Skocz do zawartości

Strzał przy włączaniu i wyłączaniu wzmacniacza


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Strzał przy włączeniu i wyłączeniu wzmacniacza( po przekręceniu kluczykiem) słychać takie boom i ewidentnie membraną ruszy w subie. Czym to może być spowodowane? Mam dodatkowy akumulator w bagazniku Radio alpine 178Bt wzmacniacz to Emphaser 1800D wszystko jest dobrze podłączone. Słabe kable Rca ? Bo są na prawdę kiepskie czy też za słaba masa.Masa jest brana spod pasów do aku i z aku leci do wzmacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie brak kondensatora w instalacji??..;P 

Jeśli jest możliwość najlepiej podłożyć na próbę jakiś lepszy przewód RCA. Chociaż u mnie na froncie problemem ze strzałami przy włączaniu był słabej jakości wzmacniacz oczywiście nic z rodziny emphaser-a..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator był został zastąpiany dodatkowym akumulatorem AGm w bagażniku i nadal jest to samo wzmacniacze mam dwa 1 co gra z przednim zestawem a 2 z subem. Sub tak strzela.. przyznam że drażni to i straszy pasażerów.. Mówisz że 1 co to podmianka Rca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Masa jest brana spod pasów do aku i z aku leci do wzmacka.

 

Nie jest to pewnie powodem tego objawu, ale powinno byc akurat odwrotnie, minus z aku do pasow i stamtad do wzmaka.

Najlepiej nie podpinac masy piecy bezposrednio do baterii (z pominieciem karoserii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chwilę mnie nie było.. odpinałem RCA i nadal ładuje w membranę tak solidnie rozkręciłem go w środku nie widać żeby było coś ingerowane czy też upalone:http://i64.tinypic.com/2zfjtcz.jpg

 

http://i64.tinypic.com/125s5sx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że pojawia się prąd stały na wyjściu.

Radio można wykluczyć ? Po odpięciu Rca tak jak mówię nadal jest taki strzał w głośnik mało nie wypadnie.. Jedyne co ma wspolnego z radiem to Remote kabelek i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Radio można wykluczyć ?

Tak.

Ja bym go oddal do naprawy (ten wzmacniacz)

Jest opcja, ze kondensatory w zasilaniu nie trzymaja juz rownych pojemnosci i stad tez moze byc taki efekt.

To tylko przypuszczenie, dlatego najlepiej oddac to komus, kto sie na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...