Skocz do zawartości

Sposób na poprawę basu w hondzie akord bez zajmowania miejsca w bagażniku


cihyxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jak najlepiej poprawić bas w hondzie akord nie montując suba w bagażniku ? Czy subofor pod siedzeniem coś poprawi tylko , że w grę wchodzi podłączenie go przez high-input. Czy może dać jakiś wzmacniacz pod przedni zestaw 3 drożny fabryczny ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej -praca od podstaw, nie od d..y strony. Dodam tylko typową i wręcz nudną uwagę, że jak dobrze postawisz przód to możesz się nasycić basem do tego stopnia, że sub przestanie Cię interesować.

A jeżeli chodzi o sam bas, wyłącznie bas, tylko o bas i ma zwyczajnie dudnić bardziej niż grać to się nie baw w cacka. Wpakuj pudło ze wzmakiem tak, żeby w każdej chwili mogło out zrobić jak bagażnik będzie potrzebny. 

Ja jako ojciec dwóch łebków mam wzmacniacz w boczku, więc tylko wypinam skrzynkę i bagażnik pusty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o najszybszy . A kupię suba pod siedzeniem zamontuję posłucham , to nie będzie to . Kolejny zakup, wydam następną kasę na wzmacniacz , zamontuję , poslucham , jeszcze nie będzie to i tak dalej metodą prób i błędów wydam kupe siana a efekt będzie marny ,bo nigdy tego nie robiłem i będę błądził. Dzięki za podpowiedź, naprawdę mi pomogłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o najszybszy . A kupię suba pod siedzeniem zamontuję posłucham , to nie będzie to . Kolejny zakup, wydam następną kasę na wzmacniacz , zamontuję , poslucham , jeszcze nie będzie to i tak dalej metodą prób i błędów wydam kupe siana a efekt będzie marny ,bo nigdy tego nie robiłem i będę błądził. Dzięki za podpowiedź, naprawdę mi pomogłeś.

 

To może określ co dla Ciebie oznacza "poprawić " bas .

Jakie jego cechy stanowią trudno akceptowalną reprodukcję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zastanawiam się nad subofor pod siedzeniem tylko nie wiem czy takie maleństwo choć trochę zwiększy ilość basu w kabinie.

Jedziesz do zakładu CA, próbnie montują i już będziesz wiedział.  Nie chcesz w zakładzie, bo wolisz taniej na allegro? Masz takie prawo ale wtedy istnieje ryzyko że się nie spodoba, trzeba będzie odsyłać, no  i 15 zeta na kuriera w plecy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cichyxx, możesz nie znać się na ca, i nie odbieraj wypowiedzi kolegów jako atak na ciebie, oni konkretnie napisali co powinieneś zrobić.

podaj dokładnie co posiadasz w aucie, radio fabryka, głośniki fabryka, czy może coś zmieniałeś, potem określ się jaki dźwięk ci się podoba, jeśli nie jesteś w stanie tego określić to podjedz na jakiegoś spota w okolicy posłuchaj aut, będziesz mniej więcej wiedział czego oczekujesz.

potem działaj.

a tak na marginesie w szukajce na pewno jest wiele informacji co trzeba zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wyżej, słuchałeś jakiegoś zrobionego dobrze auta? bez suba?

po pierwsze wygłuszenie drzwi, dużo o tym w necie....

po drugie wymiana głośników, dużo tego w necie...

po trzecie wymiana radia na coś lepszego dużo tego w necie....

po czwarte wzmacniacz dużo tego w sieci 

chcesz mieć dobrze zrobione to zacznij czytać jak inni do tego podchodzą, nie będzie to za 500zł nie da się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Radio i głośniki fabryka .I do tego przydało by się teraz uzupełnić bas ale bez suba w bagażniku.

 

Podstawy, czyli zaczyna się od wytłumienia drzwi matą butylową :) Jeżeli to nie wchodzi w grę, to uDimension ma taki subwoofer pod fotel, który daje poprawę basu, ale nie jest to bardzo tani sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawy, czyli zaczyna się od wytłumienia drzwi matą butylową :) Jeżeli to nie wchodzi w grę, to uDimension ma taki subwoofer pod fotel, który daje poprawę basu, ale nie jest to bardzo tani sprzęt.

 

 

Dzięki. Zacznę chyba od wytlumienia drzwi . A i ten sub wydaje się być ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...