Skocz do zawartości

pick up jakie woofery pod kanapę?


rxr2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 


 


przygotowuje sobie autko na wakacje i taki mam dylemat jakie  subwoofery wsadzić pod tylną kanapę.


 


Ale po kolei:


 


jednostka sterująca to Ipad mini 4 zamontowany w desce  z niego sygnał po bluetooth idzie na wzmacniacz z DSP  mosconi d2 x4 100W  i on robi aktywny przód  opary o  Gladen ZERO PRO 165.2 PP, oraz podaje sygnał na subwoofer


https://www.gladen.c...5_2PP_AKTIV.pdf


 


sygnał z dsp idzie na piec sub Harman Kardon CA 1500M niecałe 1000W rms w 1ohm lub 650W w 2ohm  i teraz pytanie :)


 


ze względu na kompletny brak przestrzeni ściągnąłem ze stanów  dedykowaną skrzynie zamkniętą pod moje auto ma ona 42l i  jej dedykowana pod 2 woofery 10" max głębokość montażowa 150mm  skrzynia jest dosyć długa ma 100cm ale wysokość i pochylenie ścian jest dosyć skomplikowane. Wyłożyłem ją wełną owczą  i obiłem pod kolor tapicerki. 


 


 


dlatego teraz pytanie co tam posadzić 


 


myślałem o HX10sq Tego dobrze znam ( mam obecenie  2x HX8SQ) albo cos pokroju Helix P10w Precision czy inne nisko pracujące w małych zamkniętych obudowach. 


 


choć by trzymać linie modelową i włoski rodowód może jednak Gladena rs10 http://www.gladen.de/GladenWooferPDFs/RS10.pdf


 


Dodam jescze symulacje z kilkoma ciekawymi propozycjami ( ale proszę się nie sugerować) 


W kolejności od góry


JL 10w3-D2


REX-10S4 (bardzo tani)


DEI 4104 (tani i stary) 


HX10SQ


 


post-16710-0-03365800-1546907050_thumb.png


 


oraz  dodatkowo  potraktowane  z DSP  +6Db 30Hz i low pass 120HZ


post-16710-0-84096300-1546907061_thumb.png


 


 


co sądzicie ? 


A i zapomniał bym potrzebuje ciepłego nie za twardego basu do muzyki rock jazz i alternatywna elektroniczna.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JL 10w3v3-2

Edit: co prawda glebokosc montazowa to 151mm, ale chyba dasz rade jakis dystansik zrobic zgrabnie.

Sprawdziłem i dokładnie mam 153-158mm w zależności od średnicy magnezu driver`A

 

Więc wejdzie Qts też ma wysokie więc się nada na zamkniętą mała obudowe. Pytanie czy wart tych 2x 1000zl na tle konkurencji. Posiadając DSP i cyfrowy wzmacniacz o dynamice ponad 105Db z bardzo precyzyjnym filtrami w zasadzie można dowolnie ukształtować te w/w głośniki. Oczywiście tylko na papierze czy w pomiarach.

 

Bo odsłuch może się różnić od Tychy idealnych wykresów. Pytanie jest czy dsp i modyfikacja bez stratna toru syn woofera może zastąpić takiego JL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecalbym, gdybym nie znal tego glosnika :) Moim zdaniem wart swojej ceny. 

Mozesz odezwac sie tez do uzytkownika Raadek, wiem ze kiedys mial w sprzedazy JL i byc moze da rade zalatwic troszke taniej.

 

Z pozostalych: AS to raczej takie twardsze granie, RE moglby rowniez spelnic Twoje oczekiwania, DEI 4104 nie znam, ale bogus1984 mial i moglby cos naskrobac na ich temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...