Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze radia 2 DIN


UCash
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie odkopię trochę bo nic się nie dzieje w temacie. Co polecacie 2din na androidzie, z navi, gdzie priorytetem jest jakość dźwięku i ewentualne możliwości dalszej rozbudowy do jakiegoś fajnego car audio? Cena tak myślę do 2k, w grę wchodzą używki z gwarancją. Auto to a6 c5, więc podświetlenie przycisków czerwone - stawiam na fizyczne, dotykowych nie trawię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to w sumie to następca sony xav-ax 100 ale ma już DAB

https://www.amazon.de/gp/switch-language/product/B07GLWLQSY/?ie=UTF8&language=pl_PL&tag=geizhals04-21&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Jak to jest z amazonem będzie w nim PL menu ? czy gwarancja bedzie uwzględniona w PL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma usb, z tym, że z tyłu na kablu, więc trzeba by sobie gdzieś wygodnie wyprowadzić. Ogólnie to nie sądziłem, że taki problem z radiami 2dni jest. Ogólnie jak to jest z wymiarami? Jest jakiś standard? Czy muszę jeszcze ramkę do radia dokupować, żeby idealnie siedziała z resztą konsoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Sony powyżej linkowane z amazona nic nie ma wspólnego z jednostką dla car audio maniaka.

 

Zwykła, nic nie mająca na pokładzie jednostka... gdyby nie dotyk, to jest to warte w granicach 190/220 złotych.

Troszkę poczytać trzeba instrukcji, a nie wybierać oczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Sony powyżej linkowane z amazona nic nie ma wspólnego z jednostką dla car audio maniaka.

 

Zwykła, nic nie mająca na pokładzie jednostka... gdyby nie dotyk, to jest to warte w granicach 190/220 złotych.

Troszkę poczytać trzeba instrukcji, a nie wybierać oczami.

 

To może zapodasz Kolego jakieś sensowne radio 2dni na androidzie? Jak widzisz błądzimy i nie bardzo ma nas kto nakierować na coś przyzwoitego. A co myślisz, o tym co ja podałem Sony xav-ax 100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, z radiami z Androidem jest lipa, jeżeli zależy nam na jakości dźwięku. Może gdyby zainteresował Cię CarPlay lub AndroidAuto to byłoby lepiej... Chociaż ja mam jedno i drugie, to i tak odpuściłem korzystanie z tego. Korzystam muzyki z pendriva w formacie flac, natomiast nawigacja idzie z telefonu osobno i tak jest jednak wygodniej...

 

Miałem zarówno radio 2din Pioneera i Alpine (Pioneer SPH-DA120 i Alpine iLX-702D), w tym rozrachunku wygrywa Alpine. Natomiast kolejne radio, które bym wsadził... to pewnie byłby Pioneer P90 lub Alpine F1... tylko trochę bez sensu to dla mnie, bo nie zamierzam żonglować płytami CD, a i tak DSP wpadnie na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie interesuje android auto bo w sumie chciałbym korzystać z Tidala czy też spotiffy a i googlemaps chciałbym uruchomić raz na jakiś czas więc chyba zostanę jednak przy tym sony xav-ax100 lub też jego następca z amazona jednak boję się że bedę miał problemy z gwarancją przez amazon więc pozostaje ax100 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcie to, co będzie Wam pasowało.

Sami widzicie ile pomocy uzyskaliście w temacie "usług", które Was interesują :wink:

Te radia są zwykłymi zabawkami, a tutejsi Rezydenci nie bawią się zabawkami :hyhy:

W sumie te Sony będą ładnie wyglądać, a jeżeli chodzi o rozbudowę systemu, to RCA jest...

Tylko musicie pamiętać, że na pokładzie są tylko niezbyt rozbudowane filtry HPF i LPF. Przy rozbudowie systemu będzie to trochę mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając instrukcji wystarczy po nazwie jednostki/radia wpisać: manual, pdf lub oba te zwroty razem.

Np. na przykładzie instrukcji Alpine UTE-92BT:

https://www.google.pl/search?source=hp&ei=8DceXLWIAsL8swHizYLYAQ&q=Alpine+ute-92bt+manual+pdf&btnK=Szukaj+w+Google&oq=Alpine+ute-92bt+manual+pdf&gs_l=psy-ab.3..33i22i29i30.2682.14035..14894...0.0..0.1706.7725.0j11j4j2j0j1j1j1j1......0....1..gws-wiz.....0..0j0i131j0i22i30j33i10.lGrMg69Etu0

... i konkretny link np. trzeci od góry:

https://support.alpine-europe.com/manuals//2015/CDE-193BT_UTE-92BT/OM_CDE-193BT_UTE-92BT_EN.pdf

W ten sposób mozna znaleźć niemal wszystkie instrukcje... niemal, bo czasami się nie da :) Płatne są, nie za free.

Zwracaj uwagę na zwroty:

- Crossover Settings/x-over;

- Slope;

- Time Correction;

- 2way mode/3way mode

Jak jest - dobrze dla rozbudowy systemu. Nie ma - zbudujesz prostszy system, bez wielu regulowanych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 600zł wolę Alpine UTE-92BT. Ten pionek to standardowa budżetowa 2-din

tyle, że ta alpinka 1dni. Musi się podświetlenie też zgadzać - czerwone lub regulowane wielokolorowe. Tego Pionka za ile można brać? To radio ma być w zastępstwie fabrycznego radia z Audi RNS-D - chodzi mi na razie o jakieś przyzwoite radio, dźwiękowo żeby nie było gorsze od tego fabrycznego. W przyszłości za pewne zmienie. Biorąc to pod uwagę, czy jest sens się w niego pchać, np za 5 stówek, jeśli by mi się udało stargować?

 

grzeczny_52 tak jak wyżej piszę, co możesz doradzić odnośnie tego pionka - zagra lepiej od fabryki RNS-D? Podkreslam, że to radyjko na jakiś czas, jak odłożę 2-3koła to będę szukał radia do rozbudowy prawdziwego ca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...