Skocz do zawartości

Zestaw 2 way w pełne drzwi - następca Dotech Ovation 6


joe89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Szukam czegoś na miejsce Dotech Ovation 6, słuchałem kilka zestawów Audio System (nie pamietam modeli) i nawet bez suba w pełnych drzwiach grały potężnie Ovation 6 bardzo słabo robią robote w pełnych drzwiach no i chce coś dużo lepszego. Drzwi spore bo auto coupe, wygłuszone zgodnie ze sztuką matami Stp Silver.

Wzmacniacz Emphaser EA 4100-500. Radio Pioneer 80PRS. 

Budżet do 1500zł, co polecicie? 

Zastanawiam się nad Rainbow SL-C6.2 Pro i Audio System HX165SQ EVO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jesteś pewien, że nie było nigdzie błędów montażowych? 

 

Tak, byłem nawet w firmie z car audio i powiedzieli że wszystko jest zrobione poprawnie i że do grania bez suba polecają właśnie Audio System tylko z tego co pamiętam to był jakiś tańszy model ale to było z rok temu.

Od zasilania po wygłuszenie jest wszystko tak jak być powinno.

Ogólnie szukam zestawu z mocnym kickiem w budżecie do 1500.

Może to był Audio System HELON-165?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys miał Audio System to zaproponowali by Morela (jeżeli mają na stanie)... cokolwiek innego aby coś sprzedać... jestem praktycznie pewien, że tak duzy problem nie leży w samych głośnikach, tylko pewnie rowniez gdzie indziej, ale tutaj diagnoza może być upierdliwa. Bez znalezienia błędu nowy sprzet nie zagra dużo lepiej, szczególnie ze jest z tej samej polki cenowej. Za 1500 zł znajdziesz już chociażby Braxy.

 

Możesz wrzucić zdjecie ze środka drzwi jak to jest zrobione? Może będzie łatwiej zobaczyc czy nie ma tam problemu i wtedy z czystym sumieniem wydasz pieniądze na nowy zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki, a głośniki - niby ten sam budżet, ta sama klasa, a gra zupełnie inna. Dlaczego ? Warto poznać parametry głośnika, czy aby na pewno nadają się do danej aplikacji i drzwi. Sam mam bardzo duże wrota (jakieś 130 cmx60 cm i średnia głębokość 10-11cm), nie włożę przypadkowych głośników, muszą spełniać 2 parametry, które są ważne w dużym litrażu Qts, oraz Fs. Warto poszperać za T/S wooferów, które są w kręgu naszych zainteresowań.

Edytowane przez bogus1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki, a głośniki - niby ten sam budżet, ta sama klasa, a gra zupełnie inna. Dlaczego ? Warto poznać parametry głośnika, czy aby na pewno nadają się do danej aplikacji i drzwi. Sam mam bardzo duże wrota (jakieś 130 cmx60 cm i średnia głębokość 10-11cm), nie włożę przypadkowych głośników, muszą spełniać 2 parametry, które są ważne w dużym litrażu Qts, oraz Fs. Warto poszperać za T/S wooferów, które są w kręgu naszych zainteresowań.

A ja cały czas słyszę od ludzi na forum, że parametry nie grają [emoji23] najważniejsze jest brzmienie [emoji1787]

Jak to świat się zmienia [emoji16]

 

Do autora wątku. Wybierz woofery z dużym QTS i jak najniższym FS w danych modelach. Duży qts to powyżej 0.6 raczej.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od zmiany jednostki sterującej na taką, która nie jest mdłą jak flaki z olejem.

Dotech to ciekawy wooferek i potrafi kopnąć jak należy.

 

Pioneer za to to dla mnie przeciwienstwo dynamiki (przynajmniej te niższe modele) i potrafi zabić kickbass nawet z dobrych wooferów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od zmiany jednostki sterującej na taką, która nie jest mdłą jak flaki z olejem.

Dotech to ciekawy wooferek i potrafi kopnąć jak należy.

 

Pioneer za to to dla mnie przeciwienstwo dynamiki (przynajmniej te niższe modele) i potrafi zabić kickbass nawet z dobrych wooferów.

I tu się z Karolem zgadzam. Miałem 80prs nie chciałem słuchać Karola, że to mdłe i jak szybko kupiłem tak szybko sprzedałem.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dotech to ciekawy wooferek i potrafi kopnąć jak należy.

 

Może nie mistrz świata, ale tez nie ułomek , czasami dobrze coś opowiedzieć o przetworniku mając jakieś odsłuchowe doświadczenie . Nie wiem czego oczekuje założyciel wątku , ale sklecenie poprawnego CA to coś odrobinę więcej niż układanie Lego na odległość  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys miał Audio System to zaproponowali by Morela (jeżeli mają na stanie)... cokolwiek innego aby coś sprzedać... jestem praktycznie pewien, że tak duzy problem nie leży w samych głośnikach, tylko pewnie rowniez gdzie indziej, ale tutaj diagnoza może być upierdliwa. Bez znalezienia błędu nowy sprzet nie zagra dużo lepiej, szczególnie ze jest z tej samej polki cenowej. Za 1500 zł znajdziesz już chociażby Braxy.

 

Możesz wrzucić zdjecie ze środka drzwi jak to jest zrobione? Może będzie łatwiej zobaczyc czy nie ma tam problemu i wtedy z czystym sumieniem wydasz pieniądze na nowy zestaw :)

 

Takie mam, zewnętrzna blacha tak samo wygłuszona + pianka 6mm. Potem doszedł jeszcze dystans z MDF.

7uzkxwY.jpg

 

Generalnie szukam czegoś z mocnym kickiem, potrafiącego zatrząść nogawką, Dotech mi tego nie daje.

Wiadomo jedne głośniki grają dobrze w skrzyniach inne w pełnych drzwiach,

Suche dane:

Dotech ma QTS 1.09 i FS 0.65.

Audio System HX165SQ EVO2 QTS 0.87 i FS 0.64

Rainbow SL-C6.2 Pro QTS 0.5 i FS 0.5

 

Nawet testy znalazłem tego Audio System i Rainbow nie wiem na ile wiarygodne ale w porównaniu do takiego Morel Tempo Ultra 602 który ma QTS 0.8 i FS 0.61 mają lepszy kick?

Ale testy testami, dlatego napisałem na forum żebyście wypowiedzieli się z własnego doświadczenia które głośniki są lepsze do dużych drzwi bez komór  :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam, zewnętrzna blacha tak samo wygłuszona + pianka 6mm. Potem doszedł jeszcze dystans z MDF.

7uzkxwY.jpg

 

Generalnie szukam czegoś z mocnym kickiem, potrafiącego zatrząść nogawką, Dotech mi tego nie daje.

Wiadomo jedne głośniki grają dobrze w skrzyniach inne w pełnych drzwiach,

Suche dane:

Dotech ma QTS 1.09 i FS 0.65.

Audio System HX165SQ EVO2 QTS 0.87 i FS 0.64

Rainbow SL-C6.2 Pro QTS 0.5 i FS 0.5

 

Nawet testy znalazłem tego Audio System i Rainbow nie wiem na ile wiarygodne ale w porównaniu do takiego Morel Tempo Ultra 602 który ma QTS 0.8 i FS 0.61 mają lepszy kick?

Ale testy testami, dlatego napisałem na forum żebyście wypowiedzieli się z własnego doświadczenia które głośniki są lepsze do dużych drzwi bez komór :help:

Te dane są błędne.

Qts jest po przecinku ale FS to jest liczba przeważnie z zakresu 40-90 Hz dla 16.5cm

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba inny internet [emoji6]

https://www.hifitest.de/test/car-hifi-lautsprecher_16cm/rainbow-sl-c62_pro_14686

Qts 0.5

Fs 50hz a nie 0.5

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

FS 0.50

Ok rozumiem, wartość 1,09 to dane z d... [emoji14]

Czyli najkorzystniej wypada Audio System HX165SQ EVO2.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf&ved=2ahUKEwiExpHWr7LhAhWwtIsKHTAFB3EQFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw2btQsYBOBHfzc1N8QkZtTj

 

https://ssl.diyaudio.pl/content.php/61

 

I cała lewa strona artykułów.

 

Niestety akustyka to nie wróżenie z fusów a połączenie fizyki, elektroniki ...

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Jak ty masz problem przy 2 parametrach to co będzie dalej? [emoji23]

 

Jeszcze raz. W duże drzwi szukasz wooferów z dużym qts i niskim fs z danej grupy.

Czyli qts powyżej 0.5/0.6 i FS między 40 a 90.

Do tego dochodzą preferencje, brzmienie, ogół opinii itp.

Same parametry nie powiedzą ci jak coś gra. Dadzą pogląd na pewne aspekty.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeszcze raz. W duże drzwi szukasz wooferów z dużym qts i niskim fs z danej grupy.
Czyli qts powyżej 0.5/0.6 i FS między 40 a 90.
Do tego dochodzą preferencje, brzmienie, ogół opinii itp.
Same parametry nie powiedzą ci jak coś gra. Dadzą pogląd na pewne aspekty.

 

A dokładniej , dają pogląd na poprawność w danej aplikacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba inny internet [emoji6]

https://www.hifitest.de/test/car-hifi-lautsprecher_16cm/rainbow-sl-c62_pro_14686

Qts 0.5

Fs 50hz a nie 0.5

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf&ved=2ahUKEwiExpHWr7LhAhWwtIsKHTAFB3EQFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw2btQsYBOBHfzc1N8QkZtTj

 

https://ssl.diyaudio.pl/content.php/61

 

I cała lewa strona artykułów.

 

Niestety akustyka to nie wróżenie z fusów a połączenie fizyki, elektroniki ...

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

 

Dobra pomieszały mi się jednostki.

Wróćmy do tematu wyboru zestawu na przód :P

Czy Audio System HX165SQ EVO2 który ma następujące suche parametry QTS 0.87 i FS 64hz będzie miał mocny kick w pełnych drzwiach? Czy z doświadczenia polecisz inny zestaw który spełni te założenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pomieszały mi się jednostki.

Wróćmy do tematu wyboru zestawu na przód :P

Czy Audio System HX165SQ EVO2 który ma następujące suche parametry QTS 0.87 i FS 64hz będzie miał mocny kick w pełnych drzwiach? Czy z doświadczenia polecisz inny zestaw który spełni te założenie?

 

Mam wcześniejszą wersję tego zestawu u siebie i mogę Ci potwierdzić, że dobrze zasilone, potrafią mocno kopnąć w nogawkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...