facebook

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Subwoofer ~1000zł closed

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bartman

Bartman
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 22:26

Przy jakim zboczu te ciecia?

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:D

#22 Sinoff

Sinoff
  • Użytkownik
  • 5114 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 22:42

Spróbuj trzecim rzędem suba przyciąć.

#23 Davidho

Davidho
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 21 styczeń 2019 - 09:36

Przód 12db/oct, sub 24 db/oct. Tak mam teraz (Steg ma do wyboru 12/24), a radio niestety lpf brak.

#24 ZoHaN

ZoHaN
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 21 styczeń 2019 - 16:02

Hmm a podpowie ktoś jak to zrobić w Alpine? Bo mam tylko lp,pp,lt,pt i sub. W p80prs wiem że można osobno ale w Alpine niestety chyba nie.

Usiądź w aucie i najpierw podaj odległości z poszczególnych głośników. Mierz od zagłówka.

#25 Bartman

Bartman
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 21 styczeń 2019 - 23:05

Przód 12db/oct, sub 24 db/oct. Tak mam teraz (Steg ma do wyboru 12/24), a radio niestety lpf brak.

40hz przy 24db ? Nigdy czegoś takiego nie słyszałem. Sub  gra czy tylko sie sporadycznie odzywa?

#26 Sinoff

Sinoff
  • Użytkownik
  • 5114 postów

Napisano 21 styczeń 2019 - 23:25

Nie masz słyszeć czy się odzywa bo z założenia uzupełnia pasmo, ma grać to za czym nie przepada i zdecydowanie łatwiej pokleić go wówczas z przodem, no i nie ma powodu aby robił robotę wooferów. Czy takie strome cięcie będzie zbawienne dla grania to już pewnie kwestia konkretnego auta i reszty instalacji.

#27 Davidho

Davidho
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 00:30

Dokładnie, dopiero przy takim cięciu zaczyna to jakoś współgrać, a nie walić z tyłu. Gdybym miał możliwość popróbowałbym jeszcze z 18 db/okt ale niestety 137bti nie ma aktywnej zwrotnicy. Odległości zmierze jutro, bo ten setup w drugim aucie siedzi. Do tej pory czasówki ustawiałem na ucho tzn. Tak żeby rozszerzyło scene ale finalnie żebym dźwięk słyszał z zza środka deski rozdzielczej(w centralnym punkcie).

#28 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 297 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 07:37

Stawiam na to, ze cos jest nie tak z paczką suba lub frontem (wooferami) skoro tak trudno o granie z przodu. Tym bardziej nie zmieniłabym głośnika, tylko starał się poprawnie zgrać to co jest.

Alpine iLX-702D, Alpine PDX-V9, Morel MT-350, MP 5.16, Morel MXR 280, Morel Ultimo Ti 12

#29 Davidho

Davidho
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 10:15

Właśnie siedzę w samochodzie i odległości wyglądają następująco:mierzone od zagłowka-lewy tw 107cm, lewy woofer 125cm, prawy tw 138cm, prawy woofer 151cm, sub od tunelu środkowego ok 200cm.

#30 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 297 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 13:37

Wszystko powinieneś mierzyć od zagłówka a nie suba od tunelu środkowego... Poza tym paczka dla tego suba jak zaleca producent czy większa? Drzwi dobrze zrobione i woofery grają dołem nawet przy wyłączonym subie?

Alpine iLX-702D, Alpine PDX-V9, Morel MT-350, MP 5.16, Morel MXR 280, Morel Ultimo Ti 12

#31 krisman

krisman
  • Użytkownik
  • 1724 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 15:55

40hz przy 24db ? Nigdy czegoś takiego nie słyszałem. Sub  gra czy tylko sie sporadycznie odzywa?

To juz by musialyby byc super mega kozak nisko grajace woofery do takiego przyciecia suba.

A jak bedzie za duzy odstep miedzy filtrami to tym bardziej nie da sie dokleic, wiem z wlasnego skromnego doswiadczenia, ze nie ma co na sile jak najnizej z podzialem schodzic.

Druga bardzo wazna sprawa, to dobor poziomow wf/sub.

U siebie tne wf 50Hz/18dB, suba 50Hz/12dB nie da rady go usluszec z tylu.

Nie ma gotowej recepty, w kazdym aucie bedzie inaczej, podstawa to dobrac faze i ciecia, czasowka to tylko dopieszczenie.

#32 znachor32

znachor32
  • Użytkownik
  • 353 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 20:30

a ja z własnego doświadczenia wiem że każde auto jest inne, nie ma co mówić o pewnikach i że u mnie to tak nie zagrało.

próby odsłuch, znajomy co zweryfikuje i w kółko  aż będzie dobrze.

nie znam kozaka co zaczyna z ca i za drugim razem zrobił granie jak na zawody.

Morel Fan 

#33 Davidho

Davidho
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano wczoraj, 11:13

Wszystko powinieneś mierzyć od zagłówka a nie suba od tunelu środkowego... Poza tym paczka dla tego suba jak zaleca producent czy większa? Drzwi dobrze zrobione i woofery grają dołem nawet przy wyłączonym subie?

Okej, z czasówkami i tak kombinuje "na słuch". Paczka raczej ok, producent zaleca 18,4l a jest 20l-pojemność głośnika. Może na próbę zmniejszę trochę litraż w weekend. Przód już pisałem, że jest dynamat+pianki na dystansach i lata bajecznie. Tylko tego suba nie mogę skleić i nawet wole słuchać ostatnio bez suba, bo mnie denerwuje. Teraz mi brakuje pełnej aktywnej zwrotnicy w radiu, bo jestem troszkę ograniczony jeżeli chodzi o cięcia i testowanie.

#34 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 297 postów

Napisano wczoraj, 11:52

Pierwsze co zrób to dokręć sobie w środku paczki na tylnej ściance jakieś deseczki lub kawałki mdf (nie jest to istotne), policz sobie jaki muszą mieć wymiar aby zdjąć 1,5 l objętości obudowy (np. 60 cm kantówki 5x5 cm). Potem zacząłbym wszystko od nowa, ustawiając cięcia subwoofera 50Hz/12dB oraz wooferów 80Hz/12dB. I jeszcze istotne pytanie, czy bez suba woofery grają prawidłową ilością basu? Wszystko z nimi jest ok?

#35 Davidho

Davidho
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano wczoraj, 12:17

Tak zrobie ze zmniejszeniem paczki w weekend i dam znać. Co do przodu gra super, bez suba ludzie i tak myślą że sub gra. Także basu z Focali nie brakuje.

#36 znachor32

znachor32
  • Użytkownik
  • 353 postów

Napisano wczoraj, 13:17

a pr obowałeś zmienić faze na subie?

Morel Fan 

#37 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 429 postów

Napisano wczoraj, 15:46

grają 2x Re audio srx10 w closed 20l.

Jedna sztuka może pracować od 9.9 litra do 18.5 litra w zamkniętej. Czyli 20 L mieści się w tolerancji fabrycznej. Spadki (dB) pomiędzy wartościami pojemności są niewielkie, ale będą słyszalne - doświadczyłeś tego po zmianie wytłumienia.

50 Hz - 3,0

40 Hz - 5,4

30 Hz - 9,6  dla 10 L/szt. Czyli tak jak u Ciebie.

50 Hz - 3,0

40 Hz - 4,9

30 Hz - 8,0  dla 18 L/szt. dla max. zalecanej budki.

W sumie pracujesz niemal na minimum pojemności dla tych subów, więc jak ją zmniejszysz, to będzie poza normą. Z drugiej strony można pokombinować.

#38 Davidho

Davidho
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano wczoraj, 17:36

Nie zrozumieliśmy się.20l jest dla sztuki, dwie osobne skrzynki. Faza zmieniona, wytłumienie max wełna ze strony tonsila i sporo na + zmieniła.

#39 mamusa

mamusa

Dwumasa

• SCA Team
  • 1259 postów

Napisano wczoraj, 17:41

Zmniejsz skrzynkę choćby na próbę, bo masz właściwie maksimum dla tego głośnika, do tego wytłumione. 

HU: Alpine DVA-9965 -> Front: Morel Integra Ovation 4 + MP 5.16 Mk2 -> Sub: 2x Intertechnik MDS 08 -> Amps: U-Dimension Pro 3.4 + Pro 10.4 -> RCA: AIV Colorado

#40 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 429 postów

Napisano wczoraj, 18:24

O.K.

Sprawdzałeś poprawność połączenia biegunowości obu subów?

Może jest błąd, który powoduje pracę w różnych fazach i fale dźwiękowe się znoszą. Trochę naginam, ale trzeba to sprawdzić i być pewnym.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych