Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze radia 2 DIN


UCash
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heja!

 

Mam do was takie pytanko bo od dłuższego czasu myślałem o wywaleniu seryjnego radia ale jakoś zbierałem się do tego jak żółw i wkońcu nadarzyła się okazja żeby jednak to zrobić. Dużo osób mi mówiło olej 2DINowce kup se 9855 lub pokrewne ale ja jednak po już totalnym zastanowieniu i przemyśleniu nie chcę mieć dziury w desce i jestem gotów przepłacić za to troche kasy.

Otóż tak, po wstępnej selekcji radiowej jeżeli chodzi o 2 DIN i po zaznaczeniu mojego budżetu na radio circa 2000zł wyszło mi na to że starcza mi na jakąś alpinkę albo pioneera no clariony i soniaki pomijam bo to raczej będzie świeciło jak dyskoteka a nie zagra. Chcę jeszcze w ten weekend coś zamówić żeby przed świętami to zmontować w aucie.

No i ogólnie to ze wszystkiego co siedzi na allegro to zostało mi:

 

A. IVA W502R

ALPINE IVA-W 502 R NOWA STACJA MUL.CZĘSTOCHOWA (2847661983) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Radio o tyle fajne, ze w momencie gdy już znudzi mi sie a raczej przywyknę do lepszego grania z radia to można podpiąć IMPRINT i mieć procka jak w 9855 i tworzyć coś naprawde dobrego

 

B. IVE W530BT

Alpine IVE-W530BT stacja multimedialna 2DIN iPhone (2873236086) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Tu bardziej sądze że to jest kombajn niż dobry grajek, bieda z imprintem bo jedynie jaki proc może wlecieć na jego pokład to H800(Poza zasięgiem) :)

 

C Pioneer AVH 55500BT

Pioneer AVH-5500BT za AVH-4400BT NOWOŚĆ 2013 !! (2853413797) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Ogólnie to mało o nim wiadomo bo to model na 2013r, zastąpił AVH 4400BT no i nie wiem czy gra warta świeczki.

 

Nie mogę sie zdecydować na jeden z tych 3 paneli, jeżeli byście mnie wsparli swoimi opiniami i może jakąś inną propozycją do 2k z haczykiem to byłbym wdzięczny. Nie chcę kupować raczej zsuwanej używki bo jednak te zębatki,sanki i wszsystko to chodzi a jak będzie nówka to mam 24msc GW. W530BT nie daje mi to spokoju że ekran sie nie zsuwa. W Saturnie jest też do kupienia W520R System AV ALPINE IVA-W520R, Systemy AV - sklep saturn.pl za wmiare dobre pieniądze ale czy jest sens dopłacać z 502 do 520?

Ogólnie nie wiem czy tak bardzo zwracać uwagę na możliwość podłączenia procka ale niektóre autka z prockiem od alpine grają bajecznie :)

Za alpine też przemawia to że jak płacisz kupe kasy to menu już masz po polsku a w pioneerze nie ma.

Pewnie będziecie pytali się o resztę, tak więc

JR 4.300

El compy 6

plan na sezon 2013

DLS A7

Woofery R6a a o tw sie pomyśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Alpiny IVA-W502R nie polecam z tego względu że po 2-3 latach użytkowania wypala się monitor LCD i jak oglądasz potem Filmy to przebija menu ze słuchania radia czy mp3, widać to dokładnie na zdjęciu nr 2 na tej aukcji: ( widać duże wypalone cyfry )

 

http://allegro.pl/iva-w502r-full-komplet-okazja-i2861808732.html

 

Zresztą sam miałem 2 sztuki IVA-W505R i było w nich to samo.

 

Co do 2 pozostałych nie wypowiadam się bo nie miałem styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dźwiękowo ta IVA, bo ja to tam żadnego filmu na tym nie obejrze. Ma to służyć jako wypełniacz 2 din i monitor do kamery cofania. Głównie to chodzi mi o to żeby dobrze grało, bo seria jest żenująca i jest najsłabszym ogniwem zestawu który osłabie ogólną jakość posiadanego sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywalnie z Alpine CDA-117Ri, ale za te pieniądze to bym wolał Pioneer'a AVH-8400BT z tego względu że ma zdejmowany panel przedni, oraz ma więcej ustawień do dźwięku m.in:

8 pasmowy korektor dźwięku - alpine ma tylko bass i sopran :/

Wbudowany Bluetooth - alpine nie ma

210 kolorów podświetlenia - alpine ma tylko 1 biały

Dzięki bluetooth możesz słuchać muzyki z telefonu

czyta :Skompresowane pliki audio MP3, WMA, AAC na CD czy USB

oraz filmy w HD WMV (HD), H.264 (HD) -alpina nie ruszy tego

 

zresztą tutaj masz jego wszystkie dane:

 

http://www.pioneer.pl/pl/products/AVH-8400BT/print.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, o INE-S900R słyszałem ale ma ten sam problem co IVE 530BT, że nie ma ekranu z TILT.

Na tego Pioneera 8400BT też patrzylem ale jakoś tak z przymrózeniem oka bo 2100zł stacja i "chyba" zamknięta droga do zrobienia aktywki. W Alpine mam PXA H100 itd. i wtedy mamy pełny zakres ustawień a w Pioneerze jak jest, można podpiąć jakiś zewnętrzny procesor dźwiękowy, żeby wzbogacić audio o czasówki itp. ?

Tak czy inaczej ten 8400BT ma dla mnie niepodważalną zaletę jaką jest adv. app mode. dzięki czemu nie potrzebuje mapy, modułu GPS i tak dalej tylko kabla do iPhone'a żeby przetransferować ekran telefonu na ekran w samochodzie. Jeżeli znajde 8400BT w cenie do 2k to pewnie się na niego skusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC jakoś tak kojarzylo mi sie zawsze z nie takim typowo "car audiowym" sprzętem. Sezon 2013 ma obrodzić w nowe klocki, bo to co jest teraz to jest tak skromnie zrobione dlatego chcę jakąś fajną i ciekawą podstawę do dalszej rozbudowy. Kilka osob mi tlumaczyło daj se siana z 2 dinowcami, bo mi bardziej niż na tym dotykowym ekranie to zależy na fajnym graniu ale jednak potrzebuje tą "zapchajdziurę" a że kasa do wydania jest jaka jest to obracamy sie w kwocie do ~2k za radyjko. Ogolnie to chcialbym jak najlepiej wydać ten hajs dlatego nie wybrałem na pałe jednego z tych 3 które podalem wyżej tylko przyczolgałem sie do was po poradę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, moje KD-BT22 (1DIN) bez problemu czyta WAVy ze 120GB dysku 2,5". Wbrew powszechnym opiniom, (samochód nie parkowany w ogrzewanych garażach) dysk się nie psuł - rok jeżdżenia, a po wyjęciu i skanowaniu Victorią, dysk wyglądał jak nowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja trzymam furkę pod chmurką ale jakoś nie obawiam się o matrycę. Nie sądzę że radyjko będzie dłużej niż 2-3 lata w aucie a na 2 lata mamy gwarancje.

 

@Edycja

 

Możliwe, że czas na zmiany światopoglądu ale wskaż jakieś fajne radio JVC z TILT do 2000zł :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sory, nie o to mi chodziło. Wiadome, że nikt nie poda Ci niczego na tacy. :)

Myślałem że masz w głowie jakiś taki model który jest warty zainteresowania. Oblukam te JVC, ogólnie i tak wszystkie te panele mają podobne parametry. Mi głównie chodzi o to by móc na tym nie tyle co zbudować centrum multimedialne co dobrego 2-way'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"DLS A7

Woofery R6a a o tw sie pomyśli "

Do tego potrzebna ci aktywna zwrotnica ??

jak puścisz to przez zwykłą zwrotnice a zwrotnicę z "radia" podejrzewam że nie usłyszysz różnicy :)

Jak chcesz zapchać 2 dziury to kup sobie procka H-701 ze sterownikiem + do tego radio np Alpine IVA-d106 z wyjeżdzanym monitorem i wtedy będziesz miał świadomość że nie wydałeś pieniędzy na byle co, skoro żaden 2din ci nie odpowiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiada mi IVA 502, 8400BT z tych co tak przeglądnąłem. O 8400BT nikt nic złego nie powiedział ale wiem, że będzie potem kombinacja z prockiem. Zobaczymy, chyba zamówie tego 8400BT. Podoba mi sie i ma przewagę nad 5500BT i IVA 502, że mogę pogłaczyć iPhone'a i używać navi bez odbiorników, które są kosmicznie drogie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na 8400BT, za dwa dni będzie u mnie w domu. Montaż natychmiastowy i mam nadzieje przeskok jakościowy jeżeli chodzi o dźwięki z głosników

Daj znac jak podlaczysz, mam tylko nadzieje, ze dzwiek nie bedzie taki sam jak z DEH 8400BT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...