Skocz do zawartości

Audi A6 C4 Avant - upgrade


juter22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przedstawiam moją drogę w upgrade dla Audi A6 C4 rocznik '96 w wersji Avant S-line. Po tym jak udało mi się wyprowadzić fotele, kierownicę oraz gałkę zmiany biegów, pozostało tylko siedzisko z tylnej kanapy pod względem prac tapicerskich, w tak zwanym międzyczasie postanowiłem zrobić mały upgrade systemu audio w aucie.

Oryginalny wołał o pomstę do nieba, 100mm woofer, który zamiast grać charczał, jak się okazało jeden był kompletnie zniszczony a drugi dogorywał w agonii.

Wykonałem u znajomego stolarza repliki na wzór maskownicy oryginalnej paneli ze sklejki 10mm, zabezpieczyłem lakierobojcą i zamontowałem, prawie w obu przypadkach w oryginalne mocowania ;)

Dziura został wygłuszona, fabrykę było jedynie stać na kawałem flizeliny czy czegoś na kształt i wymiar wełny wygłuszeniowej ... tak jakby.

Na panel będę montował dystans, również przygotowany z drewna, już nie ze sklejki, tylko litego, tu mam pierwsze pytanie do bardziej doświadczonych, czy dystans powinien być delikatnie pod kątem tak aby skierować głośnik delikatnie ku górze?

Niestety popełniłem błąd w odczycie wymiarów montażowych, muszę przefrezować dystans, więc za jednym zamachem mógłbym przyciąć go pod kątem tak aby głośnik był skierowany ku wnęce auta tj ku słuchaczowi a nie w nogi jak obecnie.

Jak głosnik wybrał entry-level od Audisona AP5, niedrogi ale jak usłuszałem "kopliwy" :) zobaczymy jak zamontujemy.

Póki co całość pozostanie bez zmian, tj tweeter z fabryki, zwrotnica również (jeżeli to coś można tak nazwać ;))

Piszę o tym ponieważ w tym miesiącu będę z wizytą u blacharza, jeżeli diagnoza będzie aby wymienić całe drzwi, to nie chcę inwestować w maty itp i w takim przypadku wymienię tylko panel tapierki, jeżeli powie, że blacha jest do uratowania, to kolejnym krokiem będzie wygłuszenie drzwi (4) + tylna klapa oraz wnęka bagażnika ...

W kolejnym miesiącu będzie upgrade tweetera oraz radio, obecny Blaupunkt to taki punkt wyjścia.

Całość finalnie będzie spięta pod dwa wzmacniacze Rockford Fosgate z serii Power, 500bd oraz 750x, radio Alpine (niestety modelu nie znam) i być może w przyszłości procesor ...

 

Zapraszam do komentowania oraz pomocy w doborze komponentów.

Pozdrawiam,

jt

post-15864-0-20851900-1555280339_thumb.jpg

post-15864-0-80851200-1555280345_thumb.jpg

post-15864-0-59060900-1555280351_thumb.jpg

post-15864-0-74291000-1555280368_thumb.jpg

post-15864-0-25953600-1555280381_thumb.jpg

post-15864-0-19869600-1555280389_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Siema, jak widac watek nie cieszy sie popularniscia ale jakos sobie z tym radze ;)

Stoje przed dylematem, cozy wygluszczyc kabine i jak i czym?

Potrzebowalbym kilku wskazowek zanim za to sie zabiore, mianowicie jakie maty I gdzie? I tu wazne: na poczatek kabina tj. Sufit,podloga - drzwi to etap drugi.

Pozdrawiam I dzieki z gory

J22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracowałem na czarnym STP i było bardzo fajnie. Z tym ze ja zrobiłem najpierw drzwi, potem podsufitke, a podłogi nie ruszałem. Jakbym to robił drugi raz to zrobiłbym drzwi, a potem właśnie podloge, nadkola, gródź pomiędzy kabina a silnikiem. Zastanawiam się również czy warto wygluszyc uszczelki w drzwiach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w tym tygodniu zamówić materiały bo w kolejnym będę miał chwile aby to zrobić samodzielnie - drzwi nie robie teraz z prostego względu iż mam je do wymiany ;)

A 18.5 oddaje auto do specjalisty i będę robił trójkąty pod teeetery oraz dwa wzmacniacze i być może procesor, póki Pioneer deq -s1000a jako aktywna zwrotnica bo chciałbym z 4-kanałowki podpiąć każdy głośnik osobno ale czas pokaże co będzie :)

Wielkie dzięki za aktywność

Pzdr

j22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Pioneer jak się wczytasz w specyfikacje nie jest już taki fajny, nie ma płynnego cięcia przy aktywce, np tweteera od dołu tniesz tylko na: 3.15kHz, 4kHz, 5kHz itd a woofer od góry tylko na 1.6kHz,2kHz, 2.5kHz, 3.15 itd.

Myślałem o nim ale GMS wypada chyba lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GMS DDA 435, zniknął z większości sklepów ale za 999 można jeszcze kupić. Bardzo fajny sprzęt, sterujesz z aplikacji na Androida, ustawiasz wszystko płynnie, od eEQ po cięcia czy czasy, nie masz nic narzucone, działa sprawnie i chyba każdy go chwali. Mi bardzo przypadł do gustu i gdyby nie fakt, ze wraz ze zmiana auta przechodzę na 3 drogi to bym go nie zmieniał. Kiedyś kusił mnie ten Pioneer ze względu na „Made tor iPhone” i pełna kompatybilność z iOS ale jak wczytałem się w maniaka to mi szybciutko przeszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz niedaleko do zachodniej granicy.

W takim razie jak nie chcesz wydawać zbyt dużo kasy, to możesz wybrać się na zakupy i zafundować sobie coś z Axton'a.

Link zawiera DSP bez wzmacniacza jak i DSP plus wzmacniacz czterokanałowy w jednym "opakowaniu":

https://cenowarka.pl/?cat=carhamp&v=e&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&sort=p&bl1_id=30&xf=6808_Axton

Link manuala modeli ze wzmacniaczem celem zobrazowania ich możliwości - skromnych, ale na początek przydatnych:

https://gzhls.at/blob/ldb/a/a/4/7/0c34a61649ada5ec0671e04bccf7007cacc0.pdf

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To GMS tylko pod android? Ja mam iOSa to będę musiał z szafy wyszperać starego Szajsunga pod to??? O_o

Niestety tak, tez mam iOS i w aucie dyżur pełni stara Xperia. Ale jak już się pobawiasz i poustawiasz to nie będzie tak potrzebne. Te Axtony tez wydają się być rozsądną propozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer nie, zbyt ograniczony, zostaje Axton; który na naszym rynku nie ma zbyt wielu odbiorców, bynajmniej ja się z tymi DSP nie spotkałem, a o GMSie można się sporo naczytać, sporo dobrego, ja jestem użytkownikiem od roku i jestem bardzo zadowolony, gdyby nie 3 drogi to bym się go nie pozbywał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech to Axton jesli cena gra mniejsza role, chociaż  A500DSP w cenie 149€ lub A530DSP w cenie 199€ jest chyba rozsądnym wyborem. Przynajmniej gwarancja jest i producent dłużej na rynku:) Jak jest z GMS wszyscy wiemy... dziś jest a jutro nie ma, typowa chińszczyzna- pakowacz. 

Za Axtonem przemawia jeszcze aplikacja na iOSa. 

 

Dorzucił bym  MOSCONI 6to8 DSP nawet w podstawowej wersji czyli tylko analog, dość duza możliwość rozbudowy o wejścia i wyjścia cyfrowe, łączność z procesorem po bt i transmisja dźwięku po bt. Niestety transmisja i komunikacja jest na osobnym module, które trzeba zmieniać w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba by było trochę za dużo ;)

Dwa wzmacniacze + dsp + to Mosconi to graty byłyby kilkukrotnie droższe niż auto ;)

Same maty ab-2 i ks6 na kabinę w tej loszce to ponad 700, więc wole w pierwszej kolejności maty, potem będą drzwi i klapa (tez wygłusze jak będę podmieniła), a dwa dsp to chce jedno jako aktywna zwrotnica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygłuszenie, w czartek zacznę, od kabiny + dach. Wybór prosty bitmat.pl i produkt AB2 + KS6 na to.

Ktoś miał z Was jakieś doświadczenie? Może macie jakieś tipy co do samego nakladania mat? Cokolwiek co może się przydać ;)

I oby pogoda dopisała :wink::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie robisz drzwi to je zamkniesz i pogoda ci nie straszna tylko sobie szyby lekko uchyl żeby nie było "parno i duszno" :rotfl:

co do tipów - strzelam że całe rolki kupowałeś więc tnij sobie mniejsze pasy i równo a potem wałkiem dociskaj porządnie po przyklejeniu

piwo zostaw na "po" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...