facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

Odwieczny problem wyboru - jakie radio ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 misiekwr

misiekwr
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 19 marzec 2019 - 14:32

Mam - nie da się ukryć - spory dylemat jakie radio kupić. Nie jestem nie wiadomo jak wyrafinowanym audiofilem ale wiem co mi odpowiada. Poszukuję dobrego dla mnie brzmienia w samochodzie, Chcę zainwestować w starszy, sprawdzony sprzęt. Zanim tu napisałem czytałem długo i rozważałem różne opcje, śledziłem fora, allegro, olx, itp. 

Wnioski : dalej nie wiem co kupić. Gdybym mógł odsłuchać każdy sprzęt osobiście z podjęciem decyzji nie miałbym problemu. Ale jest to niewykonalne i muszę polegać na opiniach użytkowników, najlepiej, żeby były to osoby mające pojęcie o odsłuchu. 

Mój samochód to Mercedes W140 - stara S klasa z 1991 roku. Jest duży = duża objętość powietrza w kabinie. Jest bardzo dobrze wyciszony, dużo grubych wykładzin, zero plastiku (S klasa :)) Ma fabryczne nagłośnienie trójdrożne w drzwiach przednich  - głośniki do wymiany ale to później. Na tylnej półce są dwie pary głośników średnio-niskotonowych - też do wymiany na nowe. Planowany jest subwoofer oczywiście. I wzmak. 

Teraz najważniejsze - moje oczekiwania. Słucham głównie muzyki jazzowej, pop i gatunków pośrednich.  Odpowiada mi brzmienie raczej delkatne, nie przesadzone. Miękka, nie wyostrzona góra, szeroki środek i miękki, niski bas. Zależałoby mi, żeby mozna było regulować czasy dla poszerzenia przestrzeni. Procesor mile widziany. Podłączenie USB i zmieniarki płyt. 

Co polecacie ?

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#2 noelo

noelo
  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 19 marzec 2019 - 14:42

Coś z Kenwood, JVC. Nie napisałeś jeszcze jaki masz przewidziany budżet na radyjko :)

#3 misiekwr

misiekwr
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 19 marzec 2019 - 19:12

500-800 max. Używane oczywiście

#4 noelo

noelo
  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 20 marzec 2019 - 00:44

może Kenwood KDC-BT73DAB? Ale nie wiem jak ze zmieniarką płyt

#5 misiekwr

misiekwr
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 20 marzec 2019 - 09:38

Myślałem raczej o czym takim jak  CDA-9835, DEH-P88RS ..... Stare ale nadal jare... ?

#6 powalla

powalla

niszczyciel forum ...

• Użytkownik
  • 10741 postów

Napisano 20 marzec 2019 - 11:40

Nie znalazłeś informacji na forum o tych jakże nietypowych swoich propozycjach i założyłeś nowy temat? 

nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:

#7 mireczek

mireczek
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 20 marzec 2019 - 12:01

Chyba nie jest to łatwe -bo USB w 9835 i 88PRS to nie jest temat oczywisty.

#8 noelo

noelo
  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 20 marzec 2019 - 14:46

Przepraszam, mój błąd, po pracy ze zmęczenia wkradło mi się gdzieś że BT jest jednym z wymagań :P

Chyba był jakiś Clarion z prockiem, usb ciekawie grający, ale musiałbyś kolegów zapytać.

#9 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 404 postów

Napisano 21 marzec 2019 - 13:37

Skoro tak dużo czytałeś i pozostała chęć zmiany głośników w tylnej półce, to chyba należy poczytać od nowa, bo za szybko było czytane :-)

Alpine iLX-702D, Helix DSP.2, Helix A6, Helix A1, Morel MT-350, MP 5.16, Morel Ultimo Ti 12

#10 misiekwr

misiekwr
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 21 marzec 2019 - 21:32

A co myślicie o DEH-80prs ? Niby ma co trzeba ale jak gra ?
Po co ten sarkazm. Są tam jakieś stare brzęczące głośniki które muszę wywalić. Naprawde, w tym aucie wszystko dzieje się tak jak powinno- z przodu - jak wspomniałem wyżej.

#11 powalla

powalla

niszczyciel forum ...

• Użytkownik
  • 10741 postów

Napisano 21 marzec 2019 - 21:35

jak gra ?

18 marca kolega to streszczał w poście na forum ... wysil się choć trochę ! 

nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:

#12 misiekwr

misiekwr
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 21 marzec 2019 - 21:36

Znajomi namawiają mnie na Beckera Traffic Pro. Pasuje do tego auta, to fakt. Ale mam wątpliwości czy aby jest tym czego szukam...

#13 misiekwr

misiekwr
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 15:27

Dalej czytam i szukam.
Jest opcja DXZ-958.
Pytanie : w instrukcji donoszą, że można podłączyć do niego 2 zmieniarki. Zapewne odbywa się to przez bardzo trudno dostepny moduł :). Czy ktoś miał może z tym do czynienia ? Mój pomysł jest taki - nie wiem czy realny - żeby zamiast jednej podłączyć emulator zmieniarki i mieć dwa grzyby w barszczu. Ostatecznie mógłbym ze zmieniarki CD zrezygnować i korzystać tylko z emulatora.
Może wiecie jak nazywa się ten moduł do podłączenia zmieniarek ?

#14 malutki

malutki
  • Użytkownik
  • 1322 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 21:49

Miałem do 958 podłączone ipoda. Radio widziało go jako zmieniarke. Jednak ograniczeniem było że muzyka musiała być w 6 folderach (każdy folder to jedna "płyta")niby wszystko ok ale nie polubiłem tego rozwiązania

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

N7 - A/D/S - Morel - Gladen - Phoenix Gold

#15 Wirtuoz

Wirtuoz
  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 15 kwiecień 2019 - 09:23

Odpowiada mi brzmienie raczej delkatne, nie przesadzone. Miękka, nie wyostrzona góra, szeroki środek i miękki, niski bas.

Stajnia Clariona
Xtant 604x- /Beta Six + Hertz ML280/, Xtant 3300c- /Beta Eight/

#16 BULII

BULII
  • Użytkownik
  • 1620 postów

Napisano 15 kwiecień 2019 - 09:37

Becker to świetny wybór, szczególnie do w140 (to nie plastik). Jeżeli masz polifta to kup kompletny system bose i ciesz się muzyką, bez straty miejsca i niszczenia jakiekolwiek elementu w środku

................ to co chciałem to mam ..................

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych