Skocz do zawartości

Zestaw 2 way w pełne drzwi - następca Dotech Ovation 6


joe89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,nie chciałbym zakładać nowego tematu wiec może ktoś doradzi :) obecnie w golfie 6 (drzwi wygłuszone zgodnie ze sztuką) grają ostatnia wersja dls r6a,niby z poprawioną srednicą i chyba faktycznie tak jest bo miałem je w golfie 4 dobre lata wstecz i faktycznie brakowalo ale wtedy inny wzmacniacz,radio etc wiec mogło sie też przełoży na braki,
 napędzana zapco studio 300x pod kenwood dpx7000 i gra to bardzo przyjemnie,natomiast chciałbym pójść o krok dalej,jakiś gotowy zestaw odseparowany który równie mocno lub lepiej zagra na dole jak r6a  ,ale będzie dobrym krokiem w rozwój grania w aucie?zestawy nowe jak i używane w cenie do 1500-2000zł. muzyka do głownie drumm & basse,troche eski ,polski rap
Na szybko kilka zestawów które wyszperałem :
 
 jak kolega wyżej Audio System HX165SQ EVO2

lub model wyżej: Audio System HX165 DUST EVO2 w przypadku zestawów AS znalazłem na forum temat własnie w porównaniu z dls r6a i nie było pochlebnych opinii na plusy w graniu względem r6a ale może ktoś sie wypowie :)

 

Focal PS-165FX lub FOCAL K2 POWER ES165KX2 tu czytałem że może być problem z krzykliwym tweeterem?

 

Rainbow SL-C6.2 PRO lub model wyżej : Rainbow GL-C6.2

według danych chyba najlepiej wypadałby rainbow gl-c6.2

 

 

  • Skuteczność - 90dB
  • Pasmo przenoszenia - 39-30 000 Hz
  • Zwrotnica – 2200Hz 2x12dB/okt.
  • Głębokość montażowa woofera - 66mm
  • Parametry T/S woofera GL-W6:
  • Fo = 43 Hz
  • Re = 3.7 Ohm
  • Qms = 3.85
  • Qes = 0.58
  • Qts = 0.50
  • Vas = 18 Liter

dls r6a :

T/S parameters 
single V/C
Fs  61,5  Hz   Re  2,99  Ohm   Qms  4,96   Vas  15,33  liter   Vas  0,54  Cuft   Qes  0,73   Qts  0,64     Sd     cm²   BL  3,83

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam wszystkich,nie chciałbym zakładać nowego tematu wiec może ktoś doradzi :) obecnie w golfie 6 (drzwi wygłuszone zgodnie ze sztuką) grają ostatnia wersja dls r6a,niby z poprawioną srednicą i chyba faktycznie tak jest bo miałem je w golfie 4 dobre lata wstecz i faktycznie brakowalo ale wtedy inny wzmacniacz,radio etc wiec mogło sie też przełoży na braki,

 napędzana zapco studio 300x pod kenwood dpx7000 i gra to bardzo przyjemnie,natomiast chciałbym pójść o krok dalej,jakiś gotowy zestaw odseparowany który równie mocno lub lepiej zagra na dole jak r6a  ,ale będzie dobrym krokiem w rozwój grania w aucie?zestawy nowe jak i używane w cenie do 1500-2000zł. muzyka do głownie drumm & basse,troche eski ,polski rap

Na szybko kilka zestawów które wyszperałem :

 

 jak kolega wyżej Audio System HX165SQ EVO2

lub model wyżej: Audio System HX165 DUST EVO2 w przypadku zestawów AS znalazłem na forum temat własnie w porównaniu z dls r6a i nie było pochlebnych opinii na plusy w graniu względem r6a ale może ktoś sie wypowie :)

 

Focal PS-165FX lub FOCAL K2 POWER ES165KX2 tu czytałem że może być problem z krzykliwym tweeterem?

 

Rainbow SL-C6.2 PRO lub model wyżej : Rainbow GL-C6.2

według danych chyba najlepiej wypadałby rainbow gl-c6.2

 

 

 

  • Skuteczność - 90dB
  • Pasmo przenoszenia - 39-30 000 Hz
  • Zwrotnica – 2200Hz 2x12dB/okt.
  • Głębokość montażowa woofera - 66mm
  • Parametry T/S woofera GL-W6:
  • Fo = 43 Hz
  • Re = 3.7 Ohm
  • Qms = 3.85
  • Qes = 0.58
  • Qts = 0.50
  • Vas = 18 Liter
dls r6a :

 

T/S parameters 

single V/C

 

 

Fs 

 

61,5

 

 Hz

 

  Re 

 

2,99

 

 Ohm

 

  Qms 

 

4,96

 

 

 

Vas 

 

15,33

 

 liter

 

  Vas 

 

0,54

 

 Cuft

 

  Qes 

 

0,73

 

 

 

Qts 

 

0,64

 

 

 

  Sd 

 

 

 

 cm²

 

  BL 

 

3,83

 

 

Pozdrawiam

Jeśli nic ci nie brakuje w r6a na dole to bardziej bym pomyślał nad zmianą samego tweetra na bardziej jakościowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego, tego nie wiem czy czegos mi nie brakuje bo nie odsluchiwalem innych zestawow,bardziej stawialbym na jeszcze lepszą poprawe detalicznosci,przestrzennosci w graniu, a przy wymiane tweetera dochodzi chyba kwestia szytych zwrotek lub szukanie takiego tweetera ktory bedzie podobnie ciety jak t25 od r6a dobrze mysle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego, tego nie wiem czy czegos mi nie brakuje bo nie odsluchiwalem innych zestawow,bardziej stawialbym na jeszcze lepszą poprawe detalicznosci,przestrzennosci w graniu, a przy wymiane tweetera dochodzi chyba kwestia szytych zwrotek lub szukanie takiego tweetera ktory bedzie podobnie ciety jak t25 od r6a dobrze mysle?

Myslisz dobrze, chociaz do nie konca:)

 

Oprocz osobnych zwrotek Twoje radio ma funckcje aktywki 2 way i 3 way:) wiec spokojnie moglbysc zwrtonice wywalic i sprobowac jeszcze aktywnie, moze sie okazac, ze Ci bardziej podejdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego, tego nie wiem czy czegos mi nie brakuje bo nie odsluchiwalem innych zestawow,bardziej stawialbym na jeszcze lepszą poprawe detalicznosci,przestrzennosci w graniu, a przy wymiane tweetera dochodzi chyba kwestia szytych zwrotek lub szukanie takiego tweetera ktory bedzie podobnie ciety jak t25 od r6a dobrze mysle?

 

Tweeterowi T25 nie pomoże ani zwrotka szyta złotymi nićmi , ani podział aktywny realizowany w popularnym radyjku .

Bez jego wymiany będziesz jedynie tupał w miejscu , spocisz się, a nie pójdziesz ani kroku do przodu .

 

 

Myslisz dobrze, chociaz do nie konca:)

 

 

 

Oprocz osobnych zwrotek Twoje radio ma funckcje aktywki 2 way i 3 way:) wiec spokojnie moglbysc zwrtonice wywalic i sprobowac jeszcze aktywnie, moze sie okazac, ze Ci bardziej podejdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi to co bys proponowal,w tej kwestii wymiane tweetera na np. Wyzszy model :

proa neo 26,29

scan speak revelator,iluminator

Tec ls 29 neo? Czy moze jakis jeszcze inny ciekawy,te wyzej na szybko przypomnialy mi sie po wertowaniu forum,ze bylyby warte uwagi ale dochodzi kwestia zwrotek czy po wymiane tweetera juz tylko isc w aktywke? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że pisanka wewnątrz daje negatywny wpływ na grą woofera.

 

Podpisuje sie rekami i nogami po tym.

 

Sprawdzone na wlasnym golfie.

 

Ja wysune jeszcze jedna teze - sprawdzalem ja juz na 3 przetwornikach, otoz nie daje watoliny ani pianki do obudowy CLOSED tylko wyklejam cala sztywnymi matami alu.

 

Abom gluchy abom glupi ale dla mnie gra znacznie dynamiczniej i dosadniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi to co bys proponowal,w tej kwestii wymiane tweetera na np. Wyzszy model :

proa neo 26,29

scan speak revelator,iluminator

Tec ls 29 neo? Czy moze jakis jeszcze inny ciekawy,te wyzej na szybko przypomnialy mi sie po wertowaniu forum,ze bylyby warte uwagi ale dochodzi kwestia zwrotek czy po wymiane tweetera juz tylko isc w aktywke? Pozdro

No,no ....... całlkiem wysoko mierzysz .

Z cala pewnością różnice usłyszysz od pierwszej sekundy na NEO 29 , nie musisz na start zmieniać zwrotki , bo pasmo jakie było wydzielone dla T25 jest absolutnie bezpieczne dal NEO czy któregokolwiek w powyższych . Co warto zrobić to delikatnie zredukowac poziom . Potem jak zdecydujesz , ze to jest to czego szukałeś zajmiesz się doprawianiem dania do swojego smaku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah co do proa neo 29 mk2 to chyba mnie poniosło bo nie zauwazyłem ze on taki drogi za sztuke :D,chyba że neo 26 juz sensowniejszy senowo ale czy jakosciowo bedzie ok?,lub scan speak d2904/60000 do kupienia koło 650zl za sztuke, a może jakiś tweeter z bajdziej dostepnych modeli ktore uda sie wyrwać w używce? dls z wyższych modeli ,dego,morel? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogus1984 dziekuje za info i w zasadzie wziąłbym je od reki,pytanie tylko czy zagrają pod zwrotką ori z r6a i wniosą lepsze brzmienie, czy trzeba bedzie modzic w zasilenie ich aktywnie i inny podział,co przełoży sie na nowy wzmak kable etc? jak się nie myle to t25 ma podział na 4500. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogus1984 dziekuje za info i w zasadzie wziąłbym je od reki,pytanie tylko czy zagrają pod zwrotką ori z r6a i wniosą lepsze brzmienie, czy trzeba bedzie modzic w zasilenie ich aktywnie i inny podział,co przełoży sie na nowy wzmak kable etc? jak się nie myle to t25 ma podział na 4500. pozdrawiam

 

 

Z cala pewnością różnice usłyszysz od pierwszej sekundy na NEO 29 , nie musisz na start zmieniać zwrotki , bo pasmo jakie było wydzielone dla T25 jest absolutnie bezpieczne dal NEO czy któregokolwiek w powyższych . Co warto zrobić to delikatnie zredukowac poziom . Potem jak zdecydujesz , ze to jest to czego szukałeś zajmiesz się doprawianiem dania do swojego smaku .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawów R6a było kilka generacji. Jakiej pojemności masz kondensatory tweetera, 5,6 czy 8 uF?

Ogólnie podpięcie w/w tweeterów pod tę posiadaną zwrotnicę będzie bezpieczne, ale będzie to rozwiązanie nieoptymalne pod względem uzyskania możliwie najlepszego ich brzmienia.

Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie rekami i nogami po tym.

 

Sprawdzone na wlasnym golfie.

 

Ja wysune jeszcze jedna teze - sprawdzalem ja juz na 3 przetwornikach, otoz nie daje watoliny ani pianki do obudowy CLOSED tylko wyklejam cala sztywnymi matami alu.

 

Abom gluchy abom glupi ale dla mnie gra znacznie dynamiczniej i dosadniej.

Jest jeszcze jedna opcja. Co powoduje dodawanie wytłumienia? Niestety odpowiedź napisana jest w książkach, takie coś papierowe [emoji16]

Także trzeba wrócić do podstaw co to jest wytłumienie, do czego się stosuje i jak się je wybiera i dla czego, a nie wpychać bo inni tak robią. Następnie mata,

polecam obadać czemu się robi "kanapki" MDF + sklejka itp.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawów R6a było kilka generacji. Jakiej pojemności masz kondensatory tweetera, 5,6 czy 8 uF?

Ogólnie podpięcie w/w tweeterów pod tę posiadaną zwrotnicę będzie bezpieczne, ale będzie to rozwiązanie nieoptymalne pod względem uzyskania możliwie najlepszego ich brzmienia.

To jest napisane , sprawdzić i poznać można , a przyprawiać do smaku potem .

Kazdy z wymienionych będzie miał korzystniejszy przebieg impedancji , szersze pasmo i niższe Fs niż T25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu wywalił słabej jakości zwrotnice pasywne i wybrałbym filtry aktywne jak masz taką możliwość. Jest O wiele mniej grzebaniny A efekt lepszy. Sam kondensator nie zagra dobrze bo trzeba brać pod uwagę więcej parametrów głośnika i charakterystyki A po za tym słabo filtruje. A o znieksztalceniach już nie wspomnę.[emoji846]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest między innymi powód, dlaczego przeszedłem na aktywke, okazał się ze zwrotnica to nie tylko punkt cięcia ale musi być dobrana pod głośnik, a jak mieszasz zestawy to powodzenia... kiedyś jak miałem jeszcze zestaw Tempo Ultra, włożyłem tweeter MT-350 z dużo wyższego zestawu Morela i przy zwrotce z Tempo Ultra nie poczułem chyba zadnej roznicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu wywalił słabej jakości zwrotnice pasywne i wybrałbym filtry aktywne jak masz taką możliwość. Jest O wiele mniej grzebaniny A efekt lepszy. Sam kondensator nie zagra dobrze bo trzeba brać pod uwagę więcej parametrów głośnika i charakterystyki A po za tym słabo filtruje. A o znieksztalceniach już nie wspomnę.[emoji846]

To może tak ,czy widziałeś zwrotnicę o której piszesz , najpierw to zrób .

Napisz ktory jej element odbiega jakościowo od tego co masz w kolumnach domowych w przedziale do powiedzmy 2000 zl .

Potem zabierz glos , jak nabierzesz elementarnej pewności , ze wiesz o czym piszesz .

 

Oczywiście zwrotnica ta czy inna ( aktywna i pasywna ) wymaga finalnego dostrojenia , a wypowiedzi dotyczyly stanu dokonywania wyboru jednego z trzech przetworników , a nie optymalizacji dla wybranego.

 

 

To jest między innymi powód, dlaczego przeszedłem na aktywke, okazał się ze zwrotnica to nie tylko punkt cięcia ale musi być dobrana pod głośnik, a jak mieszasz zestawy to powodzenia

 

A to odkrycie :wink2:, cóz zatem stosujesz obok nachylenia zbocza i wyboru częstotliwości  :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aja wolę zwrotnice pasywne, nie podoba mi się podział aktywny choć jest wygodniejszy i łatwiej coś skorygować.

i dodam że słyszałem auta zrobione aktywnie które grały wyśmienicie.

sam podział aktywny czy pasywny nie czyni go lepszym, ważne jak to jest zrealizowane, i pytanie czy wasza, nasza wiedza jest na tyle duża żeby to ogarnać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...