Skocz do zawartości

Pomoc przy ustawieniu radia


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam radio Alpine 7878R, zestaw głośników Helix 62C na przód, tył ori. Mi nie chodzi, że bębniło jak na pokazach i dźwięk był krystaliczny, ale z testów wiadomo, że 7878R gra nie najgorzej, a u mnie to jest tragedia. Niestety nie mam wzmacniacza, ani nic innego co by uwydatniło dźwięk, ae też mówię, że nie zależy mi niewiadomo na czym. Chciałbym z tego radia na takim zestawie wycisnąć maksimum, a może coś dokupić niedużym kosztem. Kręcąc procesorem ja praktycznie nie wyczuwam różnicy, góra całkiem ładna, ale basu praktycznie brak... U kolegi było 9880R i na standardowych głośnikach w Omedze A gra to lepiej niż u mnie.

Moje auto to Astra G w HB 3 drzwi. Będę wdzięczny za wszystkie porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw popraw montaż głośników, samo radio nie zagra jeśli nie zapewnisz głośnikom odpowiednich warunków. Na forum materiałów na ten temat jest od groma, trzeba czytać i wdrażać. 

To po pierwsze, a po drugie sprawdz czy podlaczyles glosniki w fazie, jak maja zamienione bieguny, to basu nie bedzie.

Zarowno lewa z prawa strona jak i przod wzgledem tylu (skoro musisz miec tez tylne glosniki podlaczone)

 

Zobacz tez czy HPF nie jest zbyt wysoko ustawiony, moze ktos wczesniej mial suba i wysoko odcial przod i tyl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz.

Radio świeżo kupione jako używane, czy już masz je jakiś czas?

Używane mogło być sprzedane w konfiguracji z aktywnymi filtrami i.t.d. Przy braku wygłuszenia i wysokim podcięciu wofera możesz nie usłyszeć basu.

Masz w tym linku manual tej jednostki - Alpine 7878R:

http://www.manualsdir.com/manuals/39407/alpine-cda-7878r.html?download

*do pobrania pliku pdf wpisz kod weryfikacyjny małymi literami.

Posprawdzaj konfigurację, ustaw na pełne pasmo podawane na zwrotnicę i wtedy - nie kręcąc "gałami" jak popadnie - spróbuj ustawić. Nie zapomnij o przełączniku 2way/3way.

 

:)

@krisman poprawił wpis... wiec się powtórzyłem o filtrach.

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za opinie. Radio kupione jako używane, ale próbowałem go resetować, tylko, że nic nie wyszło, bo ciągle ma zapamiętane ustawienia. Odnośnie 2WAY/3WAY mam ustawione na 3, a przecież nie mam 3WAY, będę musiał zmienić na 2 i kombinować. Z manualu niestety to mi za bardzo nic nie wychodzi, bo nie wiem które filtry za co odpowiadają, a tam jest dość słabo to napisane.

 

Wygłuszenie, drzwi, montaże itp - niestety tego nie będzie i wiem, że nie zagra to jakoś pięknie na takim zestawie, zdaję sobie z tego sprawę bo koszty tego było w granicach 300 PLN za wszystko :)

 

 

 


po drugie sprawdz czy podlaczyles glosniki w fazie

głośniki na przodzie były sprawdzane bateryjką na wychylenie membrany i wg mnie są podłączone prawidłowo, wydaje mi się, że po prostu nie potrafię skonfigurować mądrze tego radia.

 

Dziękuję za rady, będę walczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...