Skocz do zawartości

Helix dsp pro brak połączenia


wcrew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może kiedyś miał problem z połączeniem się z prockiem? działało bez problemu i nagle się..., sprawdzone na dwóch laptopach, na dwóch wersjach oprogramowania, trzech kablach, odłączane zasilanie i na koniec reset (może nie potrzebnie bo teraz nic nie gra w aucie ;) gniazdo nie jest poluzowane, zresztą przewód był tak przymocowany w zabudowie że nie miał prawa się ruszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do managera urządzeń, wepnij wtyczkę i zobacz czy jest wykrywane nowe nieznane urządzenie kiedy ją wpinasz. Lista powinna zostać odświeżona i powinno się pojawić lub port.

Problemy z połączeniem się miałem ale jakieś chwilowe, znikały po chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek grał, tylko nie można się połączyć, lampka miga po resecie zgodnie z instrukcja, właśnie nie widać w menadżerze urządzeń i nie zaobserwowałem jakiejkolwiek reakcji

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek stawiam na kabel, sprawdź go w jakimś innym urządzeniu albo najlepiej weź inny i sprawdź w procku.

Jeśli sprawdzałeś na dwóch laptopach to problem z magistralą USB raczej odpada ale jak masz możliwość to sprawdź jeszcze na jakimś lapku na którym nie instalowałeś softu od DSP czy jest wykrywany port.

Ewentualnie swojego laptopa uruchom w trybie awaryjnym i sprawdź urządzenia.

 

Jeszcze:

 

Uruchamiasz wiersz polecenia jako administrator i wpisujesz - set DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES=1

 

Potem wejdź do managera urządzeń i zobacz co tam masz na liście, powinien być port od DSP, w tej chwili nie powiem Ci jak on się nazywa.

Możesz go usunąć i może wtedy zostanie ponownie wykryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddaj to w ręce specjalisty,

w moim procesorze uszkodził się mikrokontroler, bo przez gniazdo USB może  płynąc prąd do auta a z auta do ziemi. Niewielka różnica potencjałów ale uszkodziła mikrokontroler w urządzeniu. 

 

Stało się tak bo zasilacz był podłączony do gniazdka w ścianie... z tym że u mnie całkiem padł a u ciebie są trochę inne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem procesor pod stacjonarny komputer w garażu.

 

Serwis rockforda zadał pierwsze pytanie czy podłączenie było na zasilaczu czy bateria laptopa.

 

Jak napisałem że komputer stacjonarny odrazu napisali co się uszkodziło.

 

Jedyna osoba co się podjęła próby naprawy to passca sound serwis.

 

Diagnostyka kosztuje 100zl także od niego bym zaczął bo z forumowych speców nikt się nie chciał podjąć naprawy.

 

Jeśli podłączenie było na baterii to może być coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

według mnie nie, i jest to bardzo naciągana teoria. ja tego nie kupuje :(

Ja stacjonarnym komputerem uszkodziłem za młodu 2 razy wzmacniacz Denona. Na obudowie występuje potencjał i jak wtykiem mazłem o obudowe mini jak wpinając go do komputera to wzmaciacz uszkadzał się. Oczywiście na włączonym wzmacniaczu [emoji38] kto tak robi [emoji23]

Także urządzenia pomiarowe do głośników z mikrofonem zalecają używac bez zasilacza tylko na baterii bo czasem zakłóca to pomiar.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i muszę dopisać się do tematu, ja również mam problem z połączeniem. Próbował ktoś łączyć się z DSP na Macu? Używam VMware jako maszyny wirtualnej, gdzie mam zainstalowanego Windowsa, działało tak komuś? Czy to wina jednak kabla USB i próbować innych? Próbowałem również na laptopie z Windows 10, ale jest tak samo, brak połączenia. Kabel o długości 3 m może być problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem manual dokładnie, było coś o sterownikach, ale zdziwiło mnie to, że nie jest to zgrane z instalatorem, tylko należy to zrobić osobno. Dzięki za pomoc, bo sam bym na to nie wpadł, wkurzał się i kombinował z innymi rzeczami.

 

Wysterowałem sobie czułość wejścia RCA, ale tutaj również inaczej niż w instrukcji. W instrukcji jest napisane, aby odtworzyć 1kHz z głośnością bliską maksymalnej i obserwować lampkę. W ten sposób dojechałem do końca skali regulacji, co powinno być ok (regulacja jest niby od 4 V do 2 V). Ale po włączeniu innych piosenek, zapalała się lampka od przesterowania, więc zmieniłem poziom wejścia (mniej więcej na godzinę drugą). I tu kolejna rozbieżność, niby Alpine iLX-702D ma wyjście RCA 4 V, ale w różnych miejscach w internecie i instrukcjach jest raz opisane jako 4 V a raz jako 2 V. Zakładam więc, że jest to wyjście jednak 2 V. A według tego co zrobiłem to jest to gdzieś w połowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...