Skocz do zawartości

Brak dźwięku w przednich głośnikach JVC KD-G521


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Radio-mp3 JVC KD-G521. Od pewnego czasu oba przednie głośniki nie działają. Kiedyś zdażyło mi się coś przez przypadek przestawić i przednie głośniki przestały działać, wtedy pomógł mi znajomy ale teraz nie może sobie przypomnieć co zmieniał w ustawieniach. Ściągnąłem instrukcje do tego radia ale nie widzę ustawienia dzwięk przód + tył dla głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FADER zapewne, taka tam regulacja przód-tył. Jak przesuniesz na Rear(czyli tył) to przód wyciszysz i odwrotnie. Przód to zazwyczaj FRONT, że sobie na mały cynizm pozwolę. FADER to opcja będąca zazwyczaj sąsiadem BALANCE

Jeżeli tego radio nie ma moje zdziwienie będzie wręcz namacalne. Idę o zakład, że ma ale czytanie instrukcji odbyło się niestarannie

Chyba, że radio ma wyłączanie wzmacniacza wewnętrznego ale...

... wówczas z tyłu by też skarpetek nie szarpało. Byłaby cisza jak w definicji -taka cicha całkiem

Kolejne co może być to ogólnie pojęta opcja DUAL ZONE i tam przestawione(może być opcja "tylko tył").

A jeszcze inna to wysunięte kabelki z jakiś tam złączek jakie się czasem widuje(oba na raz? Małe szanse ale szarpanie przy montażu może się zemścić). Może być zwyczajnie uszkodzenie elektroniki.

Nie chce mi się czytać za ciebie instrukcji, jednak to radio bez wątpienia trudne nie jest. Zacząłbym od ogólnych poradników jak się radio ustawia. Pewnie ktoś napisał coś takiego, bo FAQ Nazara to kompletnie mi w kontekście nie leży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


było ustawione loud off co zmieniłem na loud on i przednie głośniki zaczeły działać.

 

Teraz to ja zgłupiałem. Przyznaję -dwie godziny snu ostatniej doby ale mimo wszystko powinienem coś załapać. A tu nic. 

Włączenie loudness spowodowało zadziałanie przednich głośników? Loud ON i grają, loud OFF i nie? Nie to, że grają inaczej, czy coś inne przestawiałeś tylko samo loud ON naprawiło... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...