Skocz do zawartości

Pioneer gm x 924 czy udźwignie dość mocne woofery?


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Piszę aby prosić was o radę.

Jest do nabycia w niezbyt okazyjnej cenie ale za to perfekcyjnym stanie wzmacniacz Pioneer GM-X924 o którym słyszy się wiele dobrego. Jednak czy wzmacniacz ten zdoła napedzic woofery u-Dimension Prox M6 oraz w mostku subwoofer RE audio re 12s4?

Lubie słuchać głośno muzyki i zależy mi na pełnym wykorzystaniu wooferow oraz tego suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pod nim Dego sp650 oraz Excursion 10s4. Jakoś dawało radę, przód klasa, sub trochę gorzej, w sedanie miałem gain głośników mocno skrecony a suba rozkręcony prawie na max

Ja zmieniłem na Sony ES XM-450G i było lepiej. Zresztą Sony zaraz będę miał wolnego do sprzedaży ale nie namawiam. Niech inni się wypowiedzią bo może Tobie wystarczy to co oferuje Pioneer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Piszę aby prosić was o radę.

Jest do nabycia w niezbyt okazyjnej cenie ale za to perfekcyjnym stanie wzmacniacz Pioneer GM-X924 o którym słyszy się wiele dobrego. Jednak czy wzmacniacz ten zdoła napedzic woofery u-Dimension Prox M6 oraz w mostku subwoofer RE audio re 12s4?

Lubie słuchać głośno muzyki i zależy mi na pełnym wykorzystaniu wooferow oraz tego suba.

Może zacznij od tego, co chcesz uzyskać. Czy masz już te głośniki i znasz ich grę spod innego wzmacniacza? Czego Tobie brakuje lub czego jest zbyt dużo w tym zestawieniu i dlaczego akurat ta seria Pioneera Cię interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele dobrego można o tym wzmacniaczu wyczytać i jest niedrogi (dodatkowo upatrzony przeze mnie model wygląda jak nowy). Nie musi to być aż tak koniecznie ten pionek.

Głośniki moje grały pod kilkoma wzmacniaczami o mocy do około 70W (alpine pdr, helix a4, audison vr 209, infinity Kappa 54a). Głównie brakowało mi dobrego kicka. Pod ww audisonem było super ale ma on tylko 2 kanały a nie mogę sobie pozwolić na 3 wzmacniacze w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Głównie brakowało mi dobrego kicka

Na podstawie kilkutygodniowych doświadczeń z GM-X922, właśnie TO mu nie wychodziło. Jeśli chodzi o Bass, to TĘ serię kojarzę z takim jakby "gumowym" graniem bassu przez woofer.

Dobry kick, czyli zwarty w odpowiedniej ilości, czy chcesz go sporo i twardego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Pionek nie jest jakimś drogim piecem, nawet w ekstra stanie, więc sądzę, że budżet nie wchodzi poza 3 cyfry.

Nic nie obiecuję, ale posłuchałbym Rockfordów z przełomu wieków, ale raczej tych mocniejszych. Sporo osób uważa, że grają tak, jak tego chciałbyś. Może podepnij sobie u kogoś tylko pod przód nawet jakąś 2-kanałówkę, żeby zweryfikować charakter tego pieca. Z takich 4-kanałowych kompaktowych (może nie spełniających Twoich wymagań) były np.: 600a4, 550x, 551x, a z tych mocniejszych to 800a4, 750x.

Mam na półce Punch 500a2, gra dołem nieźle, ale czy aż tak mitycznie? Nie tego od niego oczekiwałem. Z drugiej strony, wiele lat temu podłączałem na takiej szybkiej wrzucie u siebie RF 2-kanałowy, jakiś 800 z tych kanciastych (800a2, 800.2 ?) i robił niezły bałagan w pudełku. Wiele z tego już nie pamiętam, ale zaznaczył się w pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...