Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze radia 2 DIN


UCash
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i które radio wybrałeś ?

Urwanie głowy było życiowe małe albo i ciut większe ;-) Póki co dalej nie wybrałem żadnego, dalej jeżdżę na fabrycznym , szlag mnie trafia bo się tnie na płytach , trzaski praski i nie wiadomo co jeszcze w głośnikach. Idą święta - może do "mikołaja" trzeba będzie się uśmiechnąć i coś wypali wreszcie z tego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam wszystkich. Panowie noszę się z zamiarem zakupu radia 2 DIN do swojej Avensis T27. Do tej pory miałem stacje multimedialną no name, z Chin, full dotyk itp. Na androidzie, chodziła całkiem fajnie, funkcjonalna ale niestety ze strony car audio słabo. Co byście polecili tak do 2.5k zł co fajnie by zagrało, dodam że w planach przez zimę jest wygłuszenie drzwi oraz wrzucenie dwudroznego zestawu na przód na początek. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć. Szukam nowego radia 2din z USB i BT, mile widziana obsługa .wav i .flac. Pod radiem będą prawdopodobnie grały głośniki Audio System R165 bez wzmacniacza. Podoba mi się Kenwood DDX317BT, ale to ostateczność, jeżeli nie będzie nic porządnego w cenie do ~800 zł. Nie potrzebuję ekranu dotykowego, ani możliwość odtwarzania filmów. Co polecacie w tym przedziale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Cześć. Szukam

 

Nie wiem czy wiesz ale i internecie istnieje coś takiego jak netykieta która mówi że jak wchodzisz na forum, to dostosowujesz się do jego zasad i  ... i WITASZ SIĘ W ODPOWIEDNIM TEMACIE !

http://www.strefacaraudio.pl/topic/53279-jeste%C5%9B-nowy-wiec-tutaj-si%C4%99-witamy-czytaj-pierwszy-post/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Chcę kupić radio i zastanawiam się nad modelami Kenwood DDX317BT oraz Kenwood DDX-4017BT i Kenwood DMX100BT

  które będzie lepszym wyborem?

Też się zastanawiam nad tymi modelami i dmx od razu wykluczyłem, bo to stary model i nie wygląda zbyt nowocześnie. Ma co prawda o 0,6" większy ekran, ale brak dvd (o ile komuś się przyda). 2 pozostałe to to samo, oba mają jakiś tam procesor dźwięku, zakładam, że identycznie bebechy. W jednym po prostu dali pokrętło zamiast przycisków, więc kwestia gustu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A co sądzicie i takim wynalazku: Kenwood DNX525DAB
http://www.kenwood-electronics.co.uk/car/oem/vw/DNX525DAB/

Zastanawiam się nad czymś dedykowanym do VW CC lub dołożeniem ramki i jakąś uniwersalną stacją obsługująca CAN. Zależy mi na wyjściu na kamerę cofania, musi być napęd cd/dvd, fajnie jakby byl android lub screen mirror (dla wyświetlania google mapy na ekranie). Ze sprzętu wewnątrz mam DEGO sp650 + Pioneer x924 i w bagażniku Excursion 10s4 - fajnie jakby radio dobrze zagrało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kenwood spełni twoje oczekiwania:

Masz wejście HDMI 

Masz wyjście na kamerę

Z USB czyta wszystko co wgrasz łącznie z MPEG4 czy FLAC

Miałem model DNX7150BT - taki sam soft i menu - można polecić.

Jedynie co ci zostanie to dokupić moduł CAN do sterowania z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc...radio na szybko zamontowane, póki co tylko na przejściu z Fakra na ISO (czyli bez opcji sterowania z kiery i wyświetlania danych z klimy) i bez wpięcia do radia kabli RCA (w poprzednim radiu nie miałem wyjść RCA). Jestem jeszcze początkujący w dziedzinie CA ale...
​Na plus:

+jakość wykonania

+jakość dźwięku (pewnie będzie jeszcze lepiej po przeciągnięciu RCA)

+wyjścia RCA osobno przód, tył, subwoofer (z opcją regulacji z poziomu radia)

+szybkość działania w trakcie obsługi (po aktualizacji oprogramowania)

+dostępność map

+rozbudowane opcje korekcji dźwięku

+DAB

+odtwarzanie FLAC

Na minus:

-dość długi proces uruchamiania (w porównaniu co RCD510 VW)

-przeciętna jakość ekranu

 

To póki co tyle...radio idealnie pasuje w oryginalne miejsce radia VW. W razie pytań służę pomocą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nieco odświeżę .

Rozglądam się za czymś w 2 din przy czym priorytetem jest możliwie naturalny, zrównowazony  dźwięk  by przyzwoitą jakość uzyskać. Potrzebuje dobrego  dżwieku a mniej multimediów. DVD jest dla mnie zbędnę, navi jak będzie to ok a jak nie to płakać nie bedę. Filtry mile widziane, czasówka niekonieczna. Oczywiście bt czy możliwość podłączenia pod sterowanie z kierownicy. 

Sygnał trafi do  starych Stegów K9 i Q 150.1 przód 16 + tw tył jakaś 2 cewkowa 20ka bo niewiele miejsca.

Najchętniej wydał bym jak najmniej ale czy powiedzmy za 1000 Pln mozna znaleźć coś z sensem? W jakim kierunku szukać?  Alpine i Clarion wydaja się  dosć drogie. Kenwood i JVC na papierze oferują wiecej za mniej ale czy to prawda?  Może konkretne modele warte uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Cześć, 
 
posiadam Avensis T25 i przy fabryce jakość dźwięku nie jest zadowalająca - dodatkowo nie posiadam bluetooth.
Chciałbym od tego zacząć zmiany w aucie, dlatego zacząłem poszukiwać estetycznego, pasującego do deski rozdzielczej radia, który posiada bluetooth i choć trochę poprawi jakość grania w stosunku do fabryki - w przyszłości zajmę się wygłuszeniem i nagłośnieniem.
 
Nie potrzebuję Androida, przydałaby się jednak kamerka cofania.
 
Zatem priorytety:
-jakość dźwięku i perspektywa rozbudowy audio
-bluetooth
-fizyczny przycisk głośniej/ciszej
-obsługa przycisków z kierownicy
-kamerka cofania(ewentualnie jako dodatek)
-kolor podświetlenia możliwy do ustalenia/pomarańczowy
 
najchętniej do 800zł, mogę dorzucić jak będzie warto. Ktoś, coś?
 
Dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad wymianą oryginalnego radia na jakieś 2din w kwocie do 1500zł. Pomijając same możliwości jednostki, które oczywiście chce żeby były jak najlepsze to zależy mi dosyć mocno na gnieździe USB. Może byc też jakaś navka, ale nie jest to mus.

 

Dodatkowo już trochę mniej w temacie po zakupie radia szukałbym suba w półkę pod tylna szyba i wzmacniacza żeby to dzwignął ładnie.

 

Autko to Lexus GS mk2 z 99r.

 

Jesteście w stanie szanowni dostojnicy polecić coś co spełni moje oczekiwania? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dlaczego tylko Alpine i Pioneer ? Nie patrzyłeś na JVC? Radio takie najczęściej ma wyjście cyfrowe , więc dalsza rozbudowa to bułka z masłem (tyle że droższa) a np. takie JVC spokojnie łyka WAV i to z USB ;)

Po optyku lecą wszystkie wejścia radia czy tylko cd ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Czy ktoś miał możliwość sprawdzenia jak sobie radzi kenwood dpx 5100bt? Szukam czegoś 2din do a4. Mam już zrobiony przód, wzmaki, niedługo sub. Potrzebuję jednostki, większość poleca alpine w296bt, ale nie ma go mnogo w sklepach, a konkurencja kenwood, pioneer jest kilka stowek tansza. Ktoś coś?

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 


czy znajdę w tej cenie no może do 1300 zł jakieś markowe radio z takimi parametrami ?

 

Markowe to budżet liga, kupić kupisz. Ale o androidzie zapomnij, jak już to mają mirror link czy jakoś tak.Do twoich wymagań starczy pierwsze lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...