facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Pomoc w wyborze radia 2 DIN

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
186 odpowiedzi w tym temacie

#161 piotrek_rr

piotrek_rr
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 24 styczeń 2019 - 17:00

Kenwood ma poprostu lepszego DACa (przetwornik cyfrowo-analogowy), więc zawsze będzie lepsza jakość... co tu chcesz stroić jak masz tylko głośniki frontowe ? W Keniu masz coś takiego jak ustawienie odległości, oraz priorytety na kierowcę lub pasażera. Działa to nieźle. Chociaż pewnie podobnie jest w Pionku...

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#162 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 776 postów

Napisano 24 styczeń 2019 - 17:30

A ten ktoś Ci powie, albo robimy zwrotnice pasywna z pomiarami, szyta na miare, albo musi Pan kupić DSP aby moc cokolwiek stroić bo tutaj niewiele mogę. Tym bardziej bez wzmacniacza. Serio, wybierz, które wygodnie Ci się używa i ładnie wyglada, bo żeby odczuć różnice w dzwieku to trzeba mieć cos wiecej w aucie, niż samo radio i głośniki.

Helix DSP Pro MK2, Scan-Speak D3004/602010 + Scan-Speak 10F/4424G00 @ Helix C-FOUR, MP 5.16 MK2 + Scan-Speak 30W/4558T00 @ Helix C-FOUR

#163 mareckiabc

mareckiabc
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 24 styczeń 2019 - 18:25

A z alpiny cos sensownego w podobnym budżecie by sie znalazlo czy raczej na tym Kenwood się skupic?

#164 showaugh

showaugh
  • Użytkownik
  • 196 postów

Napisano 23 kwiecień 2019 - 12:43

Ja odradzam Kenwooda, do tego CarPlay czy AndroidAuto po kablu to jest masakra, miałem kilka dni w samochodzie stację z AndroidAuto i szczerze to jest lipa, telefon się wyłącza nie ma żadnych powiadomień, za każdym razem podłączać się po kablu,  po godzinie na mapie telefon pażył Galaxy S8, ogólnie to może będzie fajne w przyszłości.

#165 Marcin K

Marcin K
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 24 kwiecień 2019 - 05:38

Fajnie ze kolega showaugh opisal temat andriod auto wiec bede juz mial to na uwadze przy wymianie radyjka,ja natomiast mam pytanko czy ktos mial mozliwosc testowania obecnie nowych 2din z kenwooda ddx4019bt oraz ddx 9717bt oba mają podobne parametry dsp chyba ze jest roznica w modelu procesora ale na stronie kenwooda nie moge doszukac,warto doplacac 1k do wyzszego modelu,zalezy mi wylacznie na apekcie jakosci grania,przejscie z dpx7000,navi mam standardową wiec w 2din kompletnie tego nie potrzebuje,czy moze seria dmx zagra lepiej? W wyborze zostal bym przy Kenwoodzie. Pozdrawiam

Kenwood DPX7000, Zapco Studio 300x ,DLS R6A

#166 Davidho

Davidho
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 04 maj 2019 - 14:46

Ja mam obecnie u siebie dmx7018bts. Androidauto nie działa najlepiej ale nie na tym mi zależało przy wyborze jednostki. Priorytetem była jakość dźwięku i dobrej jakości wyświetlacz. Jakość dźwięku jest zadowalająca, czasówki działają prawidłowo. Gra porównywalnie do kenwooda x7200 (1din). Z minusów to przyciski volume są dosyć małe i niewygodne do używania w czasie jazdy. Na szczęście mi to nie przeszkadza, bo steruję z kierownicy i nie ma problemów. Alpine do 2k z wyświetlaczem nie ma nic sensownego jeżeli chodzi o 2din. Jeszcze Pioneer x5100 jest sensowny ale Kenwood bardziej mi przypadł do gustu jeśli chodzi o brzmienie.

#167 Havoc

Havoc
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 30 czerwiec 2019 - 21:14

Fajnie ze kolega showaugh opisal temat andriod auto wiec bede juz mial to na uwadze przy wymianie radyjka,ja natomiast mam pytanko czy ktos mial mozliwosc testowania obecnie nowych 2din z kenwooda ddx4019bt oraz ddx 9717bt oba mają podobne parametry dsp chyba ze jest roznica w modelu procesora ale na stronie kenwooda nie moge doszukac,warto doplacac 1k do wyzszego modelu,zalezy mi wylacznie na apekcie jakosci grania,przejscie z dpx7000,navi mam standardową wiec w 2din kompletnie tego nie potrzebuje,czy moze seria dmx zagra lepiej? W wyborze zostal bym przy Kenwoodzie. Pozdrawiam

Nie wiem czy pomogę ale mam obecnie starszą wersję kenwooda x5100bt i dźwiękowo wg mnie jest ok a radio ma 2v na wyjściu. Seria ddx4019 ma już 4v, powinno być jeszcze lepiej. Sam myślę o zakupie tego radia pod nową instalację

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

#168 sylwesterwo

sylwesterwo
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 19:21

Używam od kilku tygodni Pioneera SPH-DA230 z android auto i nie narzekam. Oczywiście dsp brak (są czasówki, filtry i wybór pozycji słuchacza), ale android auto nie taki straszny;) Trzeba tylko przyzwyczaić się do kabla. Stacja odtwarza pliki bezstratne, działa jak dotąd bez zawieszeń, a jakość dźwięku w mojej ocenie przyzwoita. W tej cenie według mnie bardzo ok
<p>Saab 9-3 SC: Pioneer SPH-DA230DAB, Alpine X-A70F, Rainbow SL-C6.2, Focal P25F w BR.

#169 Tom3kusa

Tom3kusa
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 23 październik 2019 - 18:20

Cześć,

Od około 2 tygodni zaczynam szukać radia 2din do mojego auta. Będzie to wstęp do budowy car-audio które nie ukrywam będzie moim pierwszym tego typu działaniem, wyzwaniem.

Na chwilę obecną ciężko mi oceniać radia 2din bo nigdy nie miałem z nimi do czynienia. Oczekuje aby był to dobry kombajn z dobrymi parametrami. Wiadomo coś kosztem czegoś i taki kombajn będzie grał gorzej od radia które jest przeznaczone głownie pod caraudio. Tak przynajmniej sobie to tłumaczę.

Póki co interesuje mnie ten sprzęt:
https://centrumaudio...nowy-model.html

Czy to radio jest warte zainteresowania?

Budżet na radio 2000pln

Za każdą pomoc, serdeczne dzięki:)

#170 Davidho

Davidho
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 23 październik 2019 - 18:42

Generalnie miałem dmx7018bts. Gra po prostu poprawnie ale jednak preferuję dźwięk Alpine i przesiadłem się na ilx702d. Jeśli jesteś zainteresowany mogę sprzedać Kenwooda, używany pół roku. Jak coś pisz pw.

#171 KACPERO

KACPERO
  • Użytkownik
  • 317 postów

Napisano 30 listopad 2019 - 11:18

Czy ktoś z Was obcował z Clarionem NX807 na tyle długo że może o nim powiedzieć kilka słów ?

#172 rafaelptak66

rafaelptak66
  • Użytkownik
  • 456 postów

Napisano 30 listopad 2019 - 14:23

Mam 807'kę od roku czasu.
Co potrzebujesz wiedzieć?

ROCK YOU LIKE A HURRICANE  

MAMROT TEAM                                        

#173 KACPERO

KACPERO
  • Użytkownik
  • 317 postów

Napisano 30 listopad 2019 - 14:54

Mam 807'kę od roku czasu.
Co potrzebujesz wiedzieć?

jak się sprawuje, jak gra i czy warta wydania ponad 2tyś zł ?

porównywałeś np do stacji Alpine ?

#174 rafaelptak66

rafaelptak66
  • Użytkownik
  • 456 postów

Napisano 30 listopad 2019 - 15:44

Ja świadomie wybrałem tą stację ze względu na zmianę głośności po sygnale optycznym (toslink).
Wcześniej miałem JVC AVX810 i tam,jak w większości radyjek,sygnał optyczny jest stały.
W Clarionie 807 i chyba w nx706e głośność można zmieniać po toslinku.
Clarion u mnie współpracuje z prockiem H800.Rux służy tylko do odpalenia procka i zabawy z ustawieniami dżwięku.
Z JVC musiałem głośność zmieniać rux'em,a wybór żródła,utworów z radia.

Teraz mam sterowanie z kiery i tu Clarion sprawuję się znakomicie.
Wszystko mogę obsłużyć z kierownicy-wybór żródła,utworów,głośność.
Clarion czyta pliki WAV,FLAC z usb.
Sygnał optyczny "leci" ze wszystkich żródeł.
Po analogu nie słuchałem.

MAMROT TEAM                                        

#175 kondrax

kondrax
  • Użytkownik
  • 591 postów

Napisano 30 listopad 2019 - 16:52

Puryści powiedzą, że sygnał który jest sciszasz po toslink, musi być przetwarzany, a więc Bit Perfect występuje tylko przy maksymalnym volume z radia po toslink

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
System: Brak brzmienia połączony z techniczną stereofonią.
Wszędzie był, wszystko widział, na wszystkim się zna, jak typowy Polski forumowicz.

#176 rafaelptak66

rafaelptak66
  • Użytkownik
  • 456 postów

Napisano 30 listopad 2019 - 18:13

Na samym bit perfectus życie się nie kończy.
Mój wybór był świadomy i to radyjko oferuje dużo, czego inne dalej nie potrafią.

MAMROT TEAM                                        

#177 kondrax

kondrax
  • Użytkownik
  • 591 postów

Napisano 30 listopad 2019 - 18:30

Na samym bit perfectus życie się nie kończy.
Mój wybór był świadomy i to radyjko oferuje dużo, czego inne dalej nie potrafią.

Nie jestem purystą

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
System: Brak brzmienia połączony z techniczną stereofonią.
Wszędzie był, wszystko widział, na wszystkim się zna, jak typowy Polski forumowicz.

#178 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4859 postów

Napisano 30 listopad 2019 - 18:52

Puryści powiedzą , ze w ten sposób ograniczasz dostępny zakres dynamiczny ,

pozostali , ze po co się zastanawiać jak działa .

Byle do przodu

#179 Tonio

Tonio
  • Użytkownik
  • 161 postów

Napisano 28 styczeń 2020 - 19:29

Panowie a 2DIN gdzie tylko i wylacznie jakosc dzwieku ma znaczenie i flac po USB?

Nie interesuje mnie zadne DSP, appleplay czy androidplay poprostu musi grac flac po usb i byc 2 dni z wyswietlaczem :)

Astra J - Axton A500DSP - Germanium Two - Germanium Four - ipaul2000DM - Steg MT650TW - AudioSystem AE30 - Steg MT650WF - Germanium GL-S12

#180 Qb@

Qb@
  • Użytkownik
  • 202 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 17:41

Kenioo łyka flaczki przez kabelek.

DDX 9717 BTS z innymi 2din nie porównywałem. 

Otaku do ataku
męczenie zwierząt jest gorsze nawet od piractwa komtuterowego

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych