Skocz do zawartości

Subwoofer ~1000zł closed


Davidho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie masz słyszeć czy się odzywa bo z założenia uzupełnia pasmo, ma grać to za czym nie przepada i zdecydowanie łatwiej pokleić go wówczas z przodem, no i nie ma powodu aby robił robotę wooferów. Czy takie strome cięcie będzie zbawienne dla grania to już pewnie kwestia konkretnego auta i reszty instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dopiero przy takim cięciu zaczyna to jakoś współgrać, a nie walić z tyłu. Gdybym miał możliwość popróbowałbym jeszcze z 18 db/okt ale niestety 137bti nie ma aktywnej zwrotnicy. Odległości zmierze jutro, bo ten setup w drugim aucie siedzi. Do tej pory czasówki ustawiałem na ucho tzn. Tak żeby rozszerzyło scene ale finalnie żebym dźwięk słyszał z zza środka deski rozdzielczej(w centralnym punkcie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40hz przy 24db ? Nigdy czegoś takiego nie słyszałem. Sub  gra czy tylko sie sporadycznie odzywa?

To juz by musialyby byc super mega kozak nisko grajace woofery do takiego przyciecia suba.

A jak bedzie za duzy odstep miedzy filtrami to tym bardziej nie da sie dokleic, wiem z wlasnego skromnego doswiadczenia, ze nie ma co na sile jak najnizej z podzialem schodzic.

Druga bardzo wazna sprawa, to dobor poziomow wf/sub.

U siebie tne wf 50Hz/18dB, suba 50Hz/12dB nie da rady go usluszec z tylu.

Nie ma gotowej recepty, w kazdym aucie bedzie inaczej, podstawa to dobrac faze i ciecia, czasowka to tylko dopieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z własnego doświadczenia wiem że każde auto jest inne, nie ma co mówić o pewnikach i że u mnie to tak nie zagrało.

próby odsłuch, znajomy co zweryfikuje i w kółko  aż będzie dobrze.

nie znam kozaka co zaczyna z ca i za drugim razem zrobił granie jak na zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powinieneś mierzyć od zagłówka a nie suba od tunelu środkowego... Poza tym paczka dla tego suba jak zaleca producent czy większa? Drzwi dobrze zrobione i woofery grają dołem nawet przy wyłączonym subie?

Okej, z czasówkami i tak kombinuje "na słuch". Paczka raczej ok, producent zaleca 18,4l a jest 20l-pojemność głośnika. Może na próbę zmniejszę trochę litraż w weekend. Przód już pisałem, że jest dynamat+pianki na dystansach i lata bajecznie. Tylko tego suba nie mogę skleić i nawet wole słuchać ostatnio bez suba, bo mnie denerwuje. Teraz mi brakuje pełnej aktywnej zwrotnicy w radiu, bo jestem troszkę ograniczony jeżeli chodzi o cięcia i testowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co zrób to dokręć sobie w środku paczki na tylnej ściance jakieś deseczki lub kawałki mdf (nie jest to istotne), policz sobie jaki muszą mieć wymiar aby zdjąć 1,5 l objętości obudowy (np. 60 cm kantówki 5x5 cm). Potem zacząłbym wszystko od nowa, ustawiając cięcia subwoofera 50Hz/12dB oraz wooferów 80Hz/12dB. I jeszcze istotne pytanie, czy bez suba woofery grają prawidłową ilością basu? Wszystko z nimi jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grają 2x Re audio srx10 w closed 20l.

Jedna sztuka może pracować od 9.9 litra do 18.5 litra w zamkniętej. Czyli 20 L mieści się w tolerancji fabrycznej. Spadki (dB) pomiędzy wartościami pojemności są niewielkie, ale będą słyszalne - doświadczyłeś tego po zmianie wytłumienia.

50 Hz - 3,0

40 Hz - 5,4

30 Hz - 9,6  dla 10 L/szt. Czyli tak jak u Ciebie.

 

50 Hz - 3,0

40 Hz - 4,9

30 Hz - 8,0  dla 18 L/szt. dla max. zalecanej budki.

 

W sumie pracujesz niemal na minimum pojemności dla tych subów, więc jak ją zmniejszysz, to będzie poza normą. Z drugiej strony można pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegunowość okey, skrzynki pomniejszone do 17l i w końcu gra. Jest na duuuży +, podsumowując nie zawsze warto wymieniać klocki, dopracować system i wtedy dopiero kombinować. Kolejnym krokiem może będzie bi amp i aktywne cięcie ale na razie jestem zadowolony. Dziękuje wszystkim za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...