Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Planuję przyciemnic tylne szyby oraz klapę bagażnika. Cena takiej usługi u mnie w okolicy to 500-700zl.

 

Warto próbować samemu czy jednak poświęcić tę kwotę? Bo przy okazji bym wytlumil drzwi.

Próbował ktoś samodzielnie oklejac szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to lepiej oddać. Sam koszt folii porządnej jest duży, a trzeba też doświadczenia. Nie wiem jakie auto ale ja w Focusie mk3 po lifcie za tylne szyby boczne i tylną w kombi dawałem 450zł. Przyciemnianie 80% boczne i 70% tylna. Od zewnątrz nic nie widać a w środku wcale nie jest dużo ciemnej. Firma w Gliwicach admar. Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup tanią folię wybierz bezwietrzny dzień i jak nie masz mocno wypukłych szyb to bezproblemowo sam to zrobisz za grosze.Tania folia po paru latach  na słońcu wypłowieje i będziesz musiał ją wymienić na nową  wtedy zadecydujesz czy ryzykować z droższą.Ja dwa razy robiłem tanią a ostatnio już z pięć lat temu droższą i trzyma się świetnie (auto to carawelle t4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szyba jest prosta to jeszcze można. Ale jak już trochę zaokrąglona to musisz kupić termokurczliwą. Wyjdzie już sporo drożej bo pewnie za pierwszym razem Ci nie wyjdzie. O ile w ogóle. Ja bym oddał. Pamiętaj tylko że nawet jak zrobisz w firmie to zostanie obdwódka tam gdzie na szybie są takie kropki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


(auto to carawelle t4

 

Tylko tam szyby proste jak ściany i nakładanie folii to proste jak tapetowanie ;) Na wypukłych szybach bez opalarki z dobrą regulacją temperatury się nie obędzie , tańsza folia się fatalnie układa , kupisz droższą , kawałek zniszczysz (a zniszczysz na  bank  :hyhy:  )  i masz niby zysk w plecy . Zaoszczędź sobie nerwów i oddaj do zrobienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jesieni robiłem 2 szyby w vito(tył), max godzinka roboty. Kupiłem badziewną folię z norauto za 30zł bo szyby niemal proste.

Kiedyś za młodu zrobiliśmy z kumplem sporo autek.

Na obłych kładliśmy przycięty kawałek na zewnątrz, suszarką lekko podgrzewaliśmy aż się ładnie ułożyła. Po ostygnięciu kleiliśmy i było cacy.

Teraz chyba by mi się nie chciało jajowatych samemu oklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te tanie folie często mają jeden minus. Są bardzo ciemne. W sensie że w środku robi się trumna, często też nie są idealnie przeźroczyste, albo mają zabarwienie niebieskie lub brązowe. Ta folia co ja montowałem jest taka że w środku jest tylko minimalnie ciemnej. I spokojnie można cofać w nocy i wszystko się widzi. Ale od zewnątrz jest ciemno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak teraz jest z tymi foliami, chodzi mi o kolor folii? Kiedyś kupiłem auto z dosyć mocno przyciemnionymi szybami z tyłu, z zewnątrz wyglądało ok, ale patrząc ze środka w (słoneczny dzień) wszystko było takie fioletowe na zewnątrz i w środku było tak jakoś nieprzyjemnie fioletowo, więc to zerwałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym aucie o którym wyżej pisze folia jest taka że z zewnątrz jest fajnie czarno. A od środka barwa jest na prawdę neutralna. Jest dosłownie delikatnie ciemnej ale nawet w nocy można cofać bez problemu. No i kolor bardziej czarny. Na pewno nie niebieski czy brązowy. Kiedyś jak robiłem sam przyciemnianie w felicji to tam był taki efekt jak piszesz. Od środka była brązowa. Ale to była jakaś tania folia. Ogólnie z daleka wyglądało ok, ale z bliska było widać że są niedociągnięcia. Ale że auto stare i kosztowało to 30zł to może być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z przyciemniania swojego Partnera. Koszt niecałe 5 stów. Folia 5% Llumar. Z efektu jestem bardzo zadowolony, z zewnątrz ciemno z środka lekko ciemniejsze niż bez. 282f2cdf9e70b9f80f30b7fc9148468a.jpg

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ile kosztuje przyciemnianie szyb u fachowca. Tak jak kolega tylna i boczne z tylu i przodu?

Do mnie pytanie? Pisałem że niecałe 500. Szyby w drzwiach przednich nie można przyciemniac, no chyba że chcesz się pozbyć dowodu rejestracyjnego

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...