Skocz do zawartości

Peugeot Partner II by stanec


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 247
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Woofer można spokojnie uciąć wyżej, bo gra całkiem nieźle tamto wyższe pasmo. To jest cięcie testowe, miałem też MID 320 Hz / 6 dB od dołu i też było całkiem ok. Ten średniak może być stosowany jako nisko-średniotonowy w małych monitorach, więc nie boi się niższego cięcia, co oczywiście nie znaczy, że tak jest najlepiej.

 

Co do słupków to można było je lepiej zrobić, ale tak wyszło i tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem pomiar impedancji woofera w drzwiach i wyszło coś takiego:

 

 

 

X6gqK81.jpg

 

 

 

A tutaj pomiar z zatkanym otworem BR:

 

 

 

629Qo1z.jpg

 

 

 

 

Czy ktoś bardziej obeznany mógłby opisać co tutaj dokładnie widać? Jak szczyty i ich relacja między sobą? Czy strojenie wychodzi około 28 Hz? Sam port chyba niewiele daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem pomiar impedancji woofera w drzwiach i wyszło coś takiego:

 

 

 

X6gqK81.jpg

 

 

 

A tutaj pomiar z zatkanym otworem BR:

 

 

 

629Qo1z.jpg

 

 

 

 

Czy ktoś bardziej obeznany mógłby opisać co tutaj dokładnie widać? Jak szczyty i ich relacja między sobą? Czy strojenie wychodzi około 28 Hz? Sam port chyba niewiele daje.

Nie daje rybki a wędkę

https://ssl.diyaudio.pl/content.php/49

Przy dole strony.

 

Ten pomiar jest źle zrobiony. Zobacz ile masz minimum rezystancji ponad 17 ohm. Także konfiguracja programu albo jig do poprawy.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę odświeżę temat, po drodze miałem ze 30 różnych strojeń, większość robiona na słuch. Od niedługiego czasu zaopatrzyłem się w system pomiarowy, czyli mikrofon Behringer ECM 8000 oraz Behringer UM2. Załączam moje aktualne strojenie (od kilku dni), nie wykluczone, że ulegnie zmianie, ale obecnie prezentuje się całkiem ok, choć wymaga poprawek jak zawsze :-)

 

 

System pomiarowy

 

 

MIp5mtG.jpg

 

 

Charakterystyki głośników po filtracji

 

 

DopYpz8.png

 

 

Equalizacja

 

 

AdROnEe.jpg

 

 

Wynikowa charakterystyka ustawiana pod krzywą Helixa po equalizacji

 

 

l3MkdtJ.png

 

 

System nadal na razie bez suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałeś softu od behringera czy tylko spiąłeś z helixem i procek zrobił reszte? W NL mam na wyciągnięcie ręki taki zestaw ale musze sie przejechać osobiście bo nie moge sie dowiedzieć czy wszystkie kable są w zestawie czy trzeba by dopłacić kolejne ojro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt podpiąłem do laptopa i procka też do laptopa. Oprogramowanie Helixa ma już wgrany plik kalibracyjny pod ten mikrofon, ponieważ taki sam jest zastosowany w ich zestawie Helix MTK1.

 

Co do zawartości to kupujesz oddzielnie mikrofon i oddzielnie interfejs, ja kupiłem jeszcze przewód XLR. Kabel USB łączący interfejs z laptopem jest w zestawie z tym interfejsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałeś softu od behringera czy tylko spiąłeś z helixem i procek zrobił reszte? W NL mam na wyciągnięcie ręki taki zestaw ale musze sie przejechać osobiście bo nie moge sie dowiedzieć czy wszystkie kable są w zestawie czy trzeba by dopłacić kolejne ojro ...

Kablem się martwisz, to pikuś przy tym jak poprawnie mierzyć i ustawiać [emoji846]

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako, że trochę się już osłuchałem z systemem to stwierdzam, że jednak bez suba się nie obejdzie. Myślałem o dosyć oczywistym wyborze w moim przypadku czyli Scan Speak, też z serii Revelator, model 32W/4878T00:

 

original_150419089432w_4878t01asp.jpg

 

 

Jednak stwierdziłem, że to by był zbyt oczywisty wybór i być może zbyt mały przeskok wielkościowy względem wooferów, więc padło na ten przetwornik:

 

http://www.loudspeakerdatabase.com/Fi/Q12_D1/Fi_Q12_D1_(Photo_2).png

 

Jest to dokładnie Fi Car Audio Q 15 Ferrite. Na razie się składa i czekam na przesyłkę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, niby dużo można zaoszczędzić litrów, ale jednak F3 przy 30 Hz a nie przy 24 Hz :-) Zresztą zobaczę podczas robienia boczka jak to realnie wychodzi wielkościowo, w sensie ile litrów uda się wcisnąć w boczek a ile będzie musiała wystawać zabudowa do bagażnika.

 

AqyFVkP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że w Berlingo /Partnerze nie ma typowego boczku ;-) myślę że przy 15ce głośniku raczej obojętnie gdzie go ulokujesz, zabierze miejsca sporo. Skrzynia na całą szerokość bagażnika będzie chyba optymalnym wyborem

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110 litrow w boczek?? Poka foto gdzies chcesz to "upchnąć" :-)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

Niżej będzie fotka. Zabudowa w boczek aby jak najwięcej upchnąć tam głośnika, ale te około 100 litrów i tak zajmie trochę bagażnika.

 

Raczej zamiast boczka :D

 

Nabazgrane w Note 9

 

Dokładnie :-)

 

 

Zacznijmy od tego że w Berlingo /Partnerze nie ma typowego boczku ;-) myślę że przy 15ce głośniku raczej obojętnie gdzie go ulokujesz, zabierze miejsca sporo. Skrzynia na całą szerokość bagażnika będzie chyba optymalnym wyborem

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

 

Z prawej strony jest więcej miejsca niż z lewej i po małych rzeźbach wychodzi mi, że w samym boczku powinno być około 40 litrów.

 

Tutaj kilka fotek i wstępna symulacja dokąd by sięgała zabudowa. Wymiary bagażnika to szerokość 118 cm, głębokość przy podłodze 85 cm a wysokość do półki to 57 cm.

 

 

 

Tutaj widać, że boczek ma tak jakby dwie głębokości, szlifierka by się tu przydała :-)

 

 

FAkp1FW.jpg

 

 

Dotąd by mniej więcej była zabudowa

 

bbMUkqZ.jpg

 

 

 

Czyli by wchodziła mniej więcej 25 cm w bagażnik

 

baMdQP0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I skrzynia do samego dachu? Bo jakos nie widze tych 110l.

Mam skrzynie 120 litrow dla Esxa 15' i mniej wiecej potrafie sobie wyobrazic taki gabaryt ale tu na 25cm nie widze tyle miejsca, chyba ze tak jak pisalem, do samego dachu.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nie ma problemu, już pokazuję. W samym boczku na zero, czyli na równo jak jest teraz zabudowany plastik jest około 40 litrów. 

 

Podaję wymiary zabudowy:

 

szerokość do klapy wychodzi około 81 cm, wyżej jest mniej a niżej więcej bo oparcie tylnej kanapy jest pod kątem. Trzeba odjąć grubość ścianek, ok. 5 cm, więc załóżmy, że jest tutaj 75 cm.

 

IjntdK3.jpg

 

 

 

Na wysokość do półki jest około 57 cm, odejmujemy 5 cm, daje nam to 52 cm.

 

 

JbFUOFY.jpg

 

 

a głębokość zabudowy to załóżmy już 25 cm wewnętrznie.

 

 

7jhsEht.jpg

 

 

 

Mamy więc następujące wymiary: 75 x 52 x 25 cm co daje 97,5 litra, chyba, że ja coś źle liczę :-) razem z litrami w boczku (około 40 litrów) to załóżmy te 130 litrów, więc nawet by można ją zmniejszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...