Skocz do zawartości

Uchwyty na tweetery


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie średniak udimension proX M3 w słupku jeszcze się schowa i nawet nie wyjdzie to ogromne bo już raz rzeźbione było, kinkiet chyba dość spory by wyszedł pod vectre c

 

Nabazgrane w Note 9

będę niebawem robił pod zielone kappy 10cm to Ci pokaze, myślę ze będzie jako tako . No chyba że koniecznie chcesz zachować konkretny litraż, ale w takim przypadku i w slupku będzie dużo trzeba nadbudowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

U mnie doczko zgrabniej to wyszło bo jako oparcie dla kuli wykorzystałem zrobione słupki wcześniej pod inne głośniki. Nowe tweetery (w tym przypadku DLS DUR1) miały inną średnicę (większą) i inną charakterystyke kierunkową więc z pomocą przyszły kule. Wykonane z brązu (deczko drogi materiał ale taki wtedy miałem pod ręką) i polerowane na połysk. Pierścień mocujący z siatką wytoczony z alu i tez polerowany.

Obecnie leżą bezużytecznie w kącie razem z głośnikami.

 

post-4960-0-23424500-1578000079_thumb.jpg

post-4960-0-81128500-1578000102_thumb.jpg

post-4960-0-44368800-1578000118_thumb.jpg

post-4960-0-77708400-1578000141_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brak zgrabności wynika z faktu pojemności i średnicy przetwornika (fountek FR58EX). Niestety też nie mogłem pozwolić sobie na rzeźbę w słupku, bo ten w GS300 mk1 połączony jest razem z całym słupkiem B, biegnie wzdłuż podsufitki i ma też taki sam materiał (welur na piance). Stąd nie mogłem wyrzeźbić innego kształtu, bo nie miałbym czym tego obić tak żeby pasowało do reszty wnętrza.

d007385b903cf94dff6d9572a21180ec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni wolą blondynki a drudzy...

Inni grają na tym co mają, bo innego mieć nie mogą.

 

Nie zaprzecze, że wolałbym coś czego praktycznie nie widać, ale... sztuka kompromisów - kasa, estetyka wykończenia i koncepcja instalacji.

 

Z drugiej strony nie mógłbym patrzeć gdyby połowa odległości między słupkiem A i C była w 2 kolorach, a tak ten sam flok będzie na konsoli, ramce radia i panelach sterowania szybami i wyjdzie komplet. Auto w środku wielkie więc i na żywo kinkiet się gubi.

 

Piciu81, a pokaż swoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z kolei 3-way z wielkimi średniakami na słupkach to lipa. 15-20% widoczności + słupki, trójkąty i ograniczenie widoczności znaczne. Dobrze zestrojony 2-way zagra nie gorzej (może inaczej). Ale jak kolega wcześniej pisał "wolnoć Tomku w swoim autku".

Nie mówię tu o jakości ani formie bo to już każdy wedle swego gustu.

 

Takie słupexy zrobione na gotowo to już chyba tylko w systemach, przy których właściciel nie zamierza już nic dłubać. Bo jak się trafi inny (może lepiej grający) przetwornik i trzeba zmienić średnicę, ukierunkowanie, wielkość komory pod średniaka to cała robota w ch... lub nowe słupki i nowa rzeźba.

A jak wiadomo nie tak łatwo zostać przy jednym (powiedzmy ostatecznym) setupie bo posłucha się innego systemu, ktoś wsiądzie posłuchać (i wyrazi swoją opinię) i dalsza pogoń za lepszym graniem bierze górę.

Ach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak złe nie ma z tą widocznością, tak naprawdę tylko lewa strona trochę przysłania szybę. Słupków do 3-way nie wykonuje się na palę a testowe komory dosyć łatwo wykonać i zamontować. Podpowiem ze małe doniczki sprawdzają się wyśmienicie. Oczywiście masz racje ze zmianą przetworników, przesiadka z małego na większego średniaka wiąże się z kombinacjami lub wykonaniem słupków od nowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być.

Ten mid ma 80mm, to żony auto, nic nie mówiła że czegoś nie widzi to raczej jest ok. Zmian nie będzie bo nie o to chodzi żeby przewalać tylko zestroić to co się ma.

Mam gościa na miejscu, nie ma go w necie. Jak chcesz to dawaj do mnie i mi zawioze bo teraz czekam na swoje slupki C bo wszystkie 6 robię w ten sam kolor:-)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie płaczą że nazasłaniane bo na zdjęciu to tak wygląda. Też miałem takie odczucie w teorii do momentu aż nie usiadłem żeby zacząć rzeźbić pod swoje 3 drogi. Tak jak mastah pisze wystarczy pokombinować i nic się nie zasłoni ani nie straci widoczności

 

Nabazgrane w Note 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...