Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze radia 2 DIN


UCash
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przecież miałeś DNX7280BT, DNX7260BT - nie posiada polskiego MENU, co do ustawień to to samo co 7280BT i grają bardzo podobnie, soft też trochę zamula, ale ten typ tak ma.

Jak chcesz zrobić krok w przód poszukaj czegoś z serii 92... lub DDX8026BT - wersja bez navi.

 

Ewentualnie mogę polecić Pioneer'a AVH-8400BT lub AVH-X8500BT - miałem, słuchałem i przepięknie grają dołem - bass z wooferów jest niesamowity, kenwood się chowa :) wysokie tony też dają po uszach - u siebie musiałem w equalizerze zejść do 0 bo na + 7-8 nie da się słuchać Bass też na 0 bo już woofer też mocno hulał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


wysokie tony też dają po uszach - u siebie musiałem w equalizerze zejść do 0 bo na + 7-8 nie da się słuchać Bass też na 0 bo już woofer też mocno hulał

 

No ale że co, że jak na EQ dasz +7 dB , to się dziwisz że "daje po uszach" ?   Taki EQ , to raczej ustawiamy na "minus" , a nie sztuczne podbicie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Przymierzam sie do zmiany radia w Skodzie Fabii. Obecnie posiadam Sony Gt35. Drzwi wygluszone. Midbass + tweeter Blaupunkt Power GT 65.2 SYSTEM. W bagażniku Hertz HCP2 + skrzynia Hertz

DBX 30. Szukam radia 2din z Bluetooth z obsługą zestawu glosnomowiacego streamowaniu muzyki oraz HPF. Czasówki tez mile widziane. Zastanawiałem sie nad Kenwood DPX5000BT Ale mało informacji o nim znalazłem. Mój budzę to ok. 600 zł. Z góry dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kenwood DPX5000BT

 

Miałem ów model. Radio dobre, byłem zadowolony, aczkolwiek jest trochę "kapryśne". Z plusów na pewno czytanie flac, wav, bardzo dobre opcje regulacji (filtry, sterowanie subem, dodatkowe opcje korekcji). Profil brzmienia - moim zdaniem dodaje do dolnych i górnych rejestrów, potrafił o wiele więcej wyciągnąć z głośników, niż mój poprzedni JVC. Do muzyki, której najczęściej słucham - elektroniczna, house, chillout, vocal trance - sprawdzał się bardzo dobrze.  Z minusów:

- wyświetlacz mało czytelny w pełnym słońcu,

- niestety trochę zamula przy połączeniach BT i streamowaniu (czasem od odebrania połączenia do usłyszenia rozmówcy w głośnikach z 5 sek mijało)

- kapryśny przy flac, czasem kilka wersji jednego kawałka musiałem ściągnąć, by chciał odtwarzać

- najgorsza jednak wada to reboot podczas odsłuchu niektórych flac jak i mp3 - zaczyna się kawałek - radio się wyłącza i za chwilę włącza. Trochę słabo jak na radio za 700 PLN i to takiej firmy.

 

Ostatecznie zmieniłem na Alpine 296BT - z tego jestem bardzo zadowolony i z czystym sumieniem mogę polecić. Ma czasówki, lepsza jakość dźwięku, BT działa bez zająknięcia, no ale flac i wav nie czyta... Jeżeli możesz dozbierać - rekomenduję.

 

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Trochę drożej, bo ponad 1900 ale pojawiła się 585bt na znanym Portalu aukcyjnym. Nowa z gwarancją. W porównaniu do detalu 2500 całkiem spoko opcja. A sama alpinke osobiście polecam. Procek, dipisi, sritisi itp... ( to nie ja sprzedaje! :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć Wszystkim. Chcę w swoim miśku pozbyć się fabrycznego radia i wstawić coś 2 DIN. Mile by było gdyby miało w miarę działającą nawigację (obecnie operuję garminem nuvi2425 z marketu i daje radę, więc jakby ta navi z radia działała tak jak ten garmin to mi wystarczy). Budżet jaki chcę przeznaczyć to max 3 tys. Nie ukrywam że zastanawiam się nad dołożeniem i zakupem Alpine INE-W928R ze względu na 8" ekran. CO prawda używka, ale nie wymagam nówki sklepowej. Myślałem też nad Pioneer AVH-X8800BT ale ten model nie ma wbudowanej navi a moduł kosztuje chore pieniądze. Miał może Ktoś styczność z Pioneer AVIC-F980BT ? A może powinienem popatrzeć na coś jeszcze innego ? Chciałbym aby radio miało możliwość podpięcia kamery tylnej, jak będzie miało navi będzie miło, jak nie no to jakoś będzie to trzeba przeżyć. Radio będzie podpięte pod wzmacniacz - zamierzam wymienić seryjne nagłośnienie, sub i wzmacniacz na coś lepszego. Mile widziana obsługa USB aby nie trzeba było nagrywać płyt ;-)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć Wszystkim. Chcę w swoim miśku pozbyć się fabrycznego radia i wstawić coś 2 DIN. Mile by było gdyby miało w miarę działającą nawigację (obecnie operuję garminem nuvi2425 z marketu i daje radę, więc jakby ta navi z radia działała tak jak ten garmin to mi wystarczy). Budżet jaki chcę przeznaczyć to max 3 tys. Nie ukrywam że zastanawiam się nad dołożeniem i zakupem Alpine INE-W928R ze względu na 8" ekran. CO prawda używka, ale nie wymagam nówki sklepowej. Myślałem też nad Pioneer AVH-X8800BT ale ten model nie ma wbudowanej navi a moduł kosztuje chore pieniądze. Miał może Ktoś styczność z Pioneer AVIC-F980BT ? A może powinienem popatrzeć na coś jeszcze innego ? Chciałbym aby radio miało możliwość podpięcia kamery tylnej, jak będzie miało navi będzie miło, jak nie no to jakoś będzie to trzeba przeżyć. Radio będzie podpięte pod wzmacniacz - zamierzam wymienić seryjne nagłośnienie, sub i wzmacniacz na coś lepszego. Mile widziana obsługa USB aby nie trzeba było nagrywać płyt ;-)

 

 

 

No i które radio wybrałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się zapytam.

Pacjent Forester SG 2007 rok. Seryjne radio umiera, a głośniki wołają o pomstę do nieba. Chcę ten moment wykorzystać na delikatne polepszenie audio.

Nie potrzebuję nawigacji w radiu. Chcę mieć możliwość sterowanie telefonem z radia i włączenie map google. Chcę móc puszczać muzykę z USB, audiobooki i muzykę z telefonu. CD/DVD nie jest wymagane. Przydałby się procesor dźwięku.

Na razie wymyśliłem:

Wygłuszenie drzwi przednich i pianka pod panele, głośniki GMS 960 PRO.

Nie wiem jakie radio. Też GMS?

Może ktoś wie czy da się podpiąć seryjny subwoofer z bagażnika pod nowe radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się zapytam.

Pacjent Forester SG 2007 rok. Seryjne radio umiera, a głośniki wołają o pomstę do nieba. Chcę ten moment wykorzystać na delikatne polepszenie audio.

Nie potrzebuję nawigacji w radiu. Chcę mieć możliwość sterowanie telefonem z radia i włączenie map google. Chcę móc puszczać muzykę z USB, audiobooki i muzykę z telefonu. CD/DVD nie jest wymagane. Przydałby się procesor dźwięku.

Na razie wymyśliłem:

Wygłuszenie drzwi przednich i pianka pod panele, głośniki GMS 960 PRO.

Nie wiem jakie radio. Też GMS?

Może ktoś wie czy da się podpiąć seryjny subwoofer z bagażnika pod nowe radio?

 

 

stacja 2 din wejdzie bez problemu

post-8009-0-68954200-1503324265_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

je generalnie mogę polecić coś ze strony "dzwiękowej"

a jestem zwolennikiem Alpiny - ale to przede wszystkim ze względu na możliwości podłączenia procesora

chociaż teraz Clarion wypuścił bardzo fajną stację 706 która też ma optykę i bardzo ładnie gra, ale cena to ponad 3000

z tańszych to Pioneer oraz też Alpine czytające divxy oraz mające już na pokładzie Bt - al to ok 1500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...