Skocz do zawartości

Głośnik Focal K2 Power przestał grać


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, 

głośnik jak w tytule, K2 Power. Od roku sporadycznie zdarzało mu się przerywać. Wystarczyło dać więcej basu/pogłośnić i wracał do żywych na kolejny miesiąc. Z czasem zaczęło mu się jednak pogarszać i trzeba było ręką uderzyć w boczek drzwi żeby odpalił. Niestety nadszedł ten dzień kiedy walenie w boczek również nie pomaga. Zdemontowałem głośnik i w jego miejsce wrzuciłem jakieś elcomp6. Niestety to zagdakało poprawnie, więc K2 Power is dead :(

Pytania:

0) Jakiś pomysł co mu jest? Może to częsty przypadek w tym modelu?

1) Czy głośniki się naprawia?

2) Ma ktoś namiary na jakiegoś speca który się  podejmie naprawy?

3) Może spec jest z Warszawy przy okazji?

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź miernikiem przejścia i wartości oporu. Sprawdź luty terminala. Potem luty tego drutu co leci do cewki. Jak masz czym i wiesz jak to dobrze zrobić - popraw dla pewności styku. Jeśli to nie pomoże - prawdopodobnie cewka. Czasem w k2p luzował się nadbiegunnik. Zobacz czy jest centralnie umieszczony względem magnesu. Jeśli wszystko Ok i nie gra to wysłać komuś na dokładne sprawdzenie , ewentulaną naprawę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź miernikiem przejścia i wartości oporu. Sprawdź luty terminala. Potem luty tego drutu co leci do cewki. Jak masz czym i wiesz jak to dobrze zrobić - popraw dla pewności styku. Jeśli to nie pomoże - prawdopodobnie cewka. Czasem w k2p luzował się nadbiegunnik. Zobacz czy jest centralnie umieszczony względem magnesu. Jeśli wszystko Ok i nie gra to wysłać komuś na dokładne sprawdzenie , ewentulaną naprawę

Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem opór na plusie i minusie - brak połączenia. Dopiero w miejscu w którym druciki stykają sie z membraną, w miejscu klejenia pojawia się opór 4Ohmy, wydaje mi się że to może być problem, te druciki się utleniły? Rzeczywiście wyglądają kiepsko. Jutro postaram się na krótko podpiąć sygnał w tym miejscu i sprawdzę czy głośnik zagra. Tak czy inaczej nie planuje sam lutownica za 8,50zł dotykać tego sprzętu. Muszę kogoś poprosić o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...