akumulator i zadbać............

 

I nic więcej nie trzeba , przez 20 lat zero problemu , a trochę sprzętów przeszło przez auto.


 

 


No właśnie nikt nic nie urwał, zaślepka jest, ale mimo wszystko pręt od siedziska się nagrzał i zaczął tlić piankę, mam tez zastosowaną odgrodę z trudnopalnego tworzywa ale wydaje mi się że akku jest za wysoki, standard to 19cm a Audi ma 17,5cm.

Coś muszę wymysleć - jakiś patent :)

 

Nie robić nic po swojemu , założyć akumulator do tego modelu auta, to w tym wypadku najlepszy sposób .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdjeć dalej brak, moze klemy są zbyt rozbudowane?

Kolego daj foty to może coś się wymyśli, w przeciwnym wypadku tak koledzy pisali, wymiana aku na dedyk i reklamka z biedry zbędna (pzdr mireczek:-P).

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...