Skocz do zawartości

Dobór subwoofer'a


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w sumie to z góry podkreślę ,że się na tym nie znam więc szukam pomocy. Otóż posiadam wzmacniacz Peiying PY-B2C110R. Niestety subwoofer który miałem odmówił posłuszeństwa pękła membrana chyba już ze starości. Mianowicie był to subwoofer WESTRA SW-300-2804 4 OHM. Zależy mi na tym zeby dobrać odpowiedni subwoofer dodam , że ten który pękł grał dla mnie odpowiednio niestety nic więcej nie jest na nim napisane i nie mam pojęcia co kupić. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się RE Audio REX-12S4.

Link do tego głośnika (do całej rodziny REX):

https://reaudio.com/products/woofers_rex.php

Na dole strony masz pdf z obudowami zamkniętymi i b-r. Wszystko jest podane na tacy - dla jednego głośnika bierzesz opis z -> (1) na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na głośnik fajny(u mnie jeden z nich ok. 320 rms brał na klatę i gra u chrześnicy dalej bez zarzutu, a przy tym naprawdę przyjemnie w closed) ale ten wzmacniacz jednak bym pogonił i kupił coś ...ekh... pewniejszego.

Nie musi to być zakup za 700 absolutnie. Jakie firmy wybrać wystarczy poczytać na forum. Peying pójdzie zapewne szybko -te co mi wpadły w ręce(zaręczam, nie były celem samym w sobie, a jedynie tłem zakupów :E ) schodziły jak świeże bułeczki...

Chyba, że to jakiś chlubny wyjątek tej firmy. Nie ogarniam jej w ogóle więc mogę nie wiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedan , w sumie to wszystkiego słucham nie oczekiwałem żeby mi cały samochód skakał tylko poprawy dźwięku no i jak dla mnie to co było dawało radę. Tylko teraz mam dylemat co zakupić żeby jakoś to grało razem z tym wzmakiem z tego co widzę to do jakichś mocnych on nie należy ale niby na mostku około 180 watt będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie -niby. Czy ma i jak stabilnie ją oddaje to zagadka.

To nie chodzi o skakanie budy(i nie powinno), chodzi żeby głośnik mógł rozwinąć skrzydła i przekazać Ci pełnię swoich możliwości = dźwięku. 

Oczywiście mogę się mylić co do tego wzmacniacza -nie znam go(podejrzenia mam, bo cena+firma...), a do tego jeżeli Ty jesteś zadowolony(no byłeś zanim padło) to mnie nic do tego. Każdemu wedle uznania -takie mam motto ;)

 

Jeszcze dopisz jaki sedan -czy ma zbiornik pod podłogą, czy za siedzeniami. A jeżeli za siedzeniami to czy chociaż otwór na narty jest(zdarza się). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to hatchback laguna 1 po lifcie , wszystko w bagażniku. No i zdjęcie tego co zostało może to już ze starości trochę lat ma. To co było mi odpowiadało w zupełności , ale gdyby udalo się coś minimalnie wiecej byłbym zadowolony. Zastanawia mnie ten jbl ale kompletnie sie nie znam i nie wiem czy te 300rms razem z tym wzmakiem będzie jakoś grało wolę sie dopytać niz wydać niepotrzebnie pieniądze

post-24391-0-00865400-1551090587_thumb.jpg

post-24391-0-18743100-1551090600_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz musiał przeliczać [stopy] na [litry], to w tym linku masz przelicznik:

https://www.metric-conversions.org/pl/objetosc/stopy-szescienne-do-litry.htm

Obsługa i ustawienie dokładności nie powinno Ci sprawić trudności, natomiast 1in = 25.4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stówe bedzie liczył.

Niepotrzebnie sie produkujecie jak autor chce TYLKO glosnik zmienic najlepiej na taki sam, wzmacniacz jest cacy, padło juz sporo propozycji.

Od siebie dodam MDS lub Mivoc.

A teraz wybieraj i juz nie pytaj bo opcji masz sporo.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...