Skocz do zawartości

Subwoofer do skrzyni ok. 5 - 7l


Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały dylemat odnośnie zrobienia subwoofera do ibizy z 2006r.

Nie chcę zabierać miejsca, w już i tak małym bagażniku.

Do głowy przychodzą mi dwie opcje umiejscowienia subwoofera:

1. We wnęce w  kole zapasowym.

2. Wykonać zabudowę boczków. Tu wyjdzie właśnie litraż z tematu, czyli te 5 do 7 litrów.

 

Znalazłem głośnik pod taki litraż, a mianowicie: JL Audio 6W3v3-4.

 

Tu mam pytanie do osób bardziej obeznanych w temacie.

Opłaca się robić dwie zabudowy po obu stronach bagażnika, czy lepiej jedną stronę zabudować?

 

Ewentualnie opcja nr. 1 wydaje się w miarę sensowna pod względem wielkości głośnika.

Nie potrzebuję w samochodzie jakiejś niesamowitej ilości basu, pod tym względem na fabryce jest prawie dobrze.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dwa takie 6,5" suby dadzą radę :) Pamiętam jak do 306 czyli też mały hatchback wsadzilem dwie kolumny Bose z przetwornikami 6,5" pod wzmacniaczem ze starej Serii blaupunkta 2x75w RMS z filtrem 80hz, to nie jedna skrzynia 12" się chowała :) Tyle że to były kolumny BR... Ale to były jednak kolumny 2 drożne a ty chcesz wsadzić typowe Suby stworzone do grania najniższym pasmem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helix P8 potrzebuje skrzynki 8 l, zrób taką, napchaj waty wygłuszającej do pełna i ciesz się graniem. Wystarczy jeden. Albo zrób po prostu bardzo porządnie przód, na odpowiednich wooferach z odpowiednim wzmacniaczem i nie zajmuj sobie głowy subwooferem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na angielskim forum ktoś robił zabudowę boczku i wyszło mu 5.5l pojemności.

Zobaczę jeszcze co z tego wyjdzie.

 

Przód chcę zrobić na kicx pro 6020, te akurat słyszałem i myślę, że pasowały by u mnie.

 

Tylko jeszcze muszę zrobić bilans energetyczny, ile mocy mam do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 8w3v3-4 w miejscu po przednim schowku, świetnie uzupełnia przód, jest niesamowity kick. Udało się wybudować komorę 10.3l netto, pamiętaj że sam głośnik zabierze Ci około 1l z pojemności i że w takim setupie musisz bardzo dobrze zamocować komorę bo inaczej nic dobrego z tego nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...