Skocz do zawartości

Najlepsze radyjka Alpine


mayer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Często padają pytania jakie radio kupić do kwoty xxx itd. Chciałbym się skupić nad jednostkami Alpine. Nie chodzi o najlepsze, bo takowego chyba wybrać się nie da. Nie chcę też rozpętywać burzy w szklance wody. Na tuningforum był temat najlepsze jednostki czy coś takiego.

 

Więc jakie modele można uznać za szczególnie godne zainteresowania. W domyśle mają to być "najlepsze, najlepiej brzmiące" jednostki. Jest temat "ALPINE jaki model kupic" ale jakoś nieszczególnie wyczerpuje moje zapytanie.

 

Zebrałem na początek taką małą listę:

 

Alpine CDA 7990R

Alpine CDA 7909L

Alpine CDA 7906

Alpine CDA 7998R

Alpine CDA 7897

Alpine CDA 7878R

Alpine CDA 9835R

Alpine CDA 7944R

Alpine CDA 7865R

Alpine CDA 7939R

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Często padają pytania jakie radio kupić do kwoty xxx itd. Chciałbym się skupić nad jednostkami Alpine. Nie chodzi o najlepsze, bo takowego chyba wybrać się nie da. Nie chcę też rozpętywać burzy w szklance wody. Na tuningforum był temat najlepsze jednostki czy coś takiego.

 

Więc jakie modele można uznać za szczególnie godne zainteresowania. W domyśle mają to być "najlepsze, najlepiej brzmiące" jednostki. Jest temat "ALPINE jaki model kupic" ale jakoś nieszczególnie wyczerpuje moje zapytanie.

 

Zebrałem na początek taką małą listę:

 

Alpine CDA 7990R

Alpine CDA 7909L

Alpine CDA 7906

Alpine CDA 7998R

Alpine CDA 7897

Alpine CDA 7878R

Alpine CDA 9835R

Alpine CDA 7944R

Alpine CDA 7865R

Alpine CDA 7939R

Przecież to są przedpotopowe radia, które tylko można kupić używane często w różnym stanie.

21 wiek, optyki, bluetooth, flac, itp. a tu radia z 90 i 2000 lat...

Ten świat minął, nie wróci trzeba iść do przodu. A stare trupy przeważnie wymagają odświeżania. To kondy wyschną, to wyświetlacz trzeba przepolerować...

Kto co lubi ale moim zdaniem trzeba się skupić na bieżącej ofercie.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to są przedpotopowe radia, które tylko można kupić używane często w różnym stanie.

21 wiek, optyki, bluetooth, flac, itp. a tu radia z 90 i 2000 lat...

Ten świat minął, nie wróci trzeba iść do przodu. A stare trupy przeważnie wymagają odświeżania. To kondy wyschną, to wyświetlacz trzeba przepolerować...

Kto co lubi ale moim zdaniem trzeba się skupić na bieżącej ofercie.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

 

No i co z tego, że mają xx lat. Co z tego, że nie mają obsługi bt wifi i co tam jeszcze. Celowo nie napisałem tego w "wymaganiach". Chodzi o najlepiej brzmiące jednostki. Taka jest myśl przewodnia a nie czy ma bt, obsługę wszelkich bezstratnych formatów dźwięku. Dla jednych minął, dla innych nie do końca.

 

9835 jest na liście.

 

 

Kto co lubi ale moim zdaniem trzeba się skupić na bieżącej ofercie.

 

 

Zaproponuj jakiś konkretny model, zamiast się skupiać nad przewagą jednej technologii nad drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe XXI wieczne często też nie posiadają obsługi ani FLAC, ani WAV -jak sobie Ipoda nie podepniesz to nie ma bezstratnego formatu, a chrzanienie się z softem Apple to nie to samo co przerzucanie FLAC/WAV na pena windą czy total commanderem. A część ma z czytaniem bezstartnych problemy mimo obsługi. Optyki w Alpinach też zbyt powszechne nie są obecnie. Niestety nawalenie wypasów nie oznacza samo z siebie jakości dźwięku. Dotyczy to i Alpiny i Kenwooda, Pioneera jak i innych.

Skoro kryterium bezwzględnym ma być brzmienie to... Bo jeżeli dodać wygodę to ja dziękuję za stare jednostki, wożenie płyt, pakowanie różnych KCA. Nowe są wszechstronniejsze(nie wszystkie) ale z graniem już tak cacy nie jest.

 

 

Czy wątek potrzebny czy nie to nie wiem, lecz może założyć wypada równy stan porównywanych jednostek. Nie każdy "stary" sprzęt to złom, a nie każdy nowy jest bez zarzutu pomijając sklepowe nówki(a i z tym bywa różnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że mają xx lat. Co z tego, że nie mają obsługi bt wifi i co tam jeszcze. Celowo nie napisałem tego w "wymaganiach". Chodzi o najlepiej brzmiące jednostki. Taka jest myśl przewodnia a nie czy ma bt, obsługę wszelkich bezstratnych formatów dźwięku. Dla jednych minął, dla innych nie do końca.

 

9835 jest na liście.

 

 

Zaproponuj jakiś konkretny model, zamiast się skupiać nad przewagą jednej technologii nad drugą.

Miałem 178bt i mam 137bti oba polecam pod względem obsługi, dźwięku i dodatków. W obu używałem iPod classic I nie mam problemu z konwersja innych formatów na Apple.

Z 137bti mam dodatkowo dorobione światło plus h700.

Ekrany są duże i czytelne. Obsługa prosta, intuicyjna, dźwięk żywy i przyjemny.

Nie mam zastrzeżeń.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam mam takiego trupa i czyta wszystko kondy też ok i ma optyka , te nowe z 21 wieku tego nie dożyją .

Dokładasz takiego helixa do dziadka i może Ciebie zaskoczyć pozytywnie .

Nie mówię, że nie. Ale trzeba się naszukać, żeby kupić w przyzwoitym stanie. I często coś naprawić. Losowość co.

W moim używanym 137bti brakowało sprężynki blokującej panel, musiałem dorabiać. To tylko przykład. Wzmacniacze też mam stare i używane ale też pewne rzeczy wymagały sprawdzenia czy odświeżenia. Taki urok starszych sprzętów. Czasem trzeba coś naprawić, dorobić funkcjonalność czy wręcz coś poprawić.

Ja po prostu nie mogę zrozumieć, jak w obecnych czasach można przekładać i szukać CD po futerałach gdzie są iPody, komórki, odtwarzacze, czy chociażby zmieniarki CD o tidalach itp nie wspomne.. Raz, że to nie wygodne a dwa jak ktoś szuka płyty podczas jazdy niebezpieczne. Ale to moje zdanie. Czasem wolę iść na kompromis dźwięku kosztem wygody i funkcjonalności.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Kolego.Jak masz inne zdanie na ten temat i nie rozumiesz jak mozna wkladac panel do radia juz nie mowiac o kieszeni to ten temat nie jest dla Ciebie.Kolega nie pyta jaka jest dostepnosc ( a mysle ze jest bdbd ) tylko jakie modele byly i sa naszym zdaniem najlepsze.

 

Ja dorzuce 7969R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie zabrzmie glupio, ale jezeli ktos ma na tyle dopracowany system audioc, ze zrobi dla niego roznice topowe radio Alpine z czasow obecnych w porownaniu do topowego z lat ówczesnych, to doskonale zna modele warte zainteresowania i wie dlaczego sa dobre. A reszta nie wykorzysta ich mozliwosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja po prostu nie mogę zrozumieć, jak w obecnych czasach można przekładać i szukać CD po futerałach gdzie są iPody, komórki, odtwarzacze, czy chociażby zmieniarki CD o tidalach itp nie wspomne.. Raz, że to nie wygodne a dwa jak ktoś szuka płyty podczas jazdy niebezpieczne. Ale to moje zdanie. Czasem wolę iść na kompromis dźwięku kosztem wygody i funkcjonalności.

 

Zapewniam Cie, że niektórzy nie mają z tym problemu, aby np odpalić ori cd na swoim ulubionym cedeku - mimo, że ma się tę płytę zripowaną w eacu i mogę odtworzyć wygodnie z kompa.

 

Jednak nie chodziło mi o licytowanie się na technologiczne kajdany jakimi dana jednostka może być ograniczona. Podałeś swoją propozycję wartej uwagi jednostki i git.

 

Oczywiście zgadzam się, że upływający czas nie jest obojętny dla tych starszych sprzętów. Ale podobnie jak Mirek uważam, że jednak kiedyś to było robione lepiej, z lepszej jakości materiałów. Nad inżynierem, projektantem nie stał gostek od excela i marketingu. Albo może nie z takim naciskiem. Ale nie to jest myślą przewodnią wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem z poprzednim F1? :-) Takie to drogie, że nawet nie patrzę (na razie) w tą stronę :-) Przepraszam za wprowadzenie w błąd :-)

Alpine DVI-9990R + Alpine PXI-H990
Alpine CDA 7990 + Alpine PXA-H900

Tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9833R

Mam juz z 6 czy 7 lat i bedzie "to the end". Po drodze byly różne bolączki ale Swestuś dał radę i radyjko dalej pysk cieszy. Mialem kca i ipoda ale dziadyga padł. Zatem Alpinka dostała haj endowy moduł bt za cale 7,36zl i tidal chodzi po auxie aż milo. W ślepym teście gwarantuje że nie do rozpoznawania że to takie gówniuszko z Ali i niejeden by powiedzial że to moduł bt za czysta.

Z nowych konstrukcji mialem pionka x580, sorry, wole moją babcie. Serio.

A zawsze mozna dołożyć h700 i mamy 21wiek.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...