Skocz do zawartości

Strojenie zestawu


Dabal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie projekt zmiana systemu grającego w skodzinie uważam za zakończony (pytanie do kiedy ) . Ale teraz czeka mnie chyba najtrudniejsze czyli strojenie. I w tym temacie muszę prosić was o pomoc . Potrzebuje kogoś z Warszawy ,Wyszkowa , Ostrołęki kto się tego podejmie oczywiście za odpowiednie wynagrodzenie. Poniżej lista klocków . Cały samochód zrobiony czyli wyciszenia, instalacja, więc chodzi o ustawienia "czysta robota". W tym momencie na przedzie są focale 165 fx w bi ampie . Ustawiane na zwrotnicy aktywnej ale przez pasywna z zestawu.

 

Do zrobienia:

*Sprawdzenie na jakim poziomie głośności radio generuje zniekształcenia

 

*Ustawienia wzmacniaczy

 

*Czasówki i zwrotnica aktywna w radiu

 

* Sprawdzenie czy jest sens na tym radiu przechodzić na pełną aktywna czy zostawić taki wynalazek aktywno-pasywny:)

 

 

Wiadomo coś tam ustawiałem i się bawiłem ale co ja tam wiem teraz wygląda to tak:

 

Radio(hpf 2,5khz, -12db)- RCA(tweeter)- Wzmak 1(full)- Z. Pasywna bi-amp(T 0db) - Tweeter

 

Radio(hpf 70hz, lpf 4khz,-12db)- RCA(midrange)- Wzmak 1(full)- Z. Pasywna bi-amp(W flat) - Woofer

 

Radio(lpf 70hz,-12db)- RCA(woffer)- Wzmak 2(infras. 25hz, Q 1.6, CF 50, LP 60hz, 12db)- subwoofer

 

W radiu ustawione też dystanse do poszczególnych głośników. Dorzucam też kilka fotek z realizacji. Na razie szukam pozycji dla tweeterów więc montaż tymczasowy

 

 

 

Radio:Kenwood kdc-x7200dab

Głośniki przód: Focal 165 FX

Subwoofer : Audio System HX12SQ

Wzmacniacz 1: Rodek R4100A2

Wzmacniacz 2: Jl audio 500/1

Skrzynia: MDF 34L

 

Kable:

Zasilający 35mm2 spawalniczy

 

Głośnikowe:

Woofer - Hollywood CCA SC-14 GA

Tweeter - Hollywood PRO SC-16 GA

Subwoofer - Hollywood CCA SC-12 GA

 

Sygnałowe:

Sub - Hollywood PRO-225

2way- Hollywood PRO-425

58616bb482f8e70525729b3f97914e0a.jpge310f3309ae01948d1788e041733af0c.jpg0920b8cb21910320beaecb9b6c69fedd.jpg8cad52e36403163c95c8f6fbcb88b53a.jpg2e12560518a925766713291318685166.jpg338a42edd5946b1351052faeeeaae5e1.jpgf3810917c9ec2128dce8a44bb6ae416c.jpg

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja dobrze się zapowiada.

Pomyśl może o umieszczeniu tw na słupku A. Zaplecze techniczne masz a i zapału nie brakuje jak widać.

 

Co do zwrotnicy, jak uzywasz pasywnej to dla tw nie musisz wprowadzac dodatkowej filtracji. Woofer i sobwoofer możesz niżej przyciąć.

 

Jak ustawia sie czasowki znajdziesz w temacie 'Systemy i procedury pomiarowe'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tylu magików ze sprzętem pomiarowym na forum i nikogo z konkretna propozycja??

Tzn oczekujesz propozycji z ich strony na usługę strojenia ?

 




Pytanie czy te ciecie w radiu coś zmienia jak jest zwrotka pasywna

Zmienia i to w istotny sposób , na takim poziomie raczej zdecyduj się czy chcesz uzywać podziału pasywnego ( to wariant bezpieczny uzytkowo i dobry dzwiękowo ) albo większa elastyczność w podziale aktywnym . Moim zdaniem stosując podział aktywny niczego lepszego nie uzyskasz od tego co masz teraz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej nie znam się za bardzo na strojeniu . Choć dla mnie przeskok z poprzednich klocków i tak jest potężny ale dobrze by było jeszcze coś z tego wycisnąć, jak się da. Sam wiem ze mogę tylko zaszkodzić. Wolał bym przejść na zestaw aktywny ale jakoś trzeba zabezpieczyć tweeter itd. dodatkowo radio ma dość skokowa regulację nie wiem czy to wystarczy. Sprawy techniczne instalacja zabudowa to moje że tak powiem bajka ale już parametry już nie za bardzo, więc wolałbym to oddać w ręce specjalisty ale takiego z prawdziwego zdarzenia.

 

 

 

d5338de8cbd7b969db3cec0332d6f88a.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze trzeba to zrobić. Ale jak wyżej osoba która się zna lepiej ode mnie oceni czy coś tu nie pasuje i co trzeba przestawić zmienić , zostać przy pasywnym  itd. Mi ciężko oceniać  jak to gra bo nie mam doświadczenia wiem tylko że tydzień temu na innych gratach było dużo gorzej. A ustawienia praktycznie zostały z poprzedniego zestawu 


Jak dobrze widzę to masz strasznie nisko cięty tweeter. Ja bym ciął go na 4 albo 5 kHz a woofer na 2,5 kHz.

A tak poza tym to bardzo ładnie zrobiona instalacja.

Z tego co znalazłem to pasywna tnie obydwa kanały T i W na 3,6kHz wiec w radiu ustawie na 4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z tego co znalazłem to pasywna tnie obydwa kanały T i W na 3,6kHz wiec w radiu ustawie na 4

 

To jest punkt podziału zwrotnicy, a nie cięcia głośników. Głośniki są cięte inaczej, np. tw 5 kHz, a woofer od góry 3 kHz i punkt podziału wypada na 3,6 kHz (to tylko przykład, nie robię zwrotnic pasywnych). Samo cięcie to nie nóż, że ciach i nic powyżej/poniżej z danego głośnika już nie słychać, wszystko dodatkowo zależy od nachylenia zbocza filtra.

 

Zapewne ktoś posiada sprzęt pomiarowy, ale to raczej trzeba by zamieścić w dziale Kupię usługę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie mowie ze trzeba to zrobić. Ale jak wyżej osoba która się zna lepiej ode mnie oceni czy coś tu nie pasuje i co trzeba przestawić zmienić , zostać przy pasywnym itd.

 

No to musisz poczekać na kogoś z większym doświadczeniem , którego porady będą dla Ciebie prostsze do akceptacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...